PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy - jak do tego podejść



Cammi
20-08-2007, 14:15
Witam
szukam pomocy w takiej sprawie.
Firma zleciła pewnej firmie zrobienie strony internetowej. Taka strona została zrobiona, jednak zarządała horrendalnych pieniędzy za aktualizację. Więc znajomym z tej firmy powiedziałam, że mogę się tym zająć słysząc, że to jest fajne i dość proste narzędzie.
Poprosiłam o namiary na dostęp do panelu administracyjnego i co dostałam w odpowiedzi? Że hasła i wszystko jest zapisane w pliku konfiguracyjnym i że ktoś kto ma tym administrować powinien to wiedzieć. I koniec. A za instrukcję obslugi to trzeba zapłacić. I znów cena z kosmosu.
No i ja mam problem. Może mi pomożecie. Mam dostęp by ftp. Mam ten plik konfiguracyjny. I czy coś mogę zrobić?
Czy tam faktycznie jest zapisane hasło i login do panela? próbowałam z niego coś wyciągnąć ale nie udało mi się zalogować.
Czy może usunąć tę instalację joomla i zrobić swoją. Ale jeśli tak to będę potrzebowała nazwy bazy MySql -owej i loginy do niej? Są gdzieś w tym pliku?
Oni nie chca nawet dać mi informacji czy jest gdzieś phpMyAdmin, żebym mogła się bezpośrednio do bazy dostać.
Możeci mi pomóc?

alegorn
20-08-2007, 14:39
przestudiuj dokladnie umowe jaka zostala zawarta...
nazwe bazy danych znajdziesz w configuration.php, tak samo jak login, haslo i host do bazy.

login i haslo do panelu jest tylko w bazie, i jesli nie podali ci go - bez dostepu do bazy nic nie zrobisz.

dostep do bazy.. sprawdz w zewn. programach czy da sie polaczyc z serwerem (np program SQLyog) jesli nie, a masz ftp - wgraj wlasnego phpadmina.

ale tak naprawde proponuje przestudiowac umowe jaka zostala zawarta, co jak co, ale login i haslo do wlasnej witryny to powinno sie uzyskac..
no bo chyba macie jakas umowe....? zawsze mozna troche ponegocjowac - ewent. zlozyc reklamacje..

Al

ps(refleksja po czasie) - naszly mniepewne watpliwosci odpisujac w tym temacie, mam nadzieje ze problem faktycznie jest taki jak opisales, a nie np wynikajacy z wczesniejszej umowy miedzy firmami. czasem zleceniodawcy sami zrzekaja sie aktualizacji/konsesrwacji strony, by uzyskac jak najmniejsze koszty uslugi.. w takim razie kazdorazowa prosba o aktualizacje jest nowa umowa i tyle...
co nie zmienia faktu ze loginy i hasla powinni podac wszystkie....

Cammi
20-08-2007, 14:46
Dzięki za odpowiedź.
Własnie ściągnęłam phpMyAdmin mam nazwę bazy, usera i login ale i tak
nie potrafię skonfigurować go tak, zeby dał mi do niej dostęp.
muszę z nim powalczyć
wrrr