PDA

Zobacz pełną wersję : DB function failed with error number 1



ununokt
05-09-2007, 17:24
Witam ! dziś zauważyłem szereg błędów w panelu administracyjnym mojego serwisu, otóż wchodząc do, sekcji, kategorii czy samych artykułów pojawiają się następujące problemy:

Jeśli chodzi o sekcję:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, u.name AS editor FROM jos_sections AS c LEFT JOIN jos_content AS cc ON c.id = cc.sectionid LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access WHERE scope = 'content' GROUP BY c.id ORDER BY c.ordering, c.name LIMIT 30

Jeśli chodzi o kategorie:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT c.*, c.checked_out as checked_out_contact_category, g.name AS groupname, u.name AS editor,COUNT( DISTINCT s2.checked_out ) AS checked_out , z.title AS section_name FROM jos_categories AS c LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN `jos_content` AS s2 ON s2.catid = c.id AND s2.checked_out > 0 LEFT JOIN jos_sections AS z ON z.id = c.section WHERE c.section NOT LIKE '%com_%' AND c.published != -2 GROUP BY c.id ORDER BY c.section, c.ordering, c.name LIMIT 30

A co od samych artykułów, to:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM jos_content AS c LEFT JOIN jos_categories AS cc ON cc.id = c.catid LEFT JOIN jos_sections AS s ON s.id = c.sectionid LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid = cc.id AND cc.section = s.id AND s.scope = 'content' AND c.sectionid = 5 ORDER BY cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 30


Błędy te zawarte są również w:

Moduły - witryna:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT m.*, u.name AS editor, g.name AS groupname, MIN(mm.menuid) AS pages FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = m.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = m.access LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.client_id = 0 GROUP BY m.id ORDER BY position ASC, ordering ASC LIMIT 30

Dodatki - witryna:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT m.*, u.name AS editor, g.name AS groupname FROM jos_mambots AS m LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = m.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = m.access WHERE m.client_id = '0' GROUP BY m.id ORDER BY m.folder ASC, m.ordering ASC, m.name ASC LIMIT 30

W komponentach, np. w com_users:


DB function failed with error number 1
Can't create/write to file '/ramdisk/mysql/tmp/#sql_69c6_0.MYI' (Errcode: 2) SQL=SELECT a.*, g.name AS groupname FROM jos_users AS a INNER JOIN jos_core_acl_aro AS aro ON aro.value = a.id INNER JOIN jos_core_acl_groups_aro_map AS gm ON gm.aro_id = aro.aro_id INNER JOIN jos_core_acl_aro_groups AS g ON g.group_id = gm.group_id GROUP BY a.id LIMIT 30


Byłbym wdzięczny osobie, która pomoże naprawić mi wyżej wymienione błędy w bazach danych. Dziękuję i pozdrawiam !

www,ununokt.pritea.com

Dylek
05-09-2007, 17:54
A quota na dysku Ci sie nie skonczyla? Administratorzy nic nie grzebali z uprawnieniami?

ununokt
05-09-2007, 20:31
Osoba u której dzierżawię miejsce na swoja stronę odpowiedziała mi w ten sposób:

"ale że u mnie coś się zmieniło? nie powinno bez mojej wiedzy :)"

Jeśli chodzi o kody dostępu chmod, to są one bez zmian - takie, jakie były jeszcze wczoraj, gdy wszystko działało poprawnie.

Co do "quota", to na serwerze mam plik o nazwie: .ftpquota

Pojemność jego to niby 14 KB - nie da się go skasować i podejrzeć, a kod dostępu to 600 - mam z nim coś zrobić, jest jakaś możliwość, że to jest przyczyna powstałych błędów ? Zaznaczam iż istniał on już wcześniej - to tak, jeżeli miało by go nie być, w co wątpię.

What should I do ? :)

thanks for helping me :)

Dylek
05-09-2007, 21:08
Nie patrz na rozmiar pliku ftpquota, a na rozmiar wolnego miejsca na dysku, jakie zostalo Ci przydzielone. Albo na maksymalny dozwolony rozmiar bazy danych - to w zaleznosci od hostingu.

ununokt
05-09-2007, 21:54
Co do miejsca na serwerze, to dla mnie przeznaczone jest 1024 MB. Nie wiem nic natomiast o pojemności bazy danych.

Zadałem pytanie administratorowi, oczekuję odpowiedzi...

Dziękuję za zainteresowanie, odezwę się jak będę miał więcej danych.


__________________________

Nie wiem jak to się stało - być może wówczas nastąpiło jakieś przeładowanie serwera - za dużo rzeczy wgrywałem i zgrywałem i coś się zamieszało, a może administrator już to naprawił. W każdym bądź razie - już jest w porządku. Mam dostęp do kategorii, sekcji, artykułów, komponentów, modułów, dodatków... wydaje się, że do wszystkiego.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem !

Gdyby problem nastał ponownie, no to się zgłoszę ;-)

Pozdrawiam !
rAfał - http://www.ununokt.pritea.com/

Dylek
05-09-2007, 23:31
hahaha... samo sie naprawilo, po tym jak zglosiles adminowi problem.... jassssne :) Pozdrow admina :)

ununokt
05-09-2007, 23:57
hehe:) ważne, że działa - może osoba, która użyczyła mi miejsce zaalarmowała zmiany u administratora tamtejszego serwera czy coś :)