PDA

Zobacz pełną wersję : RC2 - prawa do plików i katalogów



yarael
04-09-2007, 21:21
Instalacja RC1 byla zasadniczo bezproblemowa, działało to też całkiem nieźle. Dało się zainstalować Remository i zasadniczo nie miałem większych problemów. Dziś mnie coś podkusiło i zainstalowałem RC2. Remository sie totalnie rozsypało (ale w tej sprawie już pisałem do autora, nie tylko ja mam ten problem, nie daja sie zainstalować a potem zostawia nieodinstalowwalne smieci do usuniecia tylko z poziomu bazy)). Natomiast mam pytanie - które konkretnie katalogi powinny mieć CHMODa ustawionego na 777? Wersja 1.5RC1 ustawiła sobie wszystko sama, RC2 - nie. Czy są to wszystkie katalogi wymienione w Information/Directory Permission? Przy okazji - brak ikonki powrotu, jest tylko help, nie ma jak stamtąd "wyjść".
Kolejna rzecz - RC1 instalując kompnent czy moduł nadawała ma prawa własciciela katalogu. RC2 nadaja mu wyższe prawa, przez co nie można "ręcznie" np. podmienić pliku czy go wyedytować. Na serwerze na którym nie mam roota nie mogę zmienić ownera. Czy ktoś zauwazył tę wlasciwość? Czy to tylko u mnie rc2 tak robi?
Maciej