PDA

Zobacz pełną wersję : Stopka



j0k0
10-03-2006, 15:24
Jako że to jest pierwszy mój post na tym forum to chciałem najpierw wszytkich przywitać:
Witam wszytkich;).

A teraz pytanie (nie wiedziałem za bardzo w jakim dziale je zadać):
Jak usunąć tą denerwującą stopkę na dole strony:


(C) XXXXX XXXXX


Joomla! (http://www.joomla.org/) wolnym oprogramowaniem udostępnianym dostępnym na warunkach licencji GNU/GPL (http://banowska.lap.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=344&Itemid=4).

Z racji że strona jest na licencji GNU/GPL to chyba moge to zrobić. Tworzę stronę komercyjną, więc bardzo przeszkadza ta stopka. Jak to zmienić? W jakim pliku są dane dotyczące tego?

Z góry dzięki
pozdrawiam
j0k0

Dylek
10-03-2006, 16:40
Jak tworzysz komercyjna, to moze firma by wsparla ruch Open Source i przelala pare $ na konto tworcow Joomla? Jak ja nie lubie postow o usuwaniu stopki... A gdzie wdziecznosc dla ludzi tworzacych Joomla?
Ech... /includes/footer.php

livio
10-03-2006, 17:29
Ja radzę napisać choć "Silnik: <a href="http://www.joomla.org/">Joomla!</a>".

zwiastun
10-03-2006, 17:35
Marku, pewno nikt z nas nie lubi.
Ja głównie dlatego, że temat poruszany dziesiątki razy. I jeśli jeszcze pyta "zwykły", początkujący użytkownik, to rozumiem.

Ale jak pyta ktoś, kto robi KOMERCYJNĄ stronę, i pisze o DENERWUJĄCEJ go stopce, to mam nieodpartą ochotę powiedzieć ostrzej, ale powiem tak:

Alboś Waćpan na tyle fachman, że z takimi drobiazgami sobie powinieneś poradzić, alboś taki dyletant, że nie powinieneś się brać za komercyjne strony. I zastanów się, czy w ogóle w świetle bardziej ogólnych zasad czy ducha ruchu Open Source masz w ogóle prawo używać tego oprogramowania. Skoro Cię denerwuje... To Twój, a nie firmy wyraz braku szacunku.

Stopkę można usunąć. Formą wdzieczności może być promocja dobrej strony choćby w katalogach stron stworzonych na Joomla, niekoniecznie stopka.

Z natury rzeczy stopka ma informować o WYDAWCY serwisu. I oczwyiście, korona z głowy żadnej firmie, żadnej instytucji z głowy nie spadnie, jeśli elementem informacji będzie też niekoniecznie tak rozwinięte info o źródle oprogramowania. Zwłaszcza, że dzięki temu nie płaci za serwis 10 razy więcej. Niemniej, to kwestia, jaką pozostawiono wyraxnie decyzji korzystających z Joomla (przypominam wszakże, że nie zawsze jest tak w przypadku komponentów!).

I jeszcze o dotacji: skoroś już tak podszedł do sprawy (słusznie!), to dodałbym od siebie, że nie tylko firma mogłaby wesprzeć, ale i projektanci stron komercyjnych na Joomla. W końcu zarabiają dzięki Joomla. Więc z tego swego zarobku niewielki ułamek mogliby przekazać w darze...

Ad. Livio
Daj już sobie spokój z tym silnikiem, piekne to takie, że tylko na jakąś światowa wystawę. Jeśli chcesz do czegos namawiac w tej mierze, to namawiaj choćby do niewielkiej grafiki z linkiem. A jeśli już do tekstu, to po polsku i zrozumiale będzie Działa na:

j0k0
11-03-2006, 07:30
W celu wyjaśnienia:
- Do Open Source mam gigantyczny szacunek. To chyba przez to że sam się w to zaplątałem i pomagam jak mogę (właśnie wychodzę na wykłady w Poznańskim UAMie - PLD Linux Day).
- Odnośnik do Joomla będzia, ale nie w formie stopki.
- Strona którą tworzę jest komercyjna, ale to strona dla mojej matki, która mi za to daje symboliczne 30 zł. Zresztą pierwszy raz robię to na Joomla.
-Moja wdzięcznośc do twórców Joomla jest duża, bo stworzyliście wspaniałą żecz. Tak samo jak wdzięczność do ekipy, która rozwija kernela od wielu lat, i tak jak dla całej fundacji Stallmana.

Ufff... człowiek chce usunąć stopkę, a tu dostaje posty, ze jest niewdzięcznikiem, który nie sznuje ruchu Open Source. Ehh niektórzy to są jednak nadwrażliwi. Troszkę więcej luzu bym radził.

pozdrawiam wszytkich
j0k0

zwiastun
11-03-2006, 10:16
No, tak napisałes swój post! Denerwująca stopka!
Nie ma problema! A poza tym pewno zdajesz sobie sprawę, że te odpowiedzi to nie tylko do Ciebie!

ekspert
11-03-2006, 13:12
zainstaluj se komponent akolegal...

j0k0
12-03-2006, 12:52
No, tak napisałes swój post! Denerwująca stopka!
Nie ma problema! A poza tym pewno zdajesz sobie sprawę, że te odpowiedzi to nie tylko do Ciebie!
Może i nie tylko do mnie, ale to nie zmienia faktu wrogiego nastawienia.
Ktokolwiek jak będzie chciał (ze stopką czy bez) może się dowiedzieć czy dany portal to joomla czy nie.
Mojim zdaniem nie powinniście odrazu zjeżdżać, osób które z tego korzystają.
Normalna dyskusja pewno więcej by dała niż wrogość.
Ale to tylko moje zdanie.
A Topic mógłby jakis mod już zamknąć, bo zbacza z tematu.

pozdro

Sova
14-03-2006, 04:49
zainstaluj se komponent akolegal...
jak początkujący to wystarczy... na początek

j0k0
14-03-2006, 10:01
Stopke sam już recznie usunołem (jeżeli o to wam chodzi).

pozdro

janosik
14-03-2006, 17:55
Z racji że strona jest na licencji GNU/GPL to chyba moge to zrobić....

Z góry dzięki
pozdrawiam
j0k0

Czy rzeczywiście jest tak jak pisze j0k0. Przy licencji GNU/GPL można usuwać stopkę?

livio
14-03-2006, 17:58
Licencja GNU/GPL pozwala na modyfikację oprogramowania włącznie z jego dystrybucją.
Oznacza to, że możesz usunąć / zmienić stopkę. Autorzy skomentowali w pliku footer.php linijki mówiące o możliwości dowolnej modyfikacji tego pliku.