PDA

Zobacz pełną wersję : Aktywny adres e-mail - jak zrobić



kscapoeira.com
22-08-2007, 14:55
Witam!
Mam taki problem że chciałbym na stronie w dziale "kontakt" zamieścić adres e-mail ale tak żeby on był aktywny - tzn. żeby po kliknięciu na niego automatycznie otwierał się na kompie program pocztowy itp.
Szukałem na stronce ale nie mogę znaleźć. Próbowałem użyć kodu <a href="mojadres@adres.com">mojadres@adres.com</a> oraz komendy mailto:mojadres@adres.com ale kurcze nie działa....

Sova
22-08-2007, 15:40
W szczegółach kontaktu wpisać właściwy adres email, natomiast w zakładce parametry (po prawej obok szczegółów) dla pola Email zaznaczyć - Pokaż.
Przykład działania
(http://www.webpl.info/index.php?option=com_contact&Itemid=56)

kscapoeira.com
22-08-2007, 22:25
Tak wiem ale nie chodzi mi o korzystanie z komponentu "Kontakty". Chciałbym ten adres e-mail osadzić/umieścić w artykule. i co wtedy?

zwiastun
22-08-2007, 22:45
Ustawienia bota Maskuj email (EmailCloaking)

Venger
22-08-2007, 22:49
Przecież masz w edytorze przycisk do tworzenia linku a w nim odpowiednie pola

grzechom
22-08-2007, 23:17
hm odrobina htmla jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)

<a href="mailto:ja@mojadres.com">Jakis tekst lub adres</a>
Nie muszę chyba dodawać, że kod ten musisz umieścic w "Edytorze kodu" a nie edytorze WYSIWYG. W WYSIWYG użyj przycisku link - jak napisał ktoś wyżej.

Osobiście nie polecam takiej formy rozpowszechniania adresu pocztowego, bo możesz otrzymywać sporo spamu. Adres taki jest bardzo łatwy do wyłapania przez spamboty.

Lepszym rozwiązaniem będzie np. zakodowanie swojego adresu i użycie JS funkcji do odkodowania go i wygenerowania na stronie ale po stronie przeglądarki, np w <body onload="">.
Jeśli chcesz coś więcej to pisz na priv.

Pozdrawiam.

Sova
23-08-2007, 17:00
(..) chciałbym na stronie w dziale "kontakt" zamieścić adres e-mail (...)

(..) nie chodzi mi o korzystanie z komponentu "Kontakty". (...)
Ja, czy ktokolwiek inny mamy wiedzieć o co Ci chodzi?
Napisałeś kontakty - dostałeś odpowieź dot. kontaktów
Napisałeś artykuł - dostałeś odpowiedź dot. artykułów.

Na przyszłość pisz konkretnie - dostaniesz konkretną odpowiedź.