PDA

Zobacz pełną wersję : Import treści z Joomlaboard



galganka
17-08-2007, 19:22
Witam!
Szukam sposobu na import treści z komponentu Joomlaboard do Fireboard.
Czy ktoś wie jak można to zrobić?

zwiastun
18-08-2007, 14:28
A jak to Gałganko szukałaś? P{o forach? Po Googlach?
Może za daleko? Rozumiem, że użytkowników już przeniosłaś, to teraz tą samą metodą przenieś forum! Fireboard jest następcą JoomlaBoard, nawet chyba nazwy tabel siię nie zmieniły!

galganka
18-08-2007, 18:29
Drogi Zwiastunie, mnie chodzi o treść, użytkowników wszystkich mam. Importowałam całą bazę, zatem pozostaje problem zainstalowanego Fireboard, które nie przejęło się treścią, zieje pustką. Musiałam zainstalować na powrót Joomlaboard i teraz nie wiem co dalej zrobić, bo Fireboard bardziej mi się podoba.

Nie wyobrażam sobie przenosić ręcznie wszystkiego, w ogóle jakby to wyglądało?? :)

zwiastun
19-08-2007, 03:02
Widzisz, Gałganko, ileż Ci u nas fachowców chętnych do pomocy!
Jestem pewien, że niejeden z forumowiczów ma już tę zabawę za sobą. Ale czekaj babka latka.

Niewiele Ci pewno pomogę, ale
1. FB jako się rzekło, to kontynuacja JoomlaBoard.
2. Przejrzyj tabele bazy danych JB i FB. Nie analizowałem dokładnie, bo nie mam na to czasu, ale samo przeniesienie tabel JB nie rozwiązuje sprawy - tabele JB nazywane są wedle konstrukcji jos_sb_nazwatabeli, a tabele w FB jos_fb_nazwa tabeli. To zasadnicza różnica
3. Być może są jeszcze jakieś inne, drobniejsze różnice (np. dodatkowe pola, ale to trzeba przejrzeć wszystkie tabele i porównać je.
Ja zrobiłbym tak
a) wyeksportował tabele jos_sb_..... ze starej bazy
b) w edytorze tekstów zamieniłbym wszystkie wystąpienia ciągu 'jos_sb_ na 'jos_fb_ (oczywiście, zamiast jos możesz mieć u siebie inny przedrostek), zwróć przy tym uwagę na ten apostrof - powinien ochronić przed przypadkową podmianą nazw w innych miejscach, jeśliby taka gdzieś wystąpiła, co raczej nie powinno mieć miejsca, ale strzeżonego...)
c) zaimportował tak spreparowaną kwerendę do nowej bazy
d) sprawdził działanie, poszukał przyczyny, gdy coś nie zagra.

Powodzenia.

galganka
19-08-2007, 06:08
Bardzo dziękuję za radę Zwiastunie. Zrobiłam wszystko wg Twoich wskazówek i mam nowe piękne forum z wszystkimi postami :)
Dziękuję :)