PDA

Zobacz pełną wersję : [Classifieds v 1.4] Kłopot z ogonkami w j1.0.13pl utf-8



dj_payac
02-09-2007, 17:12
W jaki sposób mogę usunąć błędy w postaci braku polskiej czcionki w komponencie Classifieds v 1.4 pod joomlą 1.0.13pl_utf-8.

Zgodnie z instrukcją na oficjalnej polskiej stronie poświęconej joomli przekonwertowałem plik językowy (polish.php) oraz classifieds.xml na utf-8. Po tym zabiegu pojawiła się częściowa poprawa. Nadal jednak niektóre treści (kategorie, rodzaje ogłoszeń, treści ogłoszeń) są pozbawione polskich znaków.

Parametry serwera w netlook.pl:
Wersja serwera: 4.1.22-standard
Wersja protokołu: 10
Serwer: Localhost via UNIX socket
System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL: utf_8_unicode_ciW załączniku scan.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

josh
02-09-2007, 17:55
plik install_costam.xml tez trzeba bylo bo o ile pamietam nazwy dzialow wlasnie tam byly wpisane na sztywno
choc w sumie teraz mozesz usunac te z bledami i sprawdzic czy jak tworzysz nowa kategorie to tez ma bledy czy nie

dj_payac
02-09-2007, 22:59
plik install_costam.xml tez trzeba bylo bo o ile pamietam nazwy dzialow wlasnie tam byly wpisane na sztywno
choc w sumie teraz mozesz usunac te z bledami i sprawdzic czy jak tworzysz nowa kategorie to tez ma bledy czy nie

Nazwy statyczne, które udało mi się odnaleźć w plikach na serwerze przekonwertowałem i całe menu w panelu admina, komunikaty, opisy i nazwy są OK. Problem pozostaje w momencie kiedy wprowadzam jakąkolwiek treść: nazwy kategorii, ogłoszenia itp.

zwiastun
02-09-2007, 23:12
Sprawdź przy pomocy phpMyAdmin czy w tabelach komponentu też masz poprawnie ustawione kodowanie

dj_payac
02-09-2007, 23:39
Sprawdź przy pomocy phpMyAdmin czy w tabelach komponentu też masz poprawnie ustawione kodowanie

Dokładnie w tym tkwił sekret. Dziękuję za pomoc.

mogi
13-06-2008, 18:46
W jaki sposób to przekonwertowałeś? Mógłbyś dac jakieś namiary na tę instrukcję?