PDA

Zobacz pełną wersję : 404 Page not found - rozwiązanie



problem-noproblem
11-09-2007, 17:42
Witam!

Myślałem, że mnie $#@$# chwyci jak zainstalowałem Joomla! i zacząłem zabawę w tworzenie serwisu. W pewnym momencie nastąpiła taka sytuacja, że załadowałem główną stronę i klikając na obojętnie jaki element wyskakiwała strona "Page not found". Szukałem w sieci rozwiązania tego problemu, ale szczegółowo nie było to wyjaśnione.

Zacząłem zastanawiać się, co zrobiłem nie teges i doszedłem do punktu, że zaznaczyłem w Global Configuration/SEO/Search Engine Optimization/Search Engine Friendly URLs: na YES/TAK oraz zmieniłem nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess - no to zacząłem odwrotnie.

Z powrotem SEO/SEF URLs: na NO/NIE i przekopiowałem plik htaccess.txt na serwer.

I DZIAŁA!

Ale dalej - co z tego? Chcę mieć stronę jako Search Engine Friendly, a bez tego ani rusz.

Czy może ktoś z Was wie, w czym tkwi problem?

Serwer stoi na Linuxie 32bit
Database 4.0.24 standard
PHP 4.4.6

są dwa błędy:


PHP magic_quotes_gpc setting is `OFF` instead of `ON`
PHP register_globals setting is `ON` instead of `OFF`Dajcie znać mądrzy ludzie.

stone
12-09-2007, 08:27
aby działało seo musisz miec mod rewrite na sterwerze (o ile dobrze pamietam tak toto się nazywalo)
podane przez ciebie bledy to ostrzezenia dotyczace nieoptymalnych/niebezpiecznych (zwłaszcza to drugie) ustawien serwera w pliku php.ini

fuburek
13-09-2007, 18:05
Witam!


Zacząłem zastanawiać się, co zrobiłem nie teges i doszedłem do punktu, że zaznaczyłem w Global Configuration/SEO/Search Engine Optimization/Search Engine Friendly URLs: na YES/TAK oraz zmieniłem nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess - no to zacząłem odwrotnie.



Czy może ktoś z Was wie, w czym tkwi problem?


pokaż plik .htacces
zwróć uwagę na tą kropkę w nazwie pliku.
Znajdź w .htacces:
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla/MamboDirectory (just / for root)

# RewriteBase /

i skasuj to #

Daj znać, czy działa