PDA

Zobacz pełną wersję : Intranet i uprawnienia



howard
23-08-2007, 12:10
Witam!
Niedawno uruchomiłem intranetowy serwis przy użyciu Joomla! ver.1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC dostępny tylko w wewnętrznej (WAN) sieci firmowej.
Chciałbym aby niektóre materiały w serwisie były niedostępne dla użytkowników z innych oddziałów (rozróżnianych po IP). Dotychczas realizowałem to za pomocą .httaccess lub ACL.

Czy ktoś ma jekieś doświadczenia w tej sprawie ?
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

pozdrawiam
H.

nowyr
23-08-2007, 12:30
Witam

Również posiadam Joomle na potrzeby Intranetu i też mam podobny problem. Osobiście stosuje dostęp przez autoryzację do części zasobów (ale jest to uciążliwe bo i tak użytkownicy maja już sporo innych haseł). W Joomli 1.5 ma być jakiś mechanizm 'LDAP', który ma współgrać z Active Directory co u mnie by było super sprawą ...
Miałbym prośbę jakbyś mógł mi na priva wrzucić przykładowa konfigurację .httaccess z dostępem do części zasobów przez ograniczenie zakresu IP to wtedy wyrzuciłbym autoryzacje przez logowanie ... Pzdr.

zwiastun
23-08-2007, 12:58
Rozwiązanie kryje się w JACL.
Problem - komponenty innych programistów trzeba zwykle dostosować.
Ale to chyba, dla programistów nie problem.
I mam nadzieję, że problemem nie będzie to tylko dostosowanie na własne potrzeby, ale także udostępnienie na potrzeby innych, o czym wkrótce w innym wątku...

howard
23-08-2007, 15:29
JACL wymaga niestety zalogowania a chodzi mi o coś innego - automatyczne blokowanie dostępu do pewnych zasobów (nie wszystkich) po stwierdzeniu że IP z którego się połączono ze stroną pochodzi z określonego zakresu.
W Krasnalu dawało się to zrobić w bardzo prosty sposób, umieszczając odpowiednie zapisy w pliku .httaccess
Od biedy można byłoby użyć czegoś w rodzaju Blocklist component - ale zablokowany zostaje wtedy dostęp do całego serwisu a nie do poszczególnych stron. Więc nie w tym rzecz.