PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ZoomMediaGalery w IE



sato
07-09-2007, 10:49
Witam,
Problem polega na wyświetlaniu zdjęć w galerii opartej o zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4. W IE 6.0-7.0 po wybraniu zdjęcia poza szarym tłem nie wyświetla się zdjęcie. Zgłaszany błąd nie przeszkadza działać poprawnie tej samej stronie-galerii przez FireFox'a!.
Może ktoś z szanownych grupowiczów rozwiązał tej problem.

floyd
07-09-2007, 11:37
A nie masz tak polskich znaków w nazwach zdjęć? Gdzieś czytałem, że IE ma z tym problem.

sato
07-09-2007, 11:50
A nie masz tak polskich znaków w nazwach zdjęć? Gdzieś czytałem, że IE ma z tym problem.
Dla upewnienia się pozostawiłem domyślny tekst. Błąd w IE wskazuje na błędne odniesienie w skrypcie. W FireFox działa bez problemów.:cool:

floyd
07-09-2007, 13:54
Sprobuj zmienić styl wyświetlania galerii z Nowoczesnego na Klasyczny (z tabelami) Ustawienia>Zakładka Warstwa>na samej górze.
Będzie gorzej wyglądać ale powinno chodzić.

sato
07-09-2007, 14:54
Sprobuj zmienić styl wyświetlania galerii z Nowoczesnego na Klasyczny (z tabelami) Ustawienia>Zakładka Warstwa>na samej górze.
Będzie gorzej wyglądać ale powinno chodzić.
Właśnie ze względu na styl Web 2.0 wybrałem ZoomMediaGalery. Jest domyślnie w Joomla PE. Mało jest informacji na ten temat dlatego dziwię się że do tej pory problem nie był zgłaszany przez Szanownych Kolegów.
Pozdrawiam.

floyd
07-09-2007, 15:15
Może spróbujesz odinstalować galerię którą miałeś w Joomle PE i zainstalować tę ze strony producenta zoomfactory.org
Ja używam właśnie najnowszej wersji z ich strony i nie mam problemu z wyświetlaniem pod IE.

sato
07-09-2007, 15:35
Może spróbujesz odinstalować galerię którą miałeś w Joomle PE i zainstalować tę ze strony producenta zoomfactory.org
Ja używam właśnie najnowszej wersji z ich strony i nie mam problemu z wyświetlaniem pod IE.
Próbowałem jak radziłeś. Może to jednak problem w PE joomli. Szkoda bo mam całość galerii przygotowanej na localhost. Może ludzie nie używają PE?:rolleyes:

ejox
30-09-2007, 15:33
Mam ten sam problem.... W IE w Light nie wyswietla mi zdjecia... w innych przegladarkach jest dobrze. Skrypt pobieralem ze strony producenta.

Byłbym wdzieczny za pomoc...

heban
16-11-2007, 18:30
Ja też mam ten sam problem. Wersja najnowsza pl ze strony producenta, nie wyświetla zdjęcia w IE. W Firefox zdjęcia działają bez zarzutu, ale przysłaniane są przez grafikę z witryny (logo witryny przysłania część zdjęcia). Jeśli ktoś może pomóc, będę wdzięczny.

prajn
08-12-2007, 10:38
Sato rozwiazales ten problem ? Mnie tez dotyczy, moja wersja Jo. to 0.13 - Nigdy wczesniej ZoomG. nie robil mi takich problemow.

Pod FF wszystko jest OK, pod IE i Opera , nie wyswietla zdjec.

sato
09-12-2007, 09:01
Można spróbować wyłączyć opcję LiveBox'a w ustawieniach zoom'a. Ogranicza to komponent w funkcjonowaniu przygotowania paczek ale działa na IE i FF.
Pozdrawiam. Przykład na www.vmickiewicz.pl (http://www.vmickiewicz.pl)

ejox
09-12-2007, 10:20
Dzięki sato...Świetne wyjście : )))) Respecik for you :-) Przykleilbym ten temat/post ; ]