PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie wybrać kodowanie przy tworzeniu bazy danych



Maximal
09-09-2007, 14:29
Dostałem od admina dostęp do phpMyAdmin 2.7.0. Praktycznie nie mam możliwości utworzyć bazy danych (juz jest utworzona). Ale mam pewne obawy: metoda porównywania napisów jest ustawiona na "latin1_swedish_ci", MySQL jest w wersji 5.0.24, System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8), System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci. Będe za 2 dni instalował tam Joomle w wer. 1.0.11pl. Czy nie będę miał problemów z polskimi znakami?

stone
09-09-2007, 14:57
na 1.0.11 możesz mieć bo wersja jest iso, aczkolwiek system porownywania znakow powinien tez to obskoczyc. Powiem tak zainstalowac i zobaczyc, ale moze sie okazac ze bedziesz potrzebowal wersji utf

zwiastun
09-09-2007, 16:14
A czemu będziesz instalować Joomla 1.0.11?
Zrobisz co chcesz, ale dla mnie to jest niepojęte - instalować wersję z której w kolejnych dwóch wydaniach usunięto niemało usterek? Skąd takie pomysły?

Maximal
09-09-2007, 19:44
Właśnie zciągnąłem sobie wer 1.013 utf. Testuję ją na localhoscie. Mam jeden problem, wyskakuje mi błąd iż zmienna register_globals w pliku php.ini jest ustawiona na On a ja mam ją ustawioną na Off. Ustawiłem ją tak przy instalacji joomli 1.0.11 tez na localhoście. Używam to tego VertrigoServer. Acha, jak uruchomię joomlę w wersji 1.0.11 to mi wykrywa iż ta zmienna jest ustawiona na off. Dokładnie mam taki komunikat Zmienna Joomla! RG_EMULATION jest ustawiona w pliku globals.php
na ’ON’ zamiast ’OFF’.
Ustawienie ’ON’. "

stone
09-09-2007, 23:07
nie jest to defacto błąd tylko ostrzeżenie, ale z Twojego postu wynika iż dotyczy emulacji czyli ustawienia w pliku globals.php czy tam też zmieniłeś?

Maximal
09-09-2007, 23:34
Nie, właśnie o to chodzi że nie gdzie nie widzę tam takiego wyrażenia. Są tam instrukcję PHP (ale dopiero zacząłem sie go uczyć więc na razie nie znajdę zależności).