PDA

Zobacz pełną wersję : Brak logo i innych obrazków



svavek
31-08-2007, 13:15
Witam.
Mój problem może dla innych banalny lecz mi sprawia spore problemy z uporaniem się,otóż wchodząc na stronę główną na jej górze mam logo oraz przy module serch widoczny mały obrazek lecz wchodząc pod jakiś odnośnik np: napisz do nas logo i inne obrazki znikają (widoczny biały kwadracik z czerwonym X)
Proszę o wyjasnienie mi tego jak krowie na miedzy gdyż nie znam żadnego języka programowania.
Jest to joomla1.0.13 i IE7.
Pozdrawiam.

zwiastun
31-08-2007, 16:20
Języki programowania do tego potrzebne nie są.
Kliknij sobie na ten czerwony krzyżyk prawym przyciskiem myszki i sprawdź, w którym katalogu przeglądarka szuka obrazka. To samo zrób na stronie, na której obrazki Ci się wyświetlają. Porównaj ścieżki.
Prawdopodobnie masz błędne adresowanie w pliku szablonu. Ale za mało info, by coć konkretnego powiedzieć. Daj chociaż link do strony.

svavek
31-08-2007, 20:17
Dziękuję za odpowiedz.
(...)
Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysł,za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny.
Pozdrawiam.

svavek
06-09-2007, 09:19
Więc po mękach poradziłem sobie z tym problemem i jak zwykle okazał się błachy.
W Site/Global Configuration/SEO (ostatnia zakładka) zaznaczyłem YES dla Search Engine Friendly URLs: po odznaczeniu na NO wszystko wraca do normy.
Pozdrawiam

faldemar
01-10-2007, 23:39
Więc po mękach poradziłem sobie z tym problemem i jak zwykle okazał się błachy.
W Site/Global Configuration/SEO (ostatnia zakładka) zaznaczyłem YES dla Search Engine Friendly URLs: po odznaczeniu na NO wszystko wraca do normy.
Pozdrawiam
No, ale problem pozostał nie rozwiązany.. bo dlaczego musisz zmienić na NO.. skoro usilnie chciałbyś YES.

Radek Radeon
02-10-2007, 07:59
Ja sobie też raz zawaliłem, bo miałem w pliku htaccess ustawione antyhotlink za wyjątkiem nazwa.pl a joomla była na nazwa.info i też mi obrazków nie wyświetlało.

jaromiko
10-02-2008, 21:28
Ja mam inny badziewiasty problem już nie mam siły w tym grzebać, jak ktos ma pomysł to proszę o radę strona to www.makia.pl na mozilli idzie super a na IE ciagle logo sie gdzies gubi, nie moge skonfigurowac kolejności warstw, choc zrobilem .png itd...

Chodzi mi o to by sie wystwietlalo tak jak na Mozzilli ;) jeśli ktoś wie co mam pozmieniać to proszę o jakąś radę, większość tego przeszedłem ale na tym padłem ;)

inkos
10-02-2008, 21:49
Chodzi mi o to by sie wystwietlalo tak jak na Mozzilli ;) jeśli ktoś wie co mam pozmieniać to proszę o jakąś radę, większość tego przeszedłem ale na tym padłem ;)
Na moje oko tych div-ów które sa na początku jest trochę za dużo. Poeksperymentuj z usuwaniem poszczególnych - powinno pomóc.

jaromiko
10-02-2008, 22:01
OK postaram się to pousuwać ale w sumie to już głupi jestem, jest to standardowy szablon dportal i po zmianie logo poszło, przy zmianie pliku oczywiście na .png itd całe cuda rozpisywał się nie będę kolega wie popróbuje nie rozumiem tylko dlaczego logo się wyświetla (obrazek) natomiast tło jest białe choć zrobione jest jako przezroczyste, moze tutaj cos przekombinowałem z tą alfą bo on ją widzi jako biały a nie powinien jej widziec :)) ale ten cały IE zwłaszcza 7 to sie wziasc i pociac :))

inkos
10-02-2008, 22:10
popróbuje nie rozumiem tylko dlaczego logo się wyświetla (obrazek) natomiast tło jest białe choć zrobione jest jako przezroczyste, moze tutaj cos przekombinowałem z tą alfą bo on ją widzi jako biały a nie powinien jej widziec ) ale ten cały IE zwłaszcza 7 to sie wziasc i pociac )
Oj bierze mnie już jakieś zaciemnienie wyzszych parti ciala dzisiaj. ;) Weź i nie eksperymentuj z wycinaniem div-ów tylko zamiast tego png z tą alfą i jeszcze innymi dodatkami :) tylko wstaw tam jpg bez kompresji i sprawdz czy dziala poprawnie. Prawdopodobnie to ta alfa nam robi "czarną robotę" w tym IE 7. A co do niego to juz inny rozdzial na inne forum. ;)

svavek
10-02-2008, 22:19
Jeśli musisz mieć .png to wystarczy zmienić w css szablonu,ja tak zrobiłem i było git.Natomiast nie rozumiem po co Ci jakieś przenikania bo skoro był wcześniej .jpg to trzeba było dać obrazek .jpg już dopasowany do Twoich potrzeb.
No i na koniec,oglądam Twoją stronę w IE7 i wszystko wygląda ok z .png