PDA

Zobacz pełną wersję : FacileForms i eksport formularzy



Luk@s
11-09-2007, 00:25
Witam

Gdy w FacileForms eksportuję formularze tzn tworze pakiet, to po imporcie tracę na formularzach polskie znaki?

Na obu Joomlach mam polskie znaki na stronie, mogę tworzyć nowy formularz z polskimi znakami ale gdy importuje to mimo że wcześniej były polskie znaki, to po imporcie znikają na formularzu.

Z góry dzięki za pomoc

robdk
11-09-2007, 07:16
Jak utowrzysz paczkę to zmień kodowanie w pliku XML na takie które ty stosujesz.

Luk@s
11-09-2007, 15:11
Wieć rzeczywiście kodowanie XML było ustawione na bez polskich znaków i to poprawiłem Teraz plik jak go przeglądam ma polskie znaki ale po imporcie na formularzu nadal nie ma polskich znaków

Ma ktoś jakiś pomysł? Może jest gdzieś zmienna, która decyduje o kodowaniu w FacileForms?

robdk
11-09-2007, 19:55
Mam nadzieję, że zmieniłeś deklarację kodowania w nagłówku pliku na takie same kodowanie w którym zapisałeś plik...

Luk@s
11-09-2007, 23:27
nie bardzo rozumiemie o ktory jeszcze plik chodzi

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?>
<FacileFormsPackage id="CSK" type="autoincrement" version="1.4.7">
<name>Formularze CSK</name>

to w każdym razie jest początek pliku XML A z jakim plikem ma mi się to zgadzać?

robdk
12-09-2007, 07:14
Chodziło mi o to, że jak otworzysz ten plik w np. notatniku to jak weźmiesz "zapisz jako" w okienku na samym dole masz wybór kodowania znaków. To kodowanie musi się zgadzać z nagłówkiem. Wg. tego co podałeś to trzeba zapisać plik w ISO. Jeśli kodowanie w nagłówku będzie w UTF-8 to także trzeba zapisać plik jako UTF-8 .........

Luk@s
12-09-2007, 21:19
to jeszcze dopytam: czy jeśli mam kodowanie ISO-8859-2 to mam wybrać w zapisz jako ANSI?

Sprawdziłem to i nie działa
Spróbowałem ustawic tu i tu UTF-8 i tez nie pomogło
Tak dokładnie to należalo sie spodziewać że przy kodowaniu ANSI po prostu znikły znaki polskie, nawet krzaki się nie pojawiły co chyba jest logiczne dość

robdk
12-09-2007, 22:43
Weź ściągnij sobie coś zamiast notatnika, jakiś inny edytor np. PSPad i w nim zapiszesz takie kodowanie jakie chcesz....

Luk@s
13-09-2007, 10:10
Wielkie dzięki

To był doskonały pomysł z tym innym edytorem Zapisałem UTF-8 tu i tu i odrazu zadziałało