PDA

Zobacz pełną wersję : Kontakty - wiadomość nie dochodzi



mstachul
10-03-2006, 16:05
Witam,
mam zainstalowaną JoomlaPE1_0_7a. Gdy wysyłana jest wiadomość z Napisz do nas to nie dochodzi ani do adresata ani kopia do nadawcy. Co jest grane i gdzie można to sprawdzić? Od razu powiem, że adresy email są poprawne a obie skrzynki odbierają i wysyłają do siebie wiadomości poprawnie spoza Joomli.

pozdrawiam
mstachul

gottie
10-03-2006, 19:11
skonfiguruj poczte, najlepiej SMTP przez o2. Przy kontaktach musisz zrobic odniesienie do uzytkownika. Wiadomosci beda dochodzily na jego adres. Teoretycznie, bo u mnie raz doszla a teraz juz nie chce. :(

mstachul
13-03-2006, 15:28
W parametrach głównych mam sparametryzowaną pocztę a pomimo to nie działa. Wydaje mi się, że to nie ma nic wspólnego. Nadmienię tylko, że na innym serwerze też mam serwis w Jooml'i i tam wszystko działa.

Gdybym tylko wiedział gdzie można prześledzić co się z tym dzieje, że brak efektu.

gottie
13-03-2006, 15:35
Najlepiej postawic joomle na serwerze z sendmailem. Ostatnio poczta na o2 sie kaszani, tak wiec nie ma co narzekac na niedochodzace wiadomosci...

mstachul
13-03-2006, 15:43
Tylko, że ja nie piszę o skrzynce na o2 - przetestowałem kilka skrzynek i zawsze to samo.

gottie
16-03-2006, 23:37
Doszedlem ze nie jest to wina serwera SMTP. Zalezy gdzie postawiona jest Joomla. Na niektorych serwerach dziala OK, na niektorych nie wysyla wiadomosci. Niestety konkretnego rozwiazania nie mam :)

fenix1974
17-03-2006, 07:11
Zalezy gdzie postawiona jest Joomla. Na niektorych serwerach dziala OK, na niektorych nie wysyla wiadomosci.
Mam ten sam problem. Swoją postawiłem na XAMPP. Również nie dochodzą wiadomości ale to kwestia ustawień samego XAMPP'a. Jak znajdę co i jak napiszę. Tymczasem pzdr.

gottie
25-03-2006, 15:30
Eksperymentowalem i doszedlem do takich wnioskow.

server: 60free.ovh.org
CMS: Joomla 1.08 PL

Problem z wysylaniem maili w:
Kontakty, Ogloszenia

Konfiguracja poczty:

http://poloniadenmark.ovh.org/screen.jpg


Joomla wysyla maile aktywacyjne, oraz wysyla kopie wiadomosci do adresata w formularzu kontakt. Teraz uwaga. Jesli wypelniajac formularz kontakt, jako adres zwtrony podam gottiee@o2.pl to wiadomosc zostanie wyslana do admina i kopia na moj adres. Przy podaniu innego adresu, dochodzi tylko kopia. Admin nic nie odbierze.

Classifieds - sytuacja podobna. Jesli przy odpowiedzi na ogloszenie podam adres inny niz gottiee@o2.pl wyskakuje mi blad "Blad wysylania wiadomosi email" W przypadku podania w/w adresu, ogloszeniodawca otrzyma odpowiedz.

Mam tez drugie konto na o2 i konfigurowalem poczte pod te drugie konto. Sytuacja analogiczna. Maile zostaja wysylane jedynie, gdy w formularzu zostanie podany adres email, uzywy w konfiguracji konta.

Co wiecej. Jesli w konfiguracji konta zmienie jedynie emal nadawcy (nawet tez na serwerze o2, tylko inny urzytkownik) to nie dochodza juz zadne maile.


Czy jest ktos kto wyjasni to zjawisko?