PDA

Zobacz pełną wersję : Pomost v.1.1 beta



stone
05-09-2007, 12:14
Witam
Dziś w godzinach wieczornych powinien zakończyć ukatualnianie pomostu aby współpracował z 1.0.13. Poniważ zmiany w Joomli wymuszją dość znaczne zmiany pewnych fragmentów kodu wypuszczam na razie jako beta gdyż potrzeba testów online. Jeżeli ktoś będzie mógł przetestować i podzielić się obserwacjami będę wdzięczny.
Wieczorkiem jak tylko umieszcze plik na serwerze poinformuję o tym w tym wątku

stone
05-09-2007, 23:22
Pomost można pobrać tutaj http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,221/
Bardzo proszę o testowanie i zgłaszanie uwag

bartus2003
07-09-2007, 10:47
Hmm na pierwszy rzut oka wszystko wygląda i działa oki :)
Synchronizacja przebiega prawidłowo w obie strony, z logowaniem raczej nie ma problemu...
Łatanie też ok.
Choć zniechęca mnie czasem długi czas ładowania komponentu (jakieś 1 lub 2 minuty), oraz długa pojedyncza synchronizacja przy użytkowniku, bo "synch all" już przy dwóch niezsynchronizowanych userach nie działa.... mam obecnie 7100 użytkowników.

Czy można jakoś skrócić czas ładowania komponentu oraz synchronizacji pojedynczego usera??, które trwają zazwyczaj koło 1-2 minut.
_______________________________________________
Przysyłam sugestię mojego pliku polish.php , ponieważ w twoim brak polkich liter.

stone
07-09-2007, 11:12
fakt, przy takiej liczbie uzytkownikow to moze trwac, w sumie sprawdzanie wszystkich uzytownikow za każdym razem nie jest znowu tak niezbedne, coś pomyśle jak to rozwiązać.
Jakbyś mógł jeszcze sprawdzić czy działa generownie nowego hasła z opcji zapomniałem hasła, zarówno po stronie Joomli jak i forum

Halszczak
18-09-2007, 23:21
Jeden problem. Przy rejestracji z poziomu joomli wywala błąd. Wystarczy jednak usunąć znak = w linii 81 pliku registration.php.
Jest tak (linie od 80 do 86)

$newpass = mosMakePassword();
=$newpass;
$newpass_clear = md5($newpass_clear);
$message = _NEWPASS_MSG;
eval ("\$message = \"$message\";");
$subject = _NEWPASS_SUB;
eval ("\$subject = \"$subject\";");powinno być

$newpass = mosMakePassword();
$newpass;
$newpass_clear = md5($newpass_clear);
$message = _NEWPASS_MSG;
eval ("\$message = \"$message\";");
$subject = _NEWPASS_SUB;
eval ("\$subject = \"$subject\";");

stone
19-09-2007, 00:52
ok, dzięki mój błąd, już poprawiam paczkę

linia którą podałeś powinna wyglądać tak

$newpass_clear = $newpass;

Dla pewności można ściągnąć paczkę (juz tam poprawilem) nadpisać plik admin.j-p.php oraz oryginalny registration.php i załatać ponownie

center80
03-10-2007, 15:55
Chciałbym coś zasugerować, gdy wysyłamy sobie hasło z poziomu forum, to staje sie ono automatycznie hasłem z poziomu Portalu, nawet bez aktywacji, z poziomu forum,bo do aktywacji jest użty plik plik profile.php, który tu jest pominięty, jakby dało się tak poprawić hasło dopiero zmieniało sie po naciśnieciu na link byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

stone
10-10-2007, 10:20
Jak tylko znajdę trochę czasu to się temu przyglądnę, dzięki za sugestię

mino
12-10-2007, 20:05
Witam. Mam Joomla 1.0.13pl oraz pomost w wersji 1.1. Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu wszystkiego podczas rejestracji na forum wyskakuje błąd:

Wystąpił Błąd

DEBUG MODE

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT INTO `users` VALUES ('', 'dDz', 'dDz', 'dfgazf@dga.pl', 'cc1217a4a177867b00f60af9415e0ecb:LL6wIb2WKKnmEYjU ', 'Registered', '1', 0, 18, '2007-10-12 19:00:47', '', '', '', '1583')

Line : 975
File : usercp_register.php
Wgrałem na nowo plik usercp_register.php spróbowałem zarejestrować i jest ok. Załatałem w joomla i znowu błąd. Może przyczyną jest to, że wcześniej miałem jakiegoś hacka, który podczas rejestracji pytał się czy użytkownik jest człowiekiem. Pomoże ktoś ?