PDA

Zobacz pełną wersję : artykuł na startowej



arkkos
20-08-2007, 20:14
Mam problem, bo na stronie startowej , chciałbym umiescic każdy artykuł(jest ich 4) w osobnej komorce tabeli. Nie moge dac<?php mosMainBody(); ?>, bo wtedy w kazdej komorce bedą mi sie wyswietlały te 4 artykuły razem. Mozna to rozwiazac za pomocą migawek, przypisac migawke do kazdej komorki po czym utworzyc osobne kategorie i kazdej z nich wrzucic jeden artykuł. Jesto to rozw, niewygodne dla osob administrujacych serwisem. Czy jest jakas inna metoda? Pozdrawiam

zwiastun
20-08-2007, 21:43
W joomla nie robi się stron jak w HTML, To o co pytasz, wynika z takiego myślenia.
Po co Ci te 4 tabelki? O artykuły chodzi czy o tabelki?
Komu te tabelki potrzebne? Tobie, Użytkownikom? Przeglądarkom? Wyszukiwarkom?
Nikt na tym nie zyska - wszyscy utrudnienia.
Chcesz zmienić wygląd? To określ najpierw, jak ma wyglądać, a dopiero potem zastanawiaj się, co można zrobić, by tak wyglądało.

arkkos
20-08-2007, 23:16
Chodzi, o to ze mam taki layout i musze robic wedlug niego. W layoucie tym na kazdy artykuł na głównej stronie, jest w osobnej komorce, wynika to z budowy layoutu. (kazdy artykuł posiada obramowanie itp.., walory estetyczne). Stąd moj problem.

zwiastun
20-08-2007, 23:49
A to jest szablon do Joomla? Joomla raczej do szablonu nie dostosujesz, szablon do Joomla tak.
Przyznam, ze tak naprawdę, to nie mam zielonego pojęcia, o czym piszesz. Co to znaczy, ze w ... nie będę przeklinał (layout po polsku to układ, rozmieszczenie!) na każdy artykuł masz jakieś komórki, tabelki czy coś tam. W J! w obszarze treści głównej publikowana jest jedna pozycja! Także, gdy to jest blog, to jest to jedna wygenerowana dynamicznie pozycja złożona z kawalków artykułów - powtarzam = jeden a nie cztery!