PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie modułów z artykułami nie przypisanymi do żadnej pozycji menu.



Jac
02-09-2007, 18:07
W Joomla! włączanie/wyłączanie modułów odnosi się do pozycji menu.
Szukam na forach, szukam w repozytoriach. Niestety nie znajduję żadnego rozszerzenia, które pozwalało by w prosty sposób powiązać dowolny moduł indywidualnie dla danego artykułu z danej sekcji/kategorii, który to artykuł nie jest przypisany do żadnego menu bezpośrednio.

dkint
02-09-2007, 18:48
Witam

Sorry, ale się pogubiłem - powiedz mi po co ci takie rozwiązanie ? napisz a może paru "mądrych" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) coś wspólnie zasugeruje ...

edit -

Chociaż tak sobie myślę, i myślę i chyba rozwiązanie jakieś mi się nasuwa ale wolałbym jakbyś uściślił potrzeby najpierw ...


pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
02-09-2007, 20:10
Naprawdę tak trudno znaleźć i aż mądrych głów trzeba. Strasznie skomplikowany ten Joomla! Nic, jeno siąść i płakać albo przerzucić się na ezPublish albo jaki innych przyjazny xoops.
Zajrzy no np. do modułu Nowości i poszuka, czy w parametrach trzeba tam podawać jakieś ITEMID (czyli ID pozycji menu). Zajrzy do modułu Popularne albo Migawki i sprawdzi to samo. Sekcje też sobie może obejrzeć.
Jak znajdzie, że tam trzeba ItemID podawać, żeby się odnośniki czy wstępy (w Migawkach) pojawiały, piwo stawiam, nawet beczkę, ba dwie, trzy i pięć!

A swoją drogą do tekstu JAC tłumacza trzeba nie lada! Ja też nie kapuję!

Jac
02-09-2007, 22:12
A swoją drogą do tekstu JAC tłumacza trzeba nie lada! Ja też nie kapuję!

W rzeczy samej chyba nie zakapowaliście.
Widać muszę pisać prostszym językiem.
Więc spróbuję w ten sposób:

1. Tworzę nowy moduł (Własny moduł [Custom Module]).
2. Następnie mogę przypisać wyświetlanie tego modułu dla wybranych łącz w menu (Umieść na stronach | w pozycjach menu).
I tutaj zaczyna się to o co mi chodzi.
Owszem, mogę dla przykładu przypisać wyświetlanie modułu do odsyłacza sekcji (bloga) - np. do Joomla Magazyn. Ale w ten sposób mój moduł będzie wyświetlany razem ze wszystkimi artykułami z sekcji Joomla Magazyn.
Mi natomiast zależy na tym, żeby mój moduł wyświetlał się tylko z kilkoma wybranymi artykułami z tej sekcji.
I co odpowiecie na to?
Czy dalej czegoś nie doczytałem (chociażby ze stron Pomocy, które uważam są jeszcze lepsze w nowym wydaniu - respekt i szacunek dla ekipy Joomla.pl).
A może mam dziś kiepski dzień, stąd te moje dywagacje, choć problem jest jak najbardziej rzeczywisty.

zwiastun
02-09-2007, 22:50
Nie, teraz napisałeś po polsku! W związku z czym przyjdzie Cię zmartwić. Prawie niemożliwe.
Możesz użyć takiej wszakże kombinacji:
Założyć do tych artów łącza w menu i... nie publikować ich (pozycji menu, arty muszą oczywiście być opublikowane)
W modułach dojdzie Ci możliwość ustawienia wyświetlania ich gdy te arty są wyświetlane.
Czy się uda? Sprawdź!

Jac
02-09-2007, 23:18
Możesz użyć takiej wszakże kombinacji:
Założyć do tych artów łącza w menu i... nie publikować ich (pozycji menu, arty muszą oczywiście być opublikowane)
W modułach dojdzie Ci możliwość ustawienia wyświetlania ich gdy te arty są wyświetlane.
Czy się uda? Sprawdź!

Zaproponowaną przez Ciebie metodę stosuję od dawna.
Miałem natomiast nadzieję na coś prostszego w użyciu, bo przy mocno rozbudowanej witrynie stosowanie w/w metody staje się niemiłosiernie niewygodne.

Pozdrawiam!
Jacek