PDA

Zobacz pełną wersję : zmienna php dla alien-stats



luka
07-09-2007, 15:26
Mam problem z konfiguracją statystyk alien-stats, które są często polecane dla joomla.
W dokumentacji jaką dostałem od autora (który nie zna się na joomla) jest info jak to teoretycznie należy zrobić, jednak należy podać jedną zmienną - w przypadku stron w php.
Niestety nie wiem co to za zmienna dla joomla (joomla 1.0.12, PHP 4.4.7).
http://www.alien-stats.pl/documentation/
Za zmienną postrona z przykładu wstawiłem zmienną id (i wiele różnych innych), kod wkleiłem w index.php templatki. Niestety zliczanie nie chce ruszyć.
Proszę o info co to za zmienna i czy kod muszę wkleić do index templatki, czy gdzie indziej.

stone
07-09-2007, 23:15
Jak dla mnie najlepiej pasuje id, aczkolwiek nie wystepuje to na wszystkicj stronach, nie jestem do końca przekonany natomiast czy autorowi dokładnie o to chodziło. A jak wyglada kod który wstawiasz w przypadku id?

luka
10-09-2007, 09:44
Na tej stronie używam tylko wyświetlania artykułów, więc wszędzie będzie parametr ID, nie zamierzam stosować np blogcategory, więc to chyba nie problem.
Kod wstawiam do index.php templatki, w części body.
Kod skopiowałem z dokumentacji którą dostałem (link wypowiedź wcześniej) i zamiast zmiennej podstrona wstawiam ID i końcowy kod wygląda następująco:

<!-- start AlienSTATS code -->
<script language="javascript">
<!--
var alienPath='http://astat-ab.com.pl/statystyki';
var alienPageDescr='<?php
if ( isset($_POST[‘id’]) )
{
$wyswietl = $_POST[‘id’];
}
if ( isset($_GET[‘id’]) )
{
$wyswietl = $_GET[‘id’];
}
echo $id;
?>';
document.write('<scr'+'ipt language="JavaScript"
src="'+alienPath+'/astat.js?alienPageDescr='+alienPageDescr+'"
><\/scr' + 'ipt>');
//-->
</script>
<!-- end AlienSTATS code -->

stone
10-09-2007, 10:01
A moze zamiast

echo $id;

daj

echo $wyswietl;

luka
10-09-2007, 10:45
Zmieniłem na echo $wyswietl; niestety bez zmian, skopiowałem także cały katalog statystyk do katalogu templates/nazwa_templatki zmieniając oczywiście ścieżkę dostępu i też nic to nie dało - ani $wyswietl; ani $id;
(bo zastanawiałem się czy katalog statystyk nie powinien leżeć w tym katalogu co index.php)
To wszystko testowałem dziś, ale teoretycznie zliczanie powinno być widoczne natychmiast, a nie po upływie jakiegoś czasu, czyszczenie schowków też nic nie dało.
Oczywiście sprawdzałem różne opcje - zliczanie odwiedzin stron, zliczanie wejść przez wyszukiwarkę, itd. - niestety wszędzie pusto.

stone
10-09-2007, 13:47
ciężko mi coś więcej powiedzieć, get raczej na pewno działa. Jest jeszcze szansa ze skrypt sie gryzie z jakim skryptem java joomli. Może założ jakąś czystą stronę testową, dodaj ten kod i sprawdź czy bedzie zliczał

alienek
11-02-2009, 02:16
Witam.

Przepraszam, że po takim czasie - ale nikt mnie wczesniej nie poinformował o tym fakcie.

Problem jest banalny.
Otóż:
document.write('<scr'+'ipt language="JavaScript"
src="'+alienPath+'/astat.js?alienPageDescr='+alienPageDescr+'"
><\/scr' + 'ipt>');

To MUSI być w jednej linijce, nie może być przedzielone enterami. Napisalem o tym w instrukcji Alien-STATS ale mało kto to czyta, dlatego osobno ku potomnym opisuje tutaj tez :)

zwiastun
11-02-2009, 02:20
Gdybyś jeszcze zechciał podać poprawny link do dokumentacji, bo ten w pierwszym poście prowadzi do nikąd...

alienek
11-02-2009, 02:23
Dokumentacja jest dostępna w archiwum alien-stats (ściągasz plik zip z statystykami i w katalogu doc lub doc_pl znajdziesz dokumentację.)

Dodatkowo, samą dokumentację (pdf, txt) można pobrać w postaci spakowanego archiwum zip ze strony:

http://www.alien-stats.pl/documentation/


PS: Ten link prowadzący do dokumentacji nie jest moją stroną i nie mam pojęcia, kto go tam dodał.