PDA

Zobacz pełną wersję : Spotkanie Joomlowców ?



haponiuk
10-09-2007, 10:49
A może by tak zorganizować spotkanie Joomlowców ?

jaromiko
10-09-2007, 11:31
Gdzie i kiedy ;)

magdaa
10-09-2007, 16:19
bardzo chętnie :) Sova coś kiedyś kombinował w tym temacie, ale chyba zeszło na niczym :(

haponiuk
10-09-2007, 17:47
Myślę że podstawową sprawą jest miejsce spotkania i czas.
Czyli sądzę że każda osoba, która byłaby zainteresowana takim spotkaniem powinna wpisać miejsce (miasto) i określiła ramy czasowe.
np. Poznań, sobota po południu
:)

magdaa
10-09-2007, 18:21
aha, Poznań mogę zaakceptować :)

ale tak na poważnie - sądzisz haponiuk, że ktoś jeszcze będzie tu zainteresowany ? to forum jest jak pogotowie techniczne, a jeśli idzie o względy "towarzyskie" jest martwe! :) chciałabym się mylić, ale mogę się założyć, że w tym wątku nie będzie już zbyt wielu wypowiedzi - jeśli w ogóle jeszcze jakieś będą. Jeśli się mylę, to haponiuk na tym zlocie postawię Ci piwo ;)

haponiuk
10-09-2007, 18:33
Jestem optymistą i myślę że zbierze sie spora grupka.
PS: a za piwo dziękuję ... jakby to powiedzieć ... nie przepadam za piwem :)

jaromiko
10-09-2007, 18:39
No ja jestem z Krakowa ale mógłbym się dotoczyć ;) w Bożym terminie ;)

Sova
10-09-2007, 20:15
Zacytuję Rybika*, z którym kiedyś poruszyłem ten temat:
"Na piwo umówić, to się zawsze można - ale robić jakąś poważniejszą rzecz, to trzeba do tego konkretnych przygotowań i solidnego planu"

Weź pod uwagę, że nie każdy będzie miał ochotę przejechać pół Polski, aby się piwa napić...(no i nie każdy lubi to piwo).

Ja osobiście zamierzam "pomolestować" Zwiastuna tuż na początku przyszłego roku - teoretycznie, jakby zabrać się za "organizację" takiego przedsięwzięcia np. stycznia - można by w okresie wakacyjnym mieć ustalony konkret. Taka moja mała nadzieja.


*Swoją drogą dawno go już u nas nie było... zniknął?

nexus246
10-09-2007, 23:25
Poznań chyba ok dla mnie, Kraków jeszcze bardziej. Tylko dajcie znać wcześniej :)

zwiastun
10-09-2007, 23:32
Spotkać się, to nie problem. Problem to zrobić coś wespół zespół.
Pod rozwagę
a) nie jedno a kilka miejsc
b) pomysły na organizatorów, sponsorów, udziałowców
c) pomysły (związane z poprzednimi) na imprezy - konferencje, seminaria, prezentacje...?

Słowem: pomysły na koncepcję JoomlaDay w Polsce!
Termin: pewno niekoniecznie wakacyjny, ale może to najlepszy

haponiuk
10-09-2007, 23:37
Słowem: pomysły na koncepcję JoomlaDay w Polsce!

Właśnie i po to może być te spotkanie :)

magdaa
10-09-2007, 23:57
więc może warto powrócić do tego wątku ? http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=9104 :)
P.S. haponiuk, a z tym piwem, to nie o piwo chodziło (też nie lubię) lecz o zakład, a może o prowokację, aby jednak ten wątek się rozwinął ... chętnie bym taki zakład przegrała:)

Dylek
11-09-2007, 00:04
Juz widze te tlumy sponsorow walace drzwiami i oknami... A w pierwszej kolejnosci ci, ktorzy zasysaja pliki z pobieralni i placza ze im cos nie dziala :P

zwiastun
11-09-2007, 00:31
Nie siać tu defetyzmu!:)
Plikownie i nie tylko, są akurat po to, by z nich korzystać.
Znam dosadniejsze i rzeczywiste przykłady swoistej degrengolady obyczajów (jeden masz, Dylku w swoim podpisie!, pewno nawet o tym nie wiesz).

Wracając do meritum
Na zasadzie weźMY się i zróbCIE, to nic z tego nie będzie. Bo na piwo się można zwołać kiedykolwiek, gdziekolwiek.

Jest co najmniej kilka firm które realizują sporo projektów na Joomla!
I w interesie tych firm leży także popularyzacja systemu.
Organizacja w tym samym czasie 3-4 spotkań o charakterze seminaryjno-promocyjnym nie wydaje się działaniem ponad możliwości. Potrzeba jedynie tych, którzy zechcą się za organizację (współorganizację) przedsięwzięcia wziąć, np. na rybkę
- seminarium Joomla - integracje z LMS (ktoś tu się nawet chwalił swego czasu)
- Joomla! dla samorządów - są tacy, którzy mają doświadczenia, gdyby pójść dalej, to pewno i wsparcie się uda znaleźć właśnie w samorządach

Całość można spinać także i jakimś spotkaniem "joomlowiczów", choć niekoniecznie tylko spotkaniem (może ktoś wpadnie na pomysł akcji w Sieci?)

Mamy ruch wolnego oprogramowania w Polsce...
I nie tylko ten z bliskich nam...

Dylek
11-09-2007, 00:43
Moj podpis... no coz... charytatywna dzialalnosc jet ok, ale cos jesc trzeba :)

haponiuk
11-09-2007, 01:12
Wy tu gadu gadu o podpisach a ja podpatrzyłem sobie
Norwegian Joomla!Day 2007 (http://joomladay.joomlainorge.no/component/option,com_zoom/Itemid,22/catid,1/lang,en/)

i tak za dużo to na tej sali ludów to nie ma

jaromiko
11-09-2007, 09:07
Panowie ale po co to gadanie napiszcie z jakich czesci RP kto jest i ustalimy dobre miejsce co do Krakowa to moglo by byc ;) ja ma blisko ;)

Sova
11-09-2007, 16:14
Sponsorami mogą zostać Ci co ściągają komercyjne szablony z rapidshare, przerabiają je...a potem publikują i chwalą ileż to pracy włożyli, jakie to ładne skórki "wyprodukowali" - zakładam, że na takim piractwie zaoszczędzili trochę środków*

Pod koniec października wraca do mnie laptop ze wstępnym projektem takiego spotkania (coś tam nadłubałem podczas dyskusji w starym wątku) - jak wróci, to z pewnością podeślę to właściwemu Panu Z i być może też podzielę się tym na forum.

*tak mnie na szyderstwo wzięło

kaniagandzowski
27-09-2007, 18:52
Dla mnie najlepszym miastem było by Poznań lub Wrocław.
A co do tematyki chciał bym usłyszeć odnośnie budowy frameworka joomli i innych informacji, które by podwyższyły moje umiejętności. Ale może być spotkanie towarzyskie :)

jaromiko
27-09-2007, 23:08
NO ale co robita jakie tam spotkanie czy tylko gadu gadu ;)))

Gulliwer
02-10-2007, 14:15
ja tam kompletna świezonka jestem na tym forum ale... Warszawa lub bliskie okolice, jakas imprezka plenerowa z grillem i mozliwościa noclegu....

pzaremba
15-10-2007, 16:10
siedzę w Warszawie, ale można by w górach gdzieś zrobić sympozjum

jaromiko
15-10-2007, 23:03
To tak was zapytam już konkretnie moi mili kiedy ? bo jestem READY_ jak kiedyś pisało w Meritum ;)