PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery - problem z thumbami



zidamian
21-08-2007, 23:26
Witam,
Zainstalowałem najświeższą wersję galerii, zainstalowałem GD Library, zmieniłem prawa dostępu do pliku showthumb.php na 777, umieściłem zdjęcia w katalogu, stworzyłem artykuł i opublikowałem.
Efekt - po wejściu w artykuł, widzę zamiast właściwych thumbów, ikonki z X-ami. Po kliknięciu w wybrany X (zdjęcie) galeria odpala się prawidłowo.
Czy ktoś wie co jeszcze może być przyczyną błędnego wyświetlania thumbów?
pzdr
Zidamian

zwiastun
21-08-2007, 23:45
Brak miniatur. Z czego były generowane? GD2 o ile wiem, czegoś nie obsługuje!

zidamian
22-08-2007, 21:12
Nie zrozumiałem odpowiedzi...
GD2 mam zainstalowane. Czy miniatur w takim razie nie generuje sam Simple Image Gallery? Muszę mieć zainstalowany jakiś dodatkowy generator? Wydawało mi się że korzysta właśnie z GD2...

zwiastun
22-08-2007, 22:49
Biblioteka graficzna GD2 nie tworzy miniaturek w trybie truecolor!

zidamian
24-08-2007, 00:11
Heh, przepraszam ale jestem od niedawna początkujący...
Co więc w takiej sytuacji powinienem zrobić?

zwiastun
24-08-2007, 00:19
Jeśli program nie tworzy miniaturek, możesz je stworzyć ręcznie i posłać do odpowiedniego folderu. Ale posprawdzaj dobrze. Możliwe że to inny powód. Jeśli jest problem związany z obsługą truecolor, to zwykle wyświetla się odpowiedni komunikat.

zidamian
24-08-2007, 00:38
Przy Simple Image Gallery nie wyświetla mi się żaden komunikat, natomiast dla testu zainstalowałem Multithumb. Ten mimo że wyświetla ikony - podaje komunikat iż "Ten serwer nie obsługuje formatu jpg" (png również nie).
Może tu jest pies pogrzebany?

tkotwa
30-07-2008, 12:47
Witam mam ten sam problem czy ktoś znalazł rozwiązane ?

inkos
30-07-2008, 13:38
Może tu jest pies pogrzebany?
Prawdopodobnie tak. Co to za serwer? Skontaktuj sie z Twoim adminem on Ci powinien pomóc a przynajmniej okreslic czy to jest wina konfiguracji serwera i czy da sie z tym cos zrobic.

tkotwa
30-07-2008, 13:43
W moim przypadku serwer jest u mnie za ściana.I wydaje mi się ze to coś w php lub Apach-u jest nie tak

tkotwa
04-08-2008, 09:16
Ja znalazłem u siebie problem !!! Polegał na tym ze zdjęcie chciałem otworzyć po przez przeglądarkę i tez nie chciało się pokazywał się krzyżyk czerwony pod Firefox działało.Otworzyłem painta i zapisałem jeszcze raz go w formiacie jpg i działa bez problemu.