PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatki - prośba o pomoc w wyborze



yarael
21-08-2007, 14:36
Witam.
Buduje na joomli (1.5) serwis intranetowy, w wersji podstawowej ma juz zasadniczo wszystko czego potrzeba, nie mniej apetyt wzrósł w miarę jedzenia. Repozytoria dodatków na różnych serwisach przeszukiwałem, jednak trudno instalowac i próbować wszystkie, mam więc prośbę, o jakieś sugestie konkretnych modów itd. do następujących zastosowań:
1) kontakty - to co jest wbudowane nie jest w sumie złe, ale nie ma zasadniczo zbyt dużych możliwości konfiguracyjnych. Szukam czegoś podobnego, gdzie mógłbym sam ustalić jakie pola mnie interesują, niektóre odjąć, inne dodać. Przykład - chcę mięc osobno imie i osobno nazwisko, dodatkowe pola na działy i departamenty itd. Już totalnym odlatem była by możliwość zaimportowania danych z pliku tekstowego, xls czy czegoś w tym stylu.
2) jakaś sprawdzona dobra galeria - nie zależy m na systemie ocen, jakiś wyszukanych efektach, im prostsza tym lepiej, typu zdjęcie + opis. Oczywiscie podział na kategorie i konkretne imprezy (np. Imprezy firmowe/Gwiazdka itd.)
3) Coś, co funkcjonalnie byłoby odpowiednikiem Google Callendar (łącznie z formatem wymiany danych), dostępem na hasło itd. Tutaj im większa funkcjonalność tym lepiej.
4) W dalszej przyszłości być może jakieś forum dyskusyjne - funkcjonalność na poziomie phpBB w podstaowej wersji (ale wolałbym coś bardziej "naturalnego" dla Joomli).
Dobrze by było, gdyby to wszystko miało możliwość w miarę ludzkiego spolszczenia (nie było kodowane "na twardo) i działało bez większych zgrzytów z wersją 1.5 (tak wiem, że to nie finalna, ale z różnych względów wybrałem tą).
Może jeszcze jakieś pomysły co by można doinstalować dla "urozmaicenia treści", od razu mówię, że nie są priorytetem wszelkiego rodzaju czaty, komunikatory i inne takie. Myśle raczej o botach w rodzaju osadzanie flasha w tekstach itd.
Mogę prosić o jakies propozycje? Może jeszcze coś warto dodać po stronie admina?
Maciej

vj_
22-08-2007, 10:19
Do admina bym dodał jeszcze narzędzie do eksportu bazy danych, chociaż są one czasami zawodne, ale można robić sobie codziennie kopie robocze przez panel a raz na dwa tygodnie/miesiac sobie zrobić przez phpmyadmina

yarael
22-08-2007, 11:58
Myślę, że z backupem to sobie poradzę, bardziej martwię się o resztę. Przeglądałem wczoraj kalendarze - jest moduł integrujący kalendarz Google, ale primo - wymaga on od usera i tak rejestracji na googlach, poza tym nie jest to automagiczne - musiałbym ręcznie podpinać te kalendarze do userów (zresztą nie wiem czy tak się da). Znalazłem inny, który wygląda na pierwszy rzut oka ciekawie - Thyme - niestety odpada w przedbiegach, ponieważ ten "portal" jest oddolną inicjatywą pracowników i wydanie tych 50 dolców jest raczej niewykonalne (samorząd) a już zafakturowanie to zupełnie.
A kaledarz/terminaż musiałby być właśnie outlookowo/googlowy, czyli z możliwością dizelenia się z innymi itd. Ostatecznie poszukam jakiegoś osobnego, niezintegrowanego z Joomla rozwiązania opensoure'cowego.
Teraz najbardziej szukam czegoś do tworzenia bazy kontaktów (niekoniecznie userów, ale z możliwością integracji), póki co nic nie znalazłem.

Maciej