PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent pod prezentację



Kys
16-08-2007, 23:19
Witam
Uprzedzam że przeczytałem jak mi się wydaje już trochę na ten temat ale rozwiązania nie znalazłem, stąd prośba o podpowiedź. Potrzebuję pod polską wersję Joomla 1.0.11 Stable [Sunbow] MySql 5.0.33-log PHP 5.2.1 (na serwerach home.pl) odpalić prezentację produktów a dokładniej osób - ich zdjęcie, opis, osiągnięcia, historię prac itp. wypróbowałem już josDirectory RC1 i RC2 (RC1 ma problemy z zapisem konfiguracji? przy RC2 poradziłem sobie z tabelami i dotarłem do problemu z dodawaniem foto i zauważyłem że prawa pisania w katalogu trzeba zmienić ale nic to nie zmieniło) próbowałem też productbook i inne.
Może coś podpowiecie ?? co zainstalować ew. gdzie kruczki
dziękuję i pozdrawiam
Kys

Sova
16-08-2007, 23:46
Można zbudować coś takiego choćby w oparciu o konkretny podział artykułów - bez użycia komponentów (trochę pracy, ale można)
Można też pokombinować z komponentami portfolio (http://extensions.joomla.org/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=1869&Itemid=35) (to tak na szybkości mi do głowy przychodzi w tej chwili)

zwiastun
19-08-2007, 23:03
Umknęło.
Komponent mos_tree, ale komercyjny.
Z JosDirectory do czasu ukazania się poprawionej wersji, nie radzę korzystać. Najpóźniej z początkiem będzie, ale nie wiem jeszcze na jakiej licencji.
(josDir wymaga włączonych RG -otwarcia drzwi na oścież dla ataków!)

Kys
20-08-2007, 08:51
Zauważyłem w wersji RC1 problem którego wcześniej nie dostrzegłem (jak pewno i inni) - to prawa pisania w katalogach. Zmieniałem konfigurację w panelu i po próbie zapisania kapustka, dopiero przeedytowaszy plik i po wgraniu na serwerka zaczęło działać (nie do końca poprawnie ale zawsze). Zakładam że wszystkie inne problemy (jak Zwiastun zauważył) też są z tym związane (najogólniej rzecz biorąc zabezpieczenia). Doszedłem do etapu gdzie prezentacja pięknie się odpala na stronce ale próba wybrania jakiegokolwiek produktu pozostaje bez reakcji, cóż pozostaje czekać na rozwój wypadków. Problem dla mnie jest również taki że nawet jeśli się ukaże nowa wersja to i tak nie wiadomo na ile bezpieczna i działająca :) na dodatek jeśli nawet będzie kosztować niewiele to procedura zakupu jest karkołomna. Może warto by pomyśleć o jakimś pośrednictwie nabywania softu przez zwykłych śmiertelników?? Pozdrówka i czekam na pojawienie się prostych rozwiązań z prezentacjami - sądzę że to powinien być podstawowy moduł (komponent) ;)