PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z metoda wysylki



saz
20-08-2007, 14:07
Mam problem z utworzeniem metody wysyłki.
- Dodałem spedytora: Poczta Polska
- Dodałem na liście stawek wysyłkowych dwie pozycje:
a) Paczka Priorytetowa
b) Paczka Ekonomiczna
Kiedy chce zrealizować zamówienie, przy wyborze "metoda wysyłki" mam puste pole.

Mam zaznaczone w konfiguracji sklepu: standardowy moduł wysyłki(...) ZALECANE!
Zakres kodów pocztowych mam wprowadzony jako od 0 do 99999 kraj tez zaznaczony jest prawidlowo
proszę o jakąś rade.

saz
20-08-2007, 18:48
Głupio się przyznać ale wina tkwiła w niepodaniu wagi przy formie wysyłki od 0 tylko od 1. jak zmieniłem na 0.0 wszystko jest OK

piotrszy
07-09-2007, 18:17
Mam podobny problem, mimo skonfigurowania Spedytorów i stawek spedytorów, przy składaniu zamówienie w punkcie prosze wybrac metode wysyłki pojawia się:

Proszę wybrać metodę wysyłki:

Przy tym zamówieniu wysyłka jest darmowa!

Co robie zle?

mayl
06-11-2007, 17:32
Witam!
JAk chciałbym, żeby formy płatności pokazywały sie przed metodą wysyłki.
Chciałbym zrobić tak, żeby gdy klient wybierze przedplate na konto to wyswietlaly mu sie dwie opcje wysylki:
- paczka ekonomiczna ( ktora w Poczcie Polskiej kosztuje 9.5 zl od 0 - 5 kilo)
- paczka priorytetowa ( ktora w Poczcie Polskiej kosztuje 11 zl od 0 - 5 kilo
Natomiast jak wybierze opcje platnosci za pobraniem wyswietlaly mu sie:
- przesyłka pobraniowa ekonomiczna 13 zl
- przesyłka pobraniowa priorytetowa 15 zl

Jak takie cos zrobic?

ainow
06-11-2007, 18:49
A mi się wydawało, że PP ma cennik bardziej podzielony: do 1 kg, 1-2 kg, 2-5 kg ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie - z mojej wiedzy wynika, że można połączyć wysyłkę z konkretną metodą płatności (tj. po wybraniu metody wysyłki w następnym kroku masz dostępne tylko formy płatności z nią powiązane); nie spotkałem się z modyfikacjami odwracającymi kolejność (tj. płatność > wysyłka).

Sposób który stosuję, wymaga dodania jednej nowej tabeli do bazy oraz zmodyfikowania plików: ps_payment_method.php oraz store.payment_method_form.php.

mayl
07-11-2007, 17:43
można połączyć wysyłkę z konkretną metodą płatności (tj. po wybraniu metody wysyłki w następnym kroku masz dostępne tylko formy płatności z nią powiązane)

W Formularzu danej metody płatności nie ma opcji przypozadkowywania do niej wysylki i na odwrot.
Gdzie sie cos takiego ustawia???

ainow
07-11-2007, 19:27
No właśnie nie ma, dlatego muszę stosować sposób, o którym wspomniałem na koniec mojego posta (postu? ;) ).

Jeśli jesteś zainteresowany, to instrukcję (po angielsku) znajdziesz w wątku (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=29963.0) na forum VM.

mayl
08-11-2007, 14:13
Dzieki ale wole w kodzie nie grzebac bo latwo o blad! tymbardziej ze post jest po angielsku!Czy mozesz udostepnic plik ktory trzeba bedzie zamianic??

ainow
08-11-2007, 14:47
Bez grzebania (ale małego) się nie obędzie - tabelę w bazie danych utworzyć musisz! :)
A pliki znajdziesz w załączniku - pamiętaj, że są one do wersji VM 1.0.13 (niestety nie pamiętam, czy nie ma tam innych modyfikacji).

Krótka instrukcja:
Wykonaj kopię bazy danych oraz podmienianych plików!!
(W załączniku znajduje się archiwum .zip z plikami, które wcześniej trzeba rozpakować w swoim komputerze. ;) )

1. W bazie danych dodaj nową tabelę, np. wykonując zapytanie:

CREATE TABLE `jos_vm_ship_pay_xref` (
`xref_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`ship_id` int(11) NOT NULL,
`payment_id` int(11) NOT NULL,
PRIMARY KEY (`xref_id`)
) AUTO_INCREMENT=1 ;2. Podmień w administartor/components/com_virtuemart/html plik: store.payment_method_form.php i checkout.paymentratio.php na te z załącznika.

3. Podmień w administrator/components/com_virtuemart/classes plik: ps_payment_method na ten z załącznika.

W efekcie, przy tworzeniu metody płatności, otrzymasz nowe pola, pozwalające przyporządkować płatność do wybranych metod wysyłki. Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.

mayl
08-11-2007, 15:23
Swietnie.
Mam wersje VM 1.0.12 i do niej bede probowal zrobic to co mi Pan podeslal. Mam nadzieje, ze sie uda i nie bedzie zadnych krzakow.

Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.
to by bylo dobre bardzo! tego wlasnie potzrebowalem. Dziekuje slicznie za wszystkie wskazowki i mam nadzieje ze sie uda dla wersji 1.0.12 :) pozdrawiam:-)

ainow
08-11-2007, 15:38
Tak "na szybko" podejrzałem patch z wersji 1.0.12 do 1.0.13 i wygląda na to, że pliki, które wykorzystywane są do tej modyfikacji nie były zmieniane - czyli powinno działać. (ale kopię plików i tak zrobić trzeba! ;) )

nieznamsie
08-11-2007, 23:06
Dzięki za to rozwiązanie, szukałem tego od dawna jest super!!! Właśnie to testuje.

Mam tylko z tym jeszcze mały problem.
Jeżeli Klient zrobi zakupy, na kwotę, która gwarantuje mu darmową wysyłkę, to "Metody wysyłki" są pomijane. Następny krok to "Metoda płatności". I tu powinny wyświetlić się w tym przypadku wszystkie metody. Niestety wyświetlają się tylko te które zefinowałem do pierwszej metody wysyłki.

Jest jakaś możliwość żeby wyświetlał wszystkie?

Pozdrawiam,
Krzysiek

ainow
09-11-2007, 11:03
Jeśli klient otrzymuje wysyłkę gratis, to wysyłka odbywa się wybranym przez właściciela sklepu sposobem (zazwyczaj najtańszym), który powinien znajdować się na pierwszym miejscu na liście.
Z tego powodu w kolejnym kroku dostępne są metody płatności tylko powiązane z pierwszą na liście metodą wysyłki.

Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem... ;)

nieznamsie
09-11-2007, 11:08
Wyraziłeś się jasno, ale chciałem być tak dobry i dać możliwość Klientowi wyboru metody płatności za towar :)

ainow
09-11-2007, 11:41
:)
Jeśli tak, to musisz mieć stawkę (metodę) wysyłki, do której są przypisane wszystkie, których potrzebujesz, metody płatności. Następnie ustawiasz tą stawkę jako pierwszą na liście stawek wysyłkowych (PA > Wysyłka > Tabela stawek wysyłkowych; w edycji każdej ze stawek ustawiasz, które miejsce na liście ma zajmować - w tej, której przypisałeś wszystkie potrzebne Tobie metody płatności, wpisujesz "1" i gotowe).

Jeżeli natomiast chcesz mieć zestaw płatności, jaki nie występuje przy żadnej ze stosowanych przez Ciebie stawek wysyłkowych, to... niestety, ja nie potrafię pomóc (wydaje mi się, że to się nie uda).

szefowa
15-12-2007, 14:32
Witam

Też mam problem w tym miejscu, najbardziej satysfakcjonowałby mnie by przy darmowej wysyłce nadal można było wybrać metodę wysyłki np. kurier, poczta, ale już z zerową stawką kosztu. Wtedy dalej można by było korzystać z wyboru metod płatności dla danej wysyłki.

Czy ktoś z Was wie może jak to zrobić?

Borot
15-01-2008, 21:54
Witam wszystkich, mam problem z tym modulem, otoz ustawilem spedytora i tabele stawek wysylkowych w opcjach mam wlaczony standartowy modul wysylkowy ale przy formularzu zamowienia jak dochodzi do wyboru wysylki nic sie nie pokazuje! z ciekawosci wlaczylem jeszcze flexa i ten normalnie sie wyswietlil, co moze byc nie tak?

wisnia37
13-08-2008, 16:45
Bez grzebania (ale małego) się nie obędzie - tabelę w bazie danych utworzyć musisz! :)
A pliki znajdziesz w załączniku - pamiętaj, że są one do wersji VM 1.0.13 (niestety nie pamiętam, czy nie ma tam innych modyfikacji).

Krótka instrukcja:
Wykonaj kopię bazy danych oraz podmienianych plików!!
(W załączniku znajduje się archiwum .zip z plikami, które wcześniej trzeba rozpakować w swoim komputerze. ;) )

1. W bazie danych dodaj nową tabelę, np. wykonując zapytanie:

CREATE TABLE `jos_vm_ship_pay_xref` (
`xref_id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`ship_id` int(11) NOT NULL,
`payment_id` int(11) NOT NULL,
PRIMARY KEY (`xref_id`)
) AUTO_INCREMENT=1 ;2. Podmień w administartor/components/com_virtuemart/html plik: store.payment_method_form.php i checkout.paymentratio.php na te z załącznika.

3. Podmień w administrator/components/com_virtuemart/classes plik: ps_payment_method na ten z załącznika.

W efekcie, przy tworzeniu metody płatności, otrzymasz nowe pola, pozwalające przyporządkować płatność do wybranych metod wysyłki. Jeśli dla danej metody wysyłki będzie istnieć tylko jedna forma płatności, skrypt pominie krok jej wyboru.

Czy jest jakaś szansa aby dopasować to rozwiązanie do VM w wersji 1.1?

sake1
04-03-2009, 17:32
:)
Jeśli tak, to musisz mieć stawkę (metodę) wysyłki, do której są przypisane wszystkie, których potrzebujesz, metody płatności. Następnie ustawiasz tą stawkę jako pierwszą na liście stawek wysyłkowych (PA > Wysyłka > Tabela stawek wysyłkowych; w edycji każdej ze stawek ustawiasz, które miejsce na liście ma zajmować - w tej, której przypisałeś wszystkie potrzebne Tobie metody płatności, wpisujesz "1" i gotowe).

Witam nie działa takie ustawianie kolejności mam za pobraniem (np. kolejność 5) i przedppłatę (1) chcę mieć kolejność przedpłata a potem za pobraniem.
Ale nadal po mimo ustawionej kolejności mam za pobraniem jako pierwsze a drugie przedpłata.
Joomla 1.0.11 i VM 1.0.12
Proszę o pomoc