PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy problem z intalacją



bobeq
10-03-2006, 18:24
Z racji że to jest mój pierwszy post, witam wszystkich.

Mam dosyć dziwny problem z intalacją Joomli. Ściągnąłem dziś z joomla.pl wersję 1.0.8PL. Wgrałem pliki na serwer, testy przedinstalacyjne wypadły ok, instalacja również. Na ekranie na którym wyświetlił się plik configuration.php(miałem zablokowany dostęp do niego i edytuję ręcznie zawsze) wyedytowałem ów plik i kliknąłem na uruchom. Niestety zamiast portalu uruchomiła się ponownie instalacja(od 1 kroku).

Usunąłem wszystko(łącznie z bazą danych) i postawiłem od nowa. Standardowo - edycja configuration.php, skasowałem katalog installation, klikam uruchom i wyskakuje error że nie ma pliku blabla/installation/index.php. :/

Dodam, że wcześniej instalowałem(na tym samym serwerze zresztą) Joomlę i Mambo i wszystko działało bez zarzutu.

Będę wdzięczny za wskazówki.
Pozdrawiam

livio
10-03-2006, 18:39
A plik configuration:
umieściłeś obok folderów components, modules, templates, mambots, czyli w katalogu Joomla!?
ma on rozmiar inny niż zerowy?
ma odpowiednie uprawnienia, chociażby r-xr-xr-x?

bobeq
10-03-2006, 18:48
A plik configuration:
umieściłeś obok folderów components, modules, templates, mambots, czyli w katalogu Joomla!?
ma on rozmiar inny niż zerowy?
ma odpowiednie uprawnienia, chociażby r-xr-xr-x?

-) tak
-) 2461
-) -rw-r--r--

livio
10-03-2006, 19:16
Jak korzystasz? Lokalnie, czy "zdalnie"?

magic
10-03-2006, 19:41
... Na ekranie na którym wyświetlił się plik configuration.php(miałem zablokowany dostęp do niego i edytuję ręcznie zawsze) wyedytowałem ów plik i kliknąłem na uruchom. Niestety zamiast portalu uruchomiła się ponownie instalacja(od 1 kroku)...

???
Co to za ekran?
Po prawidłowej instalacji, ostatni ekran proponuje Ci pooglądanie swojej strony lub wejście do Administracji ...

livio
10-03-2006, 19:45
Nie pomyślałem o tym... pewnie miał CHMOD źle.
Ja zawsze ustawiam pełne, ale czytałem, że inne powinno sie ustawiać...

bobeq
11-03-2006, 10:39
Cóż, wystarczyło zmienić chmod na 0644... Czasem człowiek nie pomyśli i robi awanturę. ;) W każdym razie dzięki za pomoc i dobrą wolę. :)