PDA

Zobacz pełną wersję : kolor??



rozmos
01-09-2007, 17:58
Chciałbym w swoim menu jakiś kolor dodać, jak to zrobić??

Chodzi mi o to np. Download(24)<------i to 24 żeby było innego koloru

lub Quiz(nie ma) i żeby to "nie ma" było jakiegoś koloru

Szukałem w demo.joomla.pl(chyba taki adres) i nic takiego nie znalazłem, może w innym poradniku coś takiego będzie...

zwiastun
01-09-2007, 20:46
nie szukaj nie znajdziesz

rozmos
02-09-2007, 14:17
No ale chyba da się to zrobić, może ktoś wie jak?

Jac
02-09-2007, 14:38
A szukałeś w największym poradniku jaki obecnie istnieje?
Jeśli nie, google twoim przyjacielem.
Żeby nie było, ja tam zawsze szukam i jak coś jest to z reguły znajduję.

rozmos
03-09-2007, 15:48
A czy to przypadkiem nie trzeba wpisać gdzieś w kodzie html??

zwiastun
03-09-2007, 18:01
Ale co chcesz wpisać? Znaczników HTML nie możesz dodać do nazwy menu, bo nazwy są ze znaczników HTML czyszczone. Musiałbyś tworzyć funckję, która rozpoznaje, ze masz w nazwie pozycji 2 czy 3 wyrazy i że któryś z nich ma być w kolorze.
Zamiast takiej ekwilibrystki, jeśli masz kilka pozycji, które z jakichś względów tak chcesz wyróżniać, tworzysz własny moduł, wpisujesz w jego treści linki do stron, kolorujesz sobie co chcesz i jak chcesz (bezpośrednio w module, a jeszcze lepiej jakąś klasą zdefiniowaną w CSSie

rozmos
19-03-2008, 17:46
A nie da się inaczej??, bo ja chce zrobić bardziej bezpośrednio i nie tworzyć modułów, pewnie w css stylu gdzieś to się zmienia, tak mi sie wydaje...może ktoś wie?

inkos
19-03-2008, 17:57
A nie da się inaczej??, bo ja chce zrobić bardziej bezpośrednio i nie tworzyć modułów, pewnie w css stylu gdzieś to się zmienia, tak mi sie wydaje...może ktoś wie?
A jak chcesz niby opisać w stylu css iż pierwszy wyraz ma być zielony drugi czerwony a trzeci wściekle żółty i to w przypadku gdy te wyrazy są związane tematycznie ze sobą jak np. kolorowy świat dzieci a jeśli natomiast jest to tylko kolorowy to ma być fioletowy a jak dzieci kolorowe to już ma być biało czerwony? :D Czy możesz nam to opisac w ramach klass css no i oczywiscie plików joomla aby kolorowało Ci te pozycje automatycznie i zgodnie z tymi regułami? Potrafisz takie cuda? ;)

Jeśli nie to korzystaj z rady Zwiastuna i nie kombinuj jak koń pod górę wywarzając już otwarte drzwi za pomocą działka przeciwpiechotnego. :)

rozmos
19-03-2008, 18:09
jeśli masz kilka pozycji, które z jakichś względów tak chcesz wyróżniać, tworzysz własny moduł, wpisujesz w jego treści linki do stron, kolorujesz sobie co chcesz i jak chcesz (bezpośrednio w module, a jeszcze lepiej jakąś klasą zdefiniowaną w CSSieheh teraz chyba kapuje, mi sie wydaje że mnie nie zrozumieliście, ja nie chce pokolorować moduły tylko to co się pod nimi znajduje np.
Download:
-Komponenty(24)
-Moduły(12)
chodzi mi o pokolorowanie tytuły Artykułów np.

No chyba że się myle, bo inaczej nie będe tworzył od nowa artykuły żeby tylko pokorować

inkos
19-03-2008, 23:29
heh teraz chyba kapuje, mi sie wydaje że mnie nie zrozumieliście, ja nie chce pokolorować moduły tylko to co się pod nimi znajduje np.
Download:
-Komponenty(24)
-Moduły(12)
chodzi mi o pokolorowanie tytuły Artykułów np.

No chyba że się myle, bo inaczej nie będe tworzył od nowa artykuły żeby tylko pokorować
Przedstaw to co chcesz osiagnac bardziej łopatologicznie bo inaczej chyba nikt cie nie zrozumie. Może jakiś link do strony w polaczeniu z jakims screenem jako zalacznik do posta (tylko o takich rozmiarach aby nie rozwalil wygladu forum).

rozmos
20-03-2008, 09:33
http://www.vpx.pl/up/20080320/1465469051ebed59eb7340f57498ea210b91b2105301.gifNp . ten napis forum chcę pokolorować na zielono

moja strona - www.teamofgoku.info

inkos
20-03-2008, 09:51
Np. ten napis forum chcę pokolorować na zielono
moja strona - www.teamofgoku.info (http://www.teamofgoku.info)
Pisze po raz drugi - skorzystaj z rady Zwiastuna i nie kombinuj jak koń pod górę wywarzając już otwarte drzwi za pomocą działka przeciwpiechotnego. Własny moduł to jest najlepsze rozwiązanie. Tzn. tworzysz wlasnym moduł a w nim umieszczasz linki takie jak w menu. Taki modul publikujesz w miejscu tego menu. Co jak i gdzie zostalo fajnie opisane na pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl.

Do roboty... jak to kiedys ktoś powiedział ;)