PDA

Zobacz pełną wersję : ADSMANAGER...dodawanie zdjęć



umpapa
20-08-2007, 01:26
witam wszystkich joomlowiczów;)
Szukam pomocy w sprawie komponentu ogłoszeniowego jak w temacie choć nie tylko...sprawa ta dotyczy każdego komponentu ogłoszeniowego jaki zainstalowałem nie tylko adsmanagera. Chodzi o to , że wszytsko śmiga ładniotkuk poza dodawaniem zdjęć.kiedy wypełniam formularz dadawania ogłoszenia, nieważne czy ze strony czy z panelu admina, nie mogę dodać fotki do ogłoszenia.Wygląda to tak, że klikam PRZEGLĄDAJ aby wybrać zdjęcie ...dodaję...pojawia się ścieżka źródła...jest ok....klikam zapisz ogłoszeni...i wyskakuje biały ekran...!! Ogólnie ogłoszenie jest dodane ale bez zdjęcia. I tak mam z każdym komponentem ogłoszeniowym. CO mam nie tak???
PZDR Kaliński R.

zwiastun
20-08-2007, 02:09
Co masz nie tak? Tego nikt na świecie nie wie!
Przyczyn może być wiele:
1. Katalogi, w których fotki mają być zapisane, mogą nie mieć praw do zapisu albo mogą być przypisane do innego właściciela (choć, jeśli założył je instalator komponentu, nie powinny)
2. Serwer może działać w bezpiecznym trybie (safe_mode=ON)
3. Dyrektywa file_uploads w pliku php.ini, co zależy od admina serwera) może być ustawiona na OFF (0)
4. Może Ci się wydawać, że ścieżka do katalogu jest podana poprawnie, a nie jest.
5. Zainstalowana przez Ciebie wersja komponentu może pochodzić z czasów dawniejszych, wymagać włączonych RG, a Ty masz wyłączone.
6. W skryptach mogą znajdować się krótkie znaczniki, a na Twoim serwerze ustawiono short_open_tag=ON, a równocześnie wyłączono wyświetlanie komunikatów o błędach.

Kilka z tych możliwości wykluczylibyśmy od razu, gdybyś podał w swoim poście, co podać powinieneś. Ale skoro nie podałeś, to teraz posprawdzaj.

umpapa
20-08-2007, 11:04
no tak....masz rację
Więc tak Joomla ver.1.0.13, adsmanager 2.1.8, safe mode off. Strona siedzi na localhoscie. Jestem jedynym instalatorem komponentów itd. File_uploads jest na ON.Komunikaty o błędach włączone.

umpapa
21-08-2007, 00:27
huh zadam teraz pytanie po którym co niektórych z pewnością rozśmieszę....
Jak zmienić CHMOD plików na localhoscie postawianym na Apachu na XP.
Próbowałem przez TotalCommandera ale kiedy zaznaczam folder...daję zmień atrybut to nie ma opcji do zmiany CHMOD. Nie wiem czemu?? Sorki za idiotyczne pytanie ....ale prosze o pomoc:)

zwiastun
21-08-2007, 00:46
:) rzeczywiście, raczej nie masz żadnych problemów z prawami do plików
CHMOD to jest polecenie, którego używa się do ustawiania praw w systemach uniksowych (znaczy PRAWA), a w Windowsach uprawnienia zmienias przy pomocy Zmień atrybuty

umpapa
21-08-2007, 00:58
Dzięki Zwiastun :)
Wiem , że jesteś zajebiście kumaty w tych sprawach, ja niestety jeszcze się uczę i wiem że jeszcze hehe dużo przede mną. Jak daję " zmień atrybuty" to mam tylko opcje....a,r,h,s. Podpowiesz mi jak ustawić??

zwiastun
21-08-2007, 02:40
daruj sobie, to w windowsach nie ma takiego znaczenia, powód lezy nie wiadomo gdzie, być może w trefnej wersji adsmanager

umpapa
21-08-2007, 10:42
T napewno nie problem adsmanagera, ponieważ jak wcześniej pisałem identycznie mam z każdym komponentem ogłoszeniowym jaki jest pod joomlę.Instalowałem już wszystko co możliwe...i zawsze jak dodawałem zdjęcie i zapisywałem to przechodził mi do białego ekranu. Jak nie dodawałem zdjęcia to normalnie zapisywał i pokazywał się panel administracyjny joomli.

umpapa
22-08-2007, 11:15
Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ???

PLeaseeee:(

Zaden komponent ogłoszeniowy nie pozwala mi dodawać fotek:( To straszne:( zawsze jest to samo przy zapisywaniu przechodzi do pustej strony :( A jak nie dodaję fotki do jest ok....zapisuję i pojawia się normalnie okno dalszej edycji, dodawaina ogłoszeń.

alegorn
22-08-2007, 12:16
a wykup sobie serwer jakis normalny.. na localhoscie, a juz zwlaszcza pod winda nie polecam testowania... no bo i co chcesz testowac...

serwer mozesz miec juz naprawde od kilku zlotych (np boo.pl - ja sam tam testuje wlasna strone) dziala jak trzeba..

mysle ze to ci (i nam ;P ) wyjdzie tylko na zdrowie..

umpapa
24-08-2007, 01:22
I tak też zrobiłem:) Wykupiłem serwer i wszystko śmiga pięknie:)
Dzięki wszystkim:)

Mam jeszcze pytanko co do samego Adsmanagera.
Chciałbym aby na frontowej stronie z ogłoszeniami nie było linków do dodawania ogłoszeń itp. Poprostu nie chcę aby była możliwość dodawania ogłoszeń przez użytkowników odwiedzających serwis, dlatego chciałbym to usunąc. Ktoś może już to przerabiał???

alegorn
24-08-2007, 09:48
o ile pamietam mozesz to ustawic w konfiguracji..