PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis powinien być dostępny.



Tom444
21-08-2007, 19:49
"Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora.

2
"
Co zrobić gdy widzę taki komunikat ? Na konto administratora też nie mogę się zalogować.

josh
21-08-2007, 20:02
wyglada na brak polaczenia z baza danych o ile pamietam nr bledu 2 wlasnie o tym mowi

Tom444
21-08-2007, 20:06
Co w takim wypadku powinienem zrobić ?

josh
21-08-2007, 20:09
sprawdzic czy w pliku configuration.php nie zmieniales wpisow tyczacych bazy danych, hasla i uzytkownika, lub pisac do admina dlaczego nie dziala mysql

Tom444
22-08-2007, 13:16
Tak , miał Pan rację , w pliku configuration.php miałem inne hasło do bazy danych (moje stare), po zmianie wszytsto działa. Wielkie dzięki za pomoc. ;D

Tom444
22-08-2007, 13:31
Jeszcze jedno pytanie; zainstalowałem akobook i mam problem z edycją postów ( kasowaniem) . Pokazuje się :
Fatal error: Non-static method MENU_Default::MENU_Default() cannot be called statically
........administrator/components/com_akobook/toolbar.akobook.php on line 37

O co chodzi ???

mery_master
22-11-2007, 02:46
bylem w panelu admina i nagle jak wchodze w jakies pod menu wyskakuje mi ten komunikat i nie ma strony... ale przeciez w configuration.php nic nie zmieniałem?

qoox
21-01-2008, 09:25
bylem w panelu admina i nagle jak wchodze w jakies pod menu wyskakuje mi ten komunikat i nie ma strony... ale przeciez w configuration.php nic nie zmieniałem?

witam
mam ten sam problem,
nic nie zmieniałem a mam też taki błąd :
Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora.
2
sprawdziłem hasło i uzytkownika do bazy danych w configuration.php
i tam wszytko jest w porządku
logowałem się też do php admin też niby jest ok
w czym może tkwic problem?
proszę pilnie o pomoc

zwiastun
21-01-2008, 10:15
Nic nie musiało się zmienić w konfiguracji. Po prostu nie ma połączenia z bazą danych. Powod może być po stronie serwera

qoox
21-01-2008, 10:16
co w takim przypadku muszę zrobić?
poprzez ftp normalnie wchodze na serwer
i jak wspominałem loguję się do panelu phpadmin
ale teraz zauważyłem komunikat w panelu strony
Can't connect to local MySQL
to jest zapewne przyczyną
pozostaje jak sądzę pisać do obsługi serwera
w moim przypadku 60free

już jest ok, 60free zmienia serwery i nastapiły zmiany w konfiguracjach bazy

mery_master
21-01-2008, 15:32
dokładnie, problem był po stronie serwera. radzę wszystkim czekać!

biker
22-01-2008, 20:40
też korzystam z 60free i moja strona też na razie nie działa i mam pytanie
co się zmieniło i czy mam w ziązku z tym coś zmienić w configuration.php?
jak loguje się do phpmyadmin wszystko wygląda po staremu. Z góry dzięki za odpowiedź...

ppalka
24-01-2008, 10:55
Nie ma na co czekać. Samo nic się nie zmieni. Miałem ten sam problem. Zmianie uległa nazwa serwera bazy danych.
Jeżeli nie możecie sami sprawdzić nazwy serwera w phpadmin, to zwróćcie się o pomoc do OVH pomoc@ovh.pl

W moim przypadku musiałem zmienić w configuration.php linie $mosConfig_host, $mosConfig_smtphost.
Stara zawartość była ustawiona na localhost, po zmianie powinno być mysql.60free.ovh.org :)

biker
24-01-2008, 19:48
dzięki za pomoc

fresz44
04-06-2008, 14:12
witam,

borykam się z tym problemem już od jakiegoś czasu. opisałem problem adminowi serwera i dostałem odpowiedź że wina leży w konstrukcji strony. tylko że mam postawione 3 serwisy na joomli na tym serwerze i żaden nie kula.



Serwis powinien być dostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora.

Błąd połączenia z serwerem bazy danychw pliku konfiguracyjnym wydaje mi się wszystko w porządku,

znalazłem podobny wątek na forum gdzie Zwiastun pisał o tabeli sesji:

Powodem jest brak połączenia z bazą danych. Sprawdź w kliencie obsługi bazy danych (przez CPanel ), czy nie rozwaliła się tabela sesji. Jeśli tak, każ ją naprawić.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=10572&highlight=brak+po%C5%82%C4%85czenia
we wpisie jos_session mam nadmiar, czy to znaczy że jest rozwalony? wystarczy go wyczyścić?? sory ale jestem laik z mysql

jeżeli ktoś znalazł się w podobnej sytuacji proszę o kontakt, dzięki z góry wszystkim za wskazówki dotyczące rozwiązania problemu

p.s. spotkałem się też z odpowiedzią "zmień hosta" - jeśli tak to proszę napiszcie na jakiego i dlaczego

pozdr.

fresz44
05-06-2008, 12:36
dostałem wiadomość od admina serwera:


Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie jakiego typu połączenia wykonywane są do bazy możliwe że używane są połączenia persistent connectiones (połączenia stałe) pconnect() w takim wypadku połączenia zostają otwarte nie są zamykane co powoduje wyczerpanie liczby połączeń do bazy. Na serwerach współdzielonych stosowanie pconnect nie ma sensu należy stosować connect() więcej w temacie na http://www.swww.pl/features.persistent-connections,PHP,Docs.htmlpoczytałem ale nie wiem gdzie sprawdzić te ustawienia, więc napisałem z prośbą o pokierowanie..

otrzymałem odpowiedź:

w kodzie php lub sprawdzić czy gdzieś w konfiguracji nie ma ustawienia "używaj połączeń stałych" lub "use persistent connections" . Dobrze też jest sprawdzić czy jednej bazy korzysta tylko jeden cms czy forum. Jeżeli mamy na stronie forum i cms najbardziej optymalnie jest założyć 2 odrębne bazy dla nich. Jeżli posiada Pan jakiekolwiek forum należe też sprawdzić czy na forum nie są zakładane konta przez automaty.codziennie strona się sypie dziś nie działa już ponad godzinę... może wiecie jak sprawdzić te połączenia? jak na razie nie potrafię się dostać do PA... już powoli brakuje mi sił...

Tweety90
12-06-2008, 16:30
A ja mam takie głupie pytanie, czy ten plik configuration.php w którym miałabym coś zmienić to jest te który mam w folderze ściągniętym ze strony Joomli? Bo on u mnie dość dziwnie wygląda jak się go otworzy...

buniar02
14-06-2008, 04:43
prosze o pomoc odrazu powiem ze jestem początkujący jak wrzucic strone zrobiona na lokalnym serwerze wertrigo go internetu kiedy kopiowałem cały katalog www to nie dziala strona co robić prosze o odpowiedz buniar@wp.pl z góry dziękuje :(((