PDA

Zobacz pełną wersję : virtuemart+ComnunityBuldier+Jomla1.8



sez
10-03-2006, 16:25
Szanowni fachmani !
Przygotowuję serwis dla Stowarzyszenia Użytecznosci Publicznej i wykonujemy go we własnym zakresie.
Moja styczność z tym zagadnieniem jest średnia na jeża, dlatego prosiłbym o jakieś ludzkie podpowiedzi czy informacje w poniższej sprawie ;)

Zależałoby mi na zintegrowaniu poniższych elementów:

virtuemart_1.0.2
cb_rc1_pl
Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ]
serwer Linux, Apach.

W taki sposób aby działały one na jednym formularzu rejestracyjnym. Czyli jedna rejestracja i dostęp do Jomli i Sklepu.

Jako, że rejestracja ma zawierać wszystkie elementy danych z deklaracji członkowskiej więc tu wydaje mi się najbardziej odpowiedni CB.
Jednak gdy ktoś jest już zarejestrowany w Jomli i wpisze swoje dane to ... nie następuje rejestracja w sklepie ;(
Dziwnie też się zachowuje logowanie, gdyż pojawia się komunikat nie masz uprawnień do przeglądania itd.

Co zrobić, aby te trzu elementy dobrze i pewnie ze sobą współgrały ? I były wygodne i mobilne dla użytkowników naszych stron ?

Komunikat błędu w CB:
Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/......../public_html/administrator/components/com_comprofiler/imgToolbox.class.php on line 619

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/......../public_html/administrator/components/com_comprofiler/imgToolbox.class.php on line 627

Z góry dziękuję za życzliwą pomoc, zrozumienie i wsparcie w tym zakresie ;)

magic
10-03-2006, 21:25
Zarówno CB jak i VM mają rozbudowane serwisy wsparcia technicznego na swoich stronach domowych. W tym również własne fora dyskusyjne, dokumentację, porady ...
Nie pozostaje ci nic innego, jak pogrzebać w jednym i w drugim serwisie ...
Zarówno CB jak i VM to dodatki do Joomla! i ich łączne wykorzystanie na stronie jest na tyle rzadkie, że masz (niestety) małe szanse na to, że ktoś "na tacy" przedstawi ci szczegółową instrukcję tutaj ...
Ale może ... ?
Jeśli jednak sobie poradzisz (z pomocą innych lub bez) - napisz tutaj jak to zrobić. Następny chętny do połączenia CB z VM będzie miał troszeczkę z górki ...

sez
14-03-2006, 03:52
Zarówno CB jak i VM mają rozbudowane serwisy wsparcia technicznego na swoich stronach domowych. W tym również własne fora dyskusyjne, dokumentację, porady ...
Nie pozostaje ci nic innego, jak pogrzebać w jednym i w drugim serwisie ...
Zarówno CB jak i VM to dodatki do Joomla! i ich łączne wykorzystanie na stronie jest na tyle rzadkie, że masz (niestety) małe szanse na to, że ktoś "na tacy" przedstawi ci szczegółową instrukcję tutaj ...
Ale może ... ?
Jeśli jednak sobie poradzisz (z pomocą innych lub bez) - napisz tutaj jak to zrobić. Następny chętny do połączenia CB z VM będzie miał troszeczkę z górki ...

No cóż coś mi nie idzie ;) Ze stron VM zassałem paczkę Jomla_1.07_eComerceEdition_1.0.2 (choć jest też Joomla_1.0.8_eCommerceEdition_1.0.3) i zainstalowałem tą pierwszą. Na szybko widać, że jest dokonana jakaś konfiguracja Jomla + VM na poziomie rejestracji w formularzu rejestracyjnym jest wstawiona rejestracja VM. Nie testowałem jeszcze tego wynalazku w praktyce.
Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowa się ww paczka z CB, bo jakimś cudem ta paczka (Jomla+VM) nie wyświetla mi grafik ;( I na razie nie wiem co jest grane. Niby ścieżka jest OK, pokazuje nazwy plików (alty) a nie widać samych obrazków ? Może ma ktoś pomysła o co biega, wtedy szybciej zawalczę z tym CB ;) Może choć tak mi ułatwicie życie ;)