PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent niszczy joomla



rafal85
29-08-2007, 20:06
Witam, sytuacja wygląda tak: zainstalowałem nowy komponent o nazwie Jambook, niestety nie chce on działaś, zarówno na front end jak i back end pojawia się dosyć długi komunikat który wkleiłem nieżej. Poza tym że nie działa komponent to zablokowałem mi dojście do instalacji nowych komponentów, po kliknięciu w instalatory-> komponenty mam pustą strone. Co z tym zrobić?
Komunikat o błędzie:
"?php // Polish language file for Jambook // by Tomek CeDeROM Cedro (http://www.tomek.cedro.info) // 20.02.2007 // // Distributed under the terms of the GNU General Public License // This software may be used without warrany provided and // copyright statements are left intact. // Frontend language strings DEFINE('_JX_ERROR', 'Wystąpił błąd!'); DEFINE('_JX_NOSUBCATS', 'Brak podkategorii.'); DEFINE('_JX_CATEGORIES', 'Kategorie'); DEFINE('_JX_NOTFOUND', 'Strona nie odnaleziona.'); DEFINE('_JX_HACKING_ATTEMPT', 'h4X0r wykryty, atiiitiiii ;-)'); DEFINE('_JX_POSTINGNOTALLOWED', 'Nie masz uprawnien aby dodać wpis.'); DEFINE('_JX_NOTOWNER', 'Nie jesteś właścicielem tego wpisu.' ); DEFINE('_JX_NOTLOGGEDIN', 'Musisz się zalogować aby edytować księgę.'); DEFINE('_JX_NEWITEMPOSTED', 'Nowy wpis został opublikowany.'); DEFINE('_JX_NEWITEM_MSG', 'Nowy wpis do księgi gości został opublikowany. Aby zatwierdzić wpis kliknij poniższy link: <>/administrator/index2.php?option=com_jambook&task=list Autor: <> Tytuł: <"

Sova
29-08-2007, 23:50
1. usunąć ręcznie komponent via ftp i sprawdzić, czy się polepszyło
2. jak się nie polepszyło - nadpisać obecną instalację plikami z uprzednio wykonanej kopii bezpieczeństwa - backup
3. zmienić docelowo księgę gości na przystępniejszą
:)

rafal85
30-08-2007, 01:26
Pewnie uznasz że jestem amatorem i tak też właśnie jest :P Dopiero zaczynam przygode z joomlą, ale bardzo już polubiłem tego cmsa :)
Co to jest komponent via ftp, nic takiego nie moge znaleźć :/ Próbowałem ręcznie usunąć komponent jambook, ale poprzez ftp nie moge. Wyskakuje komunikat 550 Delete operation failed. Nie wiem czy jest spowodowane brakiem uprawnień na serwerze czy może sama joomla na to nie pozwala. Ponadto słyszałem że usuwanie części poprze fto nie jest zbyt rozsądne...
Czy jeśli sam nie wykonywałem kopii bezpieczeństwa to wykonała się ona sama? Nie wiem nawet gdzie szukać backupu.
Księgę gości już mam bardzo dobrą: Art*gBook 1.0 jednak nie moge usunąć Jambooka... Dodatkowo jak pisałem wcześniej nie mam w ogóle dostępu do Instalatory-> komponenty, wyświetla mi się pusty ekran...

wir100
06-09-2007, 00:37
witam
1. sprawdz jakie masz atrybuty na katalogu i plikach komponentu
2. jesli sa niewlasciwe to popraw i skasuj
3. proponowalbym ewentualne jeszzce optymalozacje bazy ale juz hpMyAdminem

pozdrawam

Sova
06-09-2007, 16:08
1. "via" = "przez"
2. samo nic się nie dzieje = sam backup się nie wykona (a należy robić dość systematycznie - zarówno dla posiadanych plików jak i bazy danych)
3. sprawdzić ustawienia praw dostępu (CHMOD) i nazwy dla plików (czasem przy używaniu TotalCommander'a następuje zmiana nazw - nazwy katalogów pisane małą literą po przeniesieniu rozpoczynają się z dużych liter)
4. jak jest problem z klientem ftp, zainstalować komponent joomlaXplorer i spróbować nim coś "zdziałać"

rafal85
06-09-2007, 20:07
Przez ftp mam ten komponent, a co do uprawnień to różnie z nimi jest, sam katalog ma wszystkie ale sprawdziełm pliki w środku i niektóre są tylko do odczytu, natomiast ja nie moge zmienić ich praw, nie mam dostępu, już się zgłosiłem do administratora żeby mi pomógł, jednak zastanawiam się czy po usunięciu jambooka przez fto problem zniknie...

rafal85
06-09-2007, 23:45
Udało mi się usunąć komponent jambook poprzez ftp, ale nadal został po nim ślad w adminie joomli... http://img249.imageshack.us/my.php?image=beztytuuce0.jpg
Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt że nie moge wejść w instalatory -> komponenty. Pokazuje mi się pusty ekran jak tam wchodzę, a co za tym idzie nie moge nic nowego zainstalować. Jestem prawie pewien że to przez ten komponent...

Madleine
26-09-2007, 16:05
To jak już bawiłeś się w FTP to wejdź w katalog administrator/components/ i usuń com_akobook. Powinno zniknąć z admina (wg mojej wiedzy). Ekspertem nie jestem ale już kilka razy tak usuwałam i działało.
Co do księgi Jambook to od razu po zainstalowaniu księgi, przez FTP (ja korzystam z JoomlaXplorer-polecam) podmieniłam pliki spolszczenia. Dostępne są tutaj (http://www.forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=426&d=1174048709). Bez podmiany też był problem. Teraz księga działa jak należy i co najlepsze zimportowałam wszystkie wpisy z Akobook, z którą się już pożegnałam.
W razie problemów pisz.

rafal85
26-09-2007, 18:31
Dzięki bardzo, już to zrobiłem miesiąc temu, metodą prób i błędów... ale mimo wszystko dzięki za info

smike
09-10-2007, 23:14
A błąd się pojawił ponieważ w pliku polish.php zjadło na samym początku znaczek "<" i stąd to całe zamieszanie...
BTW to w aktualnej wersji 1.0 beta 8 ten błąd nadal istnieje, więc zanim zainstalujecie to poprawcie...
i jeszcze zamiast polskich liter są wynalazki typu:
"Dzi\u0119kujemy za wpis do ksi\u0119gi." - szto eto ????