PDA

Zobacz pełną wersję : strona startowa / tagowanie



rkosau
09-09-2007, 13:49
Witam,

Mam dwa problemy dla ktorych szukam rozwiazan :)

1) nie moge poradzic sobie z upartym wklejeniem przez joomle (lub jakis komponent) slowa "start" w stronie startowej. W ten sposob w googlu i innych wyszkukiwarkach moja strona wyglada nastepujaco "start - nazwa strony". Dodam ze mam zainstalowany komponent JoomSEF - poradzcie jak sam ten "start" z nazwy wyrzucic :P

2) szukam komponentu ktory w jakis sposob mniej lub bardziej automatycznie tworzy tagi przy danym artykule. Moga to byc powiazane artykuly, slownik lub inne, a nastepnie tworzy z tego liste po prawej stronie artykulu.

pozdrawiam, Rafal

stone
09-09-2007, 13:59
Ad.2 poszukaj na extensions.joomla.org, ale jedyny jaki kiedys widzialem byl komercyjny

zwiastun
09-09-2007, 15:54
Ad 1. Start to pewno nazwa Twojej pierwszej pozycji menu. Nic dziwnego.
Może to Ci pomoże:
Ponieważ okienko historii w przeglądarkach jest stosunkowo wąskie, wielu administratorów serwisów opartych na Joomla! pyta, jak zmienić kolejność elementów w pełnym tytule strony. Jeśli chcesz dokonać takiej zmiany, konieczna jest ingerencja w zawartość skryptu includes/joomla.php. Otwórz go do edycji, wyszukaj funkcję setPageTitle i wymień linię:
$this->_head['title'] = $title ? $GLOBALS['mosConfig_sitename'] . ' – '. $title : $GLOBALS['mosConfig_sitename']; } na następującą:
$this->_head['title'] = $title ? $title . " – " . $GLOBALS['mosConfig_sitename']: $GLOBALS['mosConfig_sitename'];

rkosau
09-09-2007, 16:30
Wielkie dzieki - dziala :)
mam tylko pytanie - czy nie da sie zrobic tak, aby pozostale dzialy menu dzialaly tak jak poprzednio:
- strona startowa bez "start"
- reszta postron miala w tytule nazwe dzialu
?

zwiastun
09-09-2007, 17:48
Niestety - wóz albo przewóz. Rozwiązanie zmiana nazwy pierwszej pozycji menu. Zaiast start np. nazwa witryny, Nowiny, co chcesz zależnie co tam jest