PDA

Zobacz pełną wersję : Serwer pod joomle



ralfio1
30-08-2007, 13:43
Witam, zastanawiam się nad wykupieniem serwera pod portal.
Czy np w nazwa.pl czy innych serwerach platnych instalacja oprogramowania wygląda podobnie jak na yoyo.pl ? Nie będzie jakiś problemów z instalacją joomli?

Jaki serwer polecilibyście na mały portal (kilkadziesiąt odwiedzin dziennie) ?

Dzięki za pomoc.

maćku
30-08-2007, 15:47
Z tego co sobie przypominam na Nazwie nie ma raczej problemów z instalacją Joomla. Na Home.pl są problemy (gdzieś jest to opisane na forum).

Jeśli zależy Ci na szybkim serwerze i dobrej pomocy technicznej to polecam insane.pl

Elfiszcze
30-08-2007, 15:51
A ja polecam zajrzec tutaj: http://www.allegro.pl/15824_hosting_konta_e_mail.html :) dużo i tanio

ralfio1
31-08-2007, 13:56
Założyłem więc konto na nazwa.pl (14 dni za darmo wiec mogę popróbować ) skopiowałem wszystkie pliki joomli, ale gdy chcę ją zainstalować przy podawaniu haseł wyskakuję błąd "błędny login i/lub hasło", a dane do bazy danych są dobre bo logowałem się nimi do bazy danych dzięki tam jakiemuś narzędziu na nazwa.pl.

O co chodzi? W 1 okienku podać localhost? Czy coś innego konkretnie na nazwa pl? Bo na yoyo.pl co innego podawałem, może w tym rzecz?

ralfio1
02-09-2007, 18:11
Hej, mam pytanie, przekopiowałem wszystkie pliki z yoyo.pl do nazwa.pl ale czytalem ze musze coś grzebac w configuration.php- co mam dokładnie zmienić w przypadku przenoszenia z yoyo.pl na nazwa.pl? Pomożecie ? I jak zalogować sie na MyAdmina w yoyo pl zeby baze danych skopiować?

Pozdrawiam i prosze o pomoc bo od kilku dni stoje w miejscu :(

tomasz.007
03-09-2007, 20:43
Siema!

Ja też mam hosting w NetArt (nazwa.pl). Wszystko jest OK. Masz problemy zapewne dlatego, że w localhoscie w czasie instalacji nie podajesz numeru portu czy coś takiego, a w praktyce to powinno tak wyglądać:

localhost: xxx.nazwa.pl:XXXX [0000] (tu nr portu bazy) o który napisz do obsługi NetArt.

gdzie xx to nazwa serwera. Wówczas J! powinna normalnie się zainstalować.

Po drugie masz live-czat z obsługą nazwa.pl. Ja zawsze piszę do nich jak coś nie gra. POLECAM! To samo w Home -> Live-czat!

Odnośnie Home.pl -> No problem. Instalacja kompletnie bezproblemowa. Gwarantuję, bo sam miałem.

Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdro!

svavek
07-09-2007, 12:23
Podłączę się do tematu bo sprawa rozgrywa się też o serwer.
Mam na serwerze włączone Safe Mode:ON więc napisałem do administratora serwera by zmienił na OFF lecz odpisał,że nie jest to możliwe dla indywidualnego użytkownika i tego nie zrobi,czy to prawda?
Wczesniej wykupując u nich miejsce nie zwracałem na to uwagi ale teraz gdy poznałem Joomla! to niestety...
Moim dostawcą jest http://surftown.se/
Serwer jest na Linuxie z Apache i PHP 4.4.7
Pytam bo nie wiem czy mam z nim dyskutować czy zmienić dostawcę.

zwiastun
08-09-2007, 00:05
Dyskutować sobie mozesz, skutek pewno będzie żaden. Jeśli admin wierzy w skuteczność tzw. bezpiecznego trybu (którego nie będzie w kolejnej linii rozwojowej PHP), to i tak go nie przekonasz. Z Safe Mode żyć można, choć to trudne. Dla indywidualnego użytkownika ? Wszyscy są indywidualnymi użytkownikami.

svavek
08-09-2007, 01:54
Dla indywidualnego użytkownika ?
Chodzi o to,że jest to ustawienie dla całego serwera i dotyczy wszystkich użytkowników i nie mogą tego zmienić tylko dla jednego.
W takim razie zmuszony będę do zmiany usługodawcy...

zwiastun
08-09-2007, 10:25
Pozwolę sobie na cytat:

Obsługa Joomla! wymaga PHP z wyłączonym trybem bezpiecznym [safe_mode=OFF].
Tryb bezpieczny [safe_mode=ON] ogranicza wykonywanie skryptów PHP, co jest uciążliwe dla administratorów Joomla! szczególnie w okresie tworzenia zrębów witryny. Niemożliwe jest bowiem instalowanie rozszerzeń - komponentów, modułów, botów, szablonów (dokładniej - utworzenie katalogów niezbędnych do zainstalowania nowego składnika).
W skonfigurowanym Joomla! włączony tryb bezpieczny również stwarza spore kłopoty przy wczytywaniu plików (np. do Biblioteki mediów czy przez komponent obsługujący plikownię).
Na serwerach z włączonym trybem bezpiecznym najlepiej nie instalować Joomla!, bo szanse na przekonanie administratora, by tę opcję wyłączył, są raczej niewielkie.
Jeśli już musimy korzystać z takiego serwera, warto poszukać w zasobach Joomla! specjalnej łatki eliminującej problemy włączonego safe_mode
Warto wiedzieć, że w PHP 6.0 safe_mode zostanie zlikwidowanym, bowiem wbrew przeznaczeniu jego walory dla bezpieczeństwa są niewielkie.

To nie zostało napisane ani dziś, ani wczoraj, ani przedwczoraj. Nie jest również napisane gdzieś tam, ale w zestawie materiałów poświęconych instalacji Joomla!
Kiedy zwracamy tutaj uwagę, żeby zapoznać się z podstawowymi informacjami o Joomla!, zarzuca nam się nieprzyjazne traktowanie użytkowników.
Wystarczy za cały komentarz!

svavek
08-09-2007, 13:55
Oczywiście,ja ten artykuł czytałem i jak najbardziej wszelkie uwagi w nim zawarte wziełem sobie do serca,lecz miejsce na tamtym serwerze wykupiłem jakieś 3 lata temu nie znając Joomla!
Dodam,że w zasadzie podstawowe składniki mogły by mi w zasadzie wystarczyć lecz nie lubię być ograniczany przez coś za co płacę.
PS:może nie na temat ale tak się zastanawiam czy niebyło by pewnym rozwiązaniem ominięcia safe_mode zainstalować Joomla! z większością potrzebnych rozszerzeń,coś na zasadzie wydanej tutaj Jommla!_Power Edition,oczywiście tak tylko spekuluję bo się nie znam,ale myślę,że wszystkie rozszerzenia powinne działać tak jak podstawowe.

jaromiko
10-09-2007, 21:09
Postawiliśmy z kolegą joomle na webd.pl adres www.kazus.com.pl i powiem wam tak wiele razy nazekałem na nazwa.pl ale teraz to widze roznice, i zasadnicze pytanie do medrcow - dlaczego to tak wolno chodzi i czy widzicie szanse poza zmiana serwera na to by szlo szybciej ??

pozdrawiam

svavek
10-09-2007, 21:23
Sprawdzałem i u mnie śmiga szybko ta Twoja pseudowitryna :)

jaromiko
10-09-2007, 22:30
Wiesz juz poszło - dzieki za chwile uwagi ;) sorry za fatyge ;)