PDA

Zobacz pełną wersję : odzyskanie hasla na maila



sewerzdw
04-09-2007, 19:02
jak odtworzyc haslo by wyslane zostalo na maila jakiego podalem w trakcie instalacji. mam joomla 1.0.12 i od wczoraj nie chce przyjac hasla które jest na 100% dobrze wpisane.

czy to mozliwe ze zmienilem cos w configuration.php??

mam dostep tylko do konta na ktorym wgrana jest joomla. nie pozwala mi natomiast wejsc do panelu administratora. czy to znaczy ze musze na nowo wgrywac ( instalowac ) joomla??

prosze o pomoc :(

Dylek
04-09-2007, 19:53
www.twojadomena.pl/component/option,com_user_extended/task,lostPassword/

sewerzdw
04-09-2007, 20:10
nie ma takiej strony... niestety

wpisalem poprawnie adres wraz z moja domena i koncówka ta co podales ale to nie dziala... nie ma takiej strony 404 Not Found


Not Found

The requested URL /component/option,com_user_extended/task,lostPassword/ was not found on this server.
Apache Server at www.pp3.ksiezyc.pl Port 80

Dylek
04-09-2007, 21:50
Przepraszam, dalem Ci link ze stronki wykorzystujacej komponent User Extended - poprawny link to www.twojadomena.pl/component/option,com_registration/task,lostPassword/

sewerzdw
04-09-2007, 22:09
sprawdzilem niestety nie działa

moj problem jest na stronie www.pp3.ksiezyc.pl/administrator

moj login i haslo nie działa i nie wiem jak do tego podejsc. ostatecznoscia bedzie postawienie nowej joomli i kompiowanie stron od poczatku

ale jak ktos ma jeszcze inny pomysl to bardzo prosze o informacje.

zwiastun
04-09-2007, 23:24
A czytać Waści umiesz? i mysleć przy okazji? tam po to pisze TWOJADOMENA.PL, żebyś sobie ją wpisał!
myślę że teraz to już dojrzysz!

ksviper
04-09-2007, 23:24
jeśli masz dostęp do phpmyadmina to sprawa jest bardzo prosta - hasło jest przeżute funkcją md5
zrób sobie dowolny pliczek php z taką zawartością:


<?php
echo md5('nowe hasło');
?>

i to co ci wyświetli wklej w pole password do rekordu odpowiadającego twojej osobie i po sprawie :)

zwiastun
04-09-2007, 23:27
ksviper: on prostego adresu odczytać prawidłowo nie potrafi, a Ty mu tu takie rozwiązania wciskasz:)

ksviper
04-09-2007, 23:32
nie zauważyłem, że to BARDZO nowy użytkownik i może mieć z tym problemy, co oczywiście nie musi świadczyć o jego niewiedzy w tym temacie :)

Dylek
05-09-2007, 07:13
Oj.. nie nabijac sie z mlodego - nie ma SEF'a wlaczonego - stad nie przyjmuje mu linku.
Sprobuj jeszcze taki link: http://www.pp3.ksiezyc.pl/index.php?option=com_registration&task=lostPassword

sewerzdw
05-09-2007, 08:18
drodzy zebrani...
moze jestem nowy ale czytac umiem i podstawic swoja domene rowniez. ale ostatni post pomogl mi dziekuje Panie administratorze. P.s. moze nie jestem takim debilem za jakiego mnie uwazacie ;-)
pozdrawiam

Dylek
05-09-2007, 10:38
Nikt Cie nie ma za debila, a ja po prostu za pierwszym razem podlozylem Ci link ze strony wykorzystujacej zamiennik logowania, a drugim razem jak powiedziales ze Ci nie dziala to wpadlem na pomysl, ze pewnie nie masz SEF'a zalaczonego i stad klopot - ale niewazne. Wazne ze zadzialalo.

zwiastun
05-09-2007, 21:11
A możesz mi wytłumaczyć, po co całe te kombinacje w sprawie objaśnionej już dawno na forum i na serwerze pomocy?
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,cat/catid,72/Itemid,53/

sewerzdw
05-09-2007, 21:50
Poniewaz system odzyskania hasla w bazie danych do ktorej nie mam dostepu nie jest taki latwy. nie mam dostepu do PHPMYADMIN-a a pierwsze metody nie byly poprawde. dopiero dylek zorjentowal sie o co chodzi na mojej stronie.

zwiastun
05-09-2007, 22:26
Rozumiem, wcześniej nie napisałeś, że podmieniłeś nazwę, a nie zwróciłem uwagi, że dylek podał link z prostym URL. Niemniej -opcja przypomnij hasło jest w module logowania. chyba że go miałeś wyłączony