PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd ta przerwa [obrazek] . ??



tomasz.007
09-09-2007, 14:16
Witam!

Po wstawieniu do tekstu obrazka i zakończeniu zaraz za obrazek zdania jakimś znakiem interpunkcyjnym takowy znak jest za daleko obrazka. Wygląda to tak:

Kliknij [Mój komputer] __. Skąd ta (__.) przerwa? Jak i co zrobić, żeby kropka była zaraz za obrazkiem?





Do zwiastuna: forum jest dla wszystkich i jak ktoś czegoś nie wie to pyta czy szukał w pomocy czy nie (ja szukałem i nie znalazłem); ale jakoś chyba nie możesz tego pojąć :cool:

I dodam jeszcze nt. mojego poprzedniego wątku odnośnie polskich liter w podziękowaniu za wysłanie maila: nie wszyscy niestety są tak idealnie mądrzy i wszechwiedzący jak ty, więc może łaskawie powiesz co zrobić, żeby były polskie litery?

Sorry zwiastun ale przeginasz na prawdę....

Nie szukam problemów... ale muszę wiedzieć co z tym obrazkiem? Nie wiem czy tak jest w każdym szablonie... Moja strona będzie opierała się głównie na obrazkach. HELP

zwiastun
09-09-2007, 15:32
Po pierwsze, nie Ty ustalasz zasady tego forum.
Po drugie, jest dla wszystkich, ale nie po to, byśmy tutaj przepisywali podręczniki.
Po trzecie, o tym, co zrobić, żeby uzyskać polskie znaki, pisano tutaj dziesiątki razy. Twoje problemy wynikają z niewiedzy i popełniania jakichś banalnych błędów, co się zdarzyć może oczywiście każdemu, ale nikt tu nie jest jasnowidzem, zeby widzieć, jakie Ty popełniasz błędy i bawić się w zgadywanki. Gdy się chce uzyskać pomoc, trzeba udzielić odpowiednich informacji.
Po czwarte: zauważ, gdzie otrzymałeś ode mnie uwagę na temat stawianych pytań i w którym momencie.

I na koniec: także i to pytanie dotyczy
- albo braku elementarnej wiedzy wynikającej tylko z tego, że nie masz pojęcia, iż owe odstępy zależą albo od ustawień w arkuszu stylów szablonu, albo od elementu odpowiedzialnego za ich wyświetlanie, w tym przypadku bota mosimage. Nazwa obsługującego go pliku jest podana w panelu administracyjnym. Wystarczy tylko przyjrzeć się temu co masz u siebie w komputerze!
- albo nie chce Ci się spojrzeć do kodu strony, podejrzeć i zobaczyć, że masz przy tym obrazku ustawione 6pkt odstępu.

Najpierw pomóż sobie sam, a dopiero potem zgłaszaj pretensje!

PS. A za poświęcany Ci czas, jakikolwiek nie byłby skutek, jedyne co wypada powiedzieć, to dziękuję!

tomasz.007
09-09-2007, 15:44
dziękuję, to moze dokladniej gdzie ten plik jest? ja sie nie znam... wiec prosze o pomo jak to zmienic zeby znaki byly zaraz za obrazkiem?

zwiastun
09-09-2007, 15:58
Skoro się nie znasz, to lepiej nie ruszaj? Za to ruszyć możesz głową! Nazwę pliku podałem! Że to jest bot (mambot) podałem. Czego Ci jeszcze trzeba? Za rączkę zaprowadzić do katalogu?

tomasz.007
09-09-2007, 16:03
Czy to chodzi o plik w lokalizacji: mambots\content ? Jeżeli tak ,to którą wartość zmienić i na ile żeby było optymalnie?

Pytam, bo jak wpisuje w wyszukiwarke "6" tak jak podales wyzej to znajduje mi cala garsc jakichs wpisow...

Dakota
09-09-2007, 17:19
tomaszku.... zwiastun, rzeczywiście jest czasami niezbyt miły.... ale Tobie akurat odpowiedział w pełni na pytanie..... sądzę, że wyczerpałeś już Jego limit cierpliwości i podejrzewam, że już się więcej w tym temacie nie odezwie :), więc może moja podpowiedź pomoże Tobie rozwiązać problem....
w panelu admina wejdź mambots->site mambots->pojawi Ci się wykaz mambotów... wejdź w MOS Image i tam masz parametry (prawa strona), ktore możesz zmienić na zero....

spróbuj, powinno pomóc....

pozdrawiam
Dakota

zwiastun
09-09-2007, 17:46
:) Ale ja tu naprawdę nie przychodzę na podrywy !

tomasz.007
09-09-2007, 20:05
Dakota ja mam J! po polsku :eek: jakieś parametry znalazłem i o te pewnie ci chodzi ale nawet jak ustawie na 0 to i tak nic sie nie zmienia i odstepy zostaja HELP

Lookalem do HTML Source Editor i też nic nie ma... :eek:czy jest ktoś mi w stanie pomóc?

/nie piszemy posta pod postem w tak krótkim odstępie czasu/magdaa
edit:Wygląda to tak: Ble ble [obrazek] . I za daleko są znaki zaraz za obrazkiem... Jak to naprawić\zmienić?



/nie zakładamy również równolegle wątków o tym samym problemie :) / magdaa

edit: Gdy wstawię obrazek do artykułu i zakończę zaraz za obrazkiem zdanie np. kropką to takowa kropka jest za daleko od obrazka:

Text [obrazek] .

Jak to zmienić? Dotarłem do pliku Mambots\Content\mosimage.php. Jest kilka następujących wartości ustawionych na "6". Pozmieniałem wszystkie na 0 i niby problem znikł.

I tu zwracam się szczególnie do zwiastuna: jak widzisz dotarłem do pliku [sam] ale podpowiedz proszę którą wartość zmienić na 0. Czy to dobrze że pozmieniałem wszystkie? Obawiam się że z takim rozwiązaniem mogą wystąpić problemy z innymi funkcjami J!

Proszę o odpowiedź.

tomasz.007
09-09-2007, 22:05
Sorry madzia :) w tym poście zrobił się niezły syf dlatego myślałem że lepiej będzie zrobić nowy.


Zwiastun, jesteś specjalistą... liczę na twoją pomoc którą "6" zmienić?

Horror
26-08-2008, 16:54
Cześć Tomasz.007

Nie licz na zwiastuna, ten koleś nadymany jest swoją mądrością do tego stopnia, że nie da się z nim już prowadzić dialogu. Niech lepiej zajmie się czymś innym niż prowadzenie forum!

Twój problem znajduje się w pliku mosimage.php, który znajduje się w folderze mambots/content. Sprawdź linie 179, tam jest ustawione hspace=6, a powinno być 0.

Pozdrawiam