PDA

Zobacz pełną wersję : NewsFeed Scroller - modyfikacja tekstu



Joomla User
29-10-2005, 10:21
Czy moze ktoś już walczył z NewsFeed Scroller XT 1.1 PL i wie, jak zmienić rodzaj literek w wiadomościach rss pobieranych z innych serwisów? Chodzi mi głównie o zmienienie czcionki z verdany na węższą - ariala albo tahomę.

stone
30-10-2005, 08:30
a daj ten moduł na forum w paczce to sie zobaczy:)

Joomla User
30-10-2005, 10:41
Moduł pobrać można tutaj (http://www.mambopl.com/index.php?option=com_remository&Itemid=44&func=fileinfo&parent=folder&filecatid=54). Zauważyłem, że wielkość i rodzaj literek zmienić można w pliku stylów css, a konkretnie w sekcji:

#leftcol div.module div div div,#rightcol-normal div.module div div div{
width: 137px;
padding-left: 5px;
padding-right: 10px;
padding-top: 10px;
background: transparent;
padding-bottom: 10px;
font-size: 11px;
}

jednak ma to wpływ nie tylko na scrollera, ale na większość pozostałych modułów. W opcjach modułu można ustawić tzw. "Przedrostek klasy modułu" i zdefiniować dla niego osobny styl, ale nie za bardzo wiem jak to się robi.

Gdyby chciało ci się tam zajrzeć, to może wymyśliłbyś także sposób na oddzielenie od siebie poszczególnych wiadomości, bo teraz to lecą one ciurkiem jedna po drugiej bez żadnego odstępu.

Aha, dodam jeszcze że do walki z tym modułem trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości. Pobiera on bowiem wiadomości ze schowka i nie zawsze reaguje od razu na wprowadzone modyfikacje.