PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd w panelu Admina?



Pimmsik
22-08-2007, 14:56
Witam !
Przed chwilą zobaczyłem taki błąd DB function failed with error number 1030
Jak to naprawić? Na razie nic nie ruszam z obawy ze coś zrobię źle.
W panelu phpAdmin - nie wyświetla mi się zawartość bazy danych - "oczekiwanie na www.xxxxx.xx"
A

Fedajkin
28-08-2009, 07:47
Zaloguj się do bazy SQL i zaznacz wszystkie tabele, a następnie daj napraw lub możesz ręcznie dać polecenie:

REPAIR TABLE `jos_banner` , `jos_bannerclient` , `jos_bannertrack` , `jos_categories` , `jos_components` , `jos_contact_details` , `jos_content` , `jos_content_frontpage` , `jos_content_rating` , `jos_core_acl_aro` , `jos_core_acl_aro_groups` , `jos_core_acl_aro_map` , `jos_core_acl_aro_sections` , `jos_core_acl_groups_aro_map` , `jos_core_log_items` , `jos_core_log_searches` , `jos_groups` , `jos_menu` , `jos_menu_types` , `jos_messages` , `jos_messages_cfg` , `jos_migration_backlinks` , `jos_modules` , `jos_modules_menu` , `jos_newsfeeds` , `jos_plugins` , `jos_poll_data` , `jos_poll_date` , `jos_poll_menu` , `jos_polls` , `jos_sections` , `jos_session` , `jos_stats_agents` , `jos_templates_menu` , `jos_users` , `jos_weblinks`


Ok. minęły 2h błąd się powtórzył w szerszym powiązaniu. Teraz większość komponentów nie działa i zwraca w/w błąd.

zwiastun
28-08-2009, 14:17
Naprawić można zwykle to, co się da naprawić. Po prostu posprawdzaj tabela za tabelą, czy istnieje lub czy nie jest uszkodzona

Fedajkin
28-08-2009, 15:54
Zloaklizowany błąd, takie coś wyskakuje jak na dysku zaczyna być mało miejsca. Zgłosiłem swoj błąd do NETI i już zrobili mi miejsce i działa ok.


Uprzejmie informuję, że niedogodność opisana w ZD08759750 dotycząca błędu "DB function failed with error number 1030 - Got error 28 from storage engine" została usunięta przez administratorów. Przyczyną był brak miejsca na jednej z partycji systemowych.

Z poważaniem,
Janusz Halek
Dział Technicznego Wsparcia Klientów