PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z upload'em w Forme ( Formularze )



akamed
02-09-2007, 22:25
Witam!
Wiem ze chcac zastosowac "file upload" w kreatorze formularzy forme (formluarze) trzeba wybrac dla niego w polu wartosc domyslna akceptwalne typy plikow MIME - niestety pomimo ze dodaje taka wartosc dla plikow typu zip nie dziala mi to pozniej w formularzu Nie mozna w formularzu zalaczac plikow zip
Moze ktos wie jak to rozwiazac

magdaa
02-09-2007, 22:42
sprawdź jednak dokładność podawanych przez Ciebie typów MIME. Dokładne wskaźniki i rozszerzenia jakie może dodawać masz w pliku mimetype.html.

Przypominam, że w forme należy dokładnie podawać typ i rozszerzenie. Na przykład dla formatu doc, nie wystarczy wpisać doc, lecz należy, zgodnie z tabelą zawartą w mimetype.html wpisać: application/msword, a dla zip'ów będzie to: application/zip

akamed
02-09-2007, 22:50
sprawdzalem wielokrotnie , wlasciwie pol dnia dzis nad tym spedzilem
inne typy plikow wchodza bez problemu (sprawdzalem pdf i pliki word-a) a zip nie chce
w pole wartosc domyslna wstawialem application/zip , jak juz pisalem wczesniej wstawilem rowniez wszystkie mozliwe naraz i niestety zip za nic nie chce isc (wszystkie skopiowalem z tej tabeli jaka jest w pliku pomocy)

magdaa
02-09-2007, 22:55
a jaki komunikat otrzymujesz ? być może za duża waga pliku ? może to serwer coś blokuje ? ...

akamed
02-09-2007, 22:58
staram sie zalaczac pliki minimalnej wielkosci 50kB tak dla testu
a komunikat "ten rodzaj pliku nie moze byc wczytany"

magdaa
02-09-2007, 23:12
komunikat świadczy albo o niewłaściwie podanym typie mime: ale jeśli jest, jak podajesz to to powinno być OK, albo serwer coś ci przeszkadza w tych zipach. Przed chwilą sprawdziłam u siebie i zipy śmigają aż miło.

akamed
02-09-2007, 23:14
moze to faktycznie wina serwera - tylko czemua akurat ten typ plikow (na ktory mi zreszta bardzo zalezy)
jutro skontaktuje sie z moim serwerodawca i zapytam co on o tym mysli
Bardzo Ci dziekuje

akamed
02-09-2007, 23:28
Tak na marginesie - mam pytanie - znasz moze jakis komponent czy w ogole cos co umozliwia uzykownikom strony przesylanie plikow na serwer (oczywiscie z poziomu frontend)

Dylek
02-09-2007, 23:52
Remository :)

kemal
13-09-2007, 12:07
Mam ten sam problem co akamed. Trochę się podłamałem, bo nie wiedziałem co jest grane, a na gwałt potrzebowałem formularza.

I odkryłem ciekawą rzecz: Nie ma problemu jeśli formularz jest wypełniany "z zewnątrz". Problem dotyczy tylko mojego komputera oraz komputerów w sieci.
Po komunikacie "Ten typ pliku nie może być wczytany" nie podejrzewam ustawień firewalla ani nic z tych rzeczy.

Sprawdziłem inny formularz na mojej stronie. Pojawił się ten sam błąd. Co jest grane? Nic nie zmieniałem w ustawieniach.

Niby to nie dla mnie ten formularz, ale czasem jak się coś zatnie, albo coś trzeba będzie zmienić, rozbudować, to nawet nie mam jak sprawdzić samodzielnie, czy działa.

Co może być przyczyną?

manin
10-10-2007, 12:22
Witam
Czy jest możliwość, aby plik który jest dołączany do formularza był wysyłany do mnie jako załącznik w e-mailu?
Nie wiem dlaczego, nawet jeśli ustawię validation na none i nie wybiorę żadnego pliku to nie chce wysłać formularza pisząc że nie obsługuje tego rodzaju plików.
Klient nie zawsze chce dołączać plik i nie wiem co z tym fantem zrobić

magdaa
10-10-2007, 18:12
Witam
Czy jest możliwość, aby plik który jest dołączany do formularza był wysyłany do mnie jako załącznik w e-mailu?

jest możliwość wysłania w emailu linku do pliku na zasadzie takiej, jak podana tu: http://www.pimpmyjoomla.com/component/option,com_fireboard/Itemid,30/func,view/id,119/catid,2/


Nie wiem dlaczego, nawet jeśli ustawię validation na none i nie wybiorę żadnego pliku to nie chce wysłać formularza pisząc że nie obsługuje tego rodzaju plików.

raczej nie da się tak.

Wybierając pole do uploadu dajesz typ pola file upload. Jeśli tak, to dalej za tym komponent oczekuje konkretnego pliku. Jeśli nie wpiszesz typów mime: wszystko będzie dla niego rozpoznane jako "nie obsługuje tego rodzaju plików" jeśli ustawisz go na przyjmowanie konkretnych plików, a klient nie wyśle załącznika do formularza: to komponent znowu nie rozpozna takiego rodzaju plików: bo przecież on czeka na przyjęcie tego konkretnego. Wyraźnie w samym komponencie, w miejscu, gdzie tworzysz nowe pole formularza masz podane: Jeśli wybierzesz «file upload» dodaj akceptowane typy plikow MIME:

kemal
29-11-2007, 16:54
A ja mam teraz inny problem z wysyłaniem plików.
Dlaczego w firefox-ie działa normalnie, a z internet explorera nie chce za nic w świecie przejść? Dostaję komunikat "Ten typ pliku nie może być wczytany"