PDA

Zobacz pełną wersję : W jaki sposób usunąc standardowe kategorie i sekcje?



kmr
08-03-2006, 23:28
Witam, probowałem juz chyba ładną godzine usunąc standardowe kategorie i sekcje w joomla (faq, migawki itp.), jednak nie moge tego zrobic gdyz wyskakuje komunikat ze albo to nie mozna usunac sekcji bo sa do niej przypisane kategorie albo ze nie mozna usunac kategori poniewaz sa do niej przypisane artykuly itp.

Problem polega na tym iz wszystkie artykuly usunelem i nie wiem co jest do czego przypisane skoro schemat jest taki artykul -> kategoria -> sekcja.

skoro usunelem wszystkie artykuly powinny sie bez problemow kasowac kategorie a nastepnie sekcje.

Dlaczego jednak nie jest to mozliwe?

brak logiki w tym wszystkim - juz prawie oszalalem. Moze mi ktos wytlumaczyc jak usunac te standardowe kategorie sekcje a nastepnie rozumiem ze mam stworzyc nowa sekcje np. newsy nastepnie nowa kategorie np. newsy i artykuly walic w ta kategorie newsy tak?

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

albert-oz
08-03-2006, 23:35
Cześć
Miałem podobny problem w Mambo. Sprawdź czy opróżniłeś kosz (na stronie głównej panelu administracyjnego), dopóki są tam nie usunięte artykuły to są powiązane z resztą..
i dopiero teraz możesz się zabraż za usuwanie sekcji / kategori.
Pozdrawiam

kmr
08-03-2006, 23:38
Faktycznie pomogło, dzieki wielkie!
Przejzalem wszystko a kosza nie zaowazylem a glownej :)

jeszcze raz dzieki.

Pozdrawiam

albert-oz
08-03-2006, 23:43
Trzeba sobie pomagac.. :-) chyba temat można uznać za zamknięty.

maj_ka
15-01-2007, 20:27
mam podobny problem, przeczytalam uwagi powyzsze, sprawdzilam kosz, byl pusty bo juz usuwalam... a mimo to nie moge usunac kategorii nie wspominajac o sekcji,
jak chce usunac kategorie to stwierdza ze ma w sobie jeszcze artykuly... a nie ma. przejzalam chyba wszystko:(

edit:) a jednak nie zagladnelam w jedno miejsce:) problem rozwiazany