PDA

Zobacz pełną wersję : wpisanie nazwy w treści



ilder
20-08-2007, 22:12
Próbuję w szablonie umieścić drugą część tytułu, tzn. jeżeli title jest: "mojastrona.pl - nazwa strony" to chciałbym umieścić w treści samo "nazwa strony". Pole do edycji "nazwa strony" znajduje się w Menu->mainmenu->Home->Name.

Największy problem mam z tym żeby dowiedzieć się jak nazywa się ten element. Nazwami i opisami innych elementów też bym nie pogardził. Bo na chwilę obecną to czytam inne szablony i główkuję która nazwa jest od czego. A znając nazwy to konstrukcja
<?php echo $GLOBALS['mosConfig_nazwa']; ?> i prawdopodobnie po problemie :)

Z góry dziękuję za pomoc

zwiastun
20-08-2007, 22:47
Wszystko, czego Ci potrzeba jest na www.pomoc.joomla.pl

ilder
21-08-2007, 02:00
chyba jestem za głupi do tego co chcę zrobić
zaczynam czytać i zamiast rozwiązania jednego problemu pojawia mi się dziesięć nowych :(
siedzę już nad tym ze 3 godziny i nic nie mogę wykombinować :mad:

tutaj (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/419/5) trafiłem na bardzo fajny opis większości zmiennych ale tego co chciałem dalej nie mogę znaleźć.
Chciałbym również zamienić miejscami te dwie zmienne w <title>. Doszedłem już do tego, że chyba wiem, który plik tworzy nagłówek meta. Według mnie jest to plik includes/joomla.php

czyli mam: "NazwaSerwisu - Home"
a chciałbym:
1. w <title> mieć "Home - NazwaSerwisu"
2. na stronie mieć "Home"

Proszę o pomoc bo zaraz zjem monitor :(

zwiastun
21-08-2007, 03:37
No to zjesz monitor.
Sądzisz, że coś, nad czym ktos siedzi tygodniami, ty zrobisz za 3 godziny.
I Czytaj ze zrozumieniem. To nie jest większosć zmiennych, a tylko zmienne z pliku konfiguracyjnego.
Poza tym tego, co chcesz robić, nie robi się w szablonie
Jeśłi Cię odesłałem do materiałów, to po to, bys najpierw zdobył choć podstawową orientację w kwestiach tworzenia szablonów

ilder
21-08-2007, 13:18
Oceniłeś mnie chyba po ilości postów
Podstawową orientację to ja posiadam. Bardzo dobrze znam XTHMLa i CSSa.

Czyli trzeba siedzieć tygodniami, żeby zamienić dwie zmienne w tytule? I jedną z tych zmiennych umieścić w szablonie?

Ja mam czytać ze zrozumieniem? Chyba chodzi Tobie o pierwszy problem. A tutaj nie napisałem, że chcę to zmieniać w szablonie.
Przy drugim problemie chcę umieścić zmienną w szablonie. A dlaczego piszesz, że zmiennej nie można umieszczać w szablonie?

Dla mnie największy problem to język PHP. Pisałem dużo w C++ a PHP znam jedynie z analizy innych plików. Będę musiał mocno przysiąść i coś przeczytać.

Qbitsu
21-08-2007, 13:46
czyli mam: "NazwaSerwisu - Home"
a chciałbym:
1. w <title> mieć "Home - NazwaSerwisu"
2. na stronie mieć "Home"
Żeby zamienić kolejność nazw w znaczniku title musisz w pliku include/joomla.php znaleźć funkcję setPageTitle i w niej linijkę
$this->_head['title'] = $title ? $GLOBALS['mosConfig_sitename'] . ' - '. $title : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];zamienić na

$this->_head['title'] = $title ? $title . ' - '. $GLOBALS['mosConfig_sitename'] : $GLOBALS['mosConfig_sitename'];Pozdrawiam

ilder
21-08-2007, 20:39
dzięki Qubitsu za pomoc

przeanalizowałem trochę plików Joomli i znalazłem rozwiązanie drugiego problemu


<?php
$menu = $mainframe->get( 'menu' );
$pagetitle = $menu->name;
echo $pagetitle;
?>

Rozwiązanie było w pliku \components\com_content\content.php
Niby proste a zajęło mi dobrych kilka godzin.