PDA

Zobacz pełną wersję : dla zwiastuna



NewbieWan Kenobi
11-09-2007, 23:23
Życzę Ci, żeby wszystkie pytania, jakie w życiu będziesz zadawał ludziom dookoła Ciebie były niebanalne i pasjonujące. A ludzie, których będziesz pytał, chociaż niby mądrzejsi w danej dziedzinie, to jednak żeby zawsze uznawali Twoje pytanie za błyskotkliwe.
Gratuluję też stanowczości w oczyszczaniu tego forum z nieuctwa.
Pozdrawiam,
Marcin Osęka

zwiastun
12-09-2007, 01:01
Dziękuję za "życzenia".
To forum nie jest jednak po to, by przepisywać informacje, które są dostępne na tej samej witrynie i które łatwo na tej witrynie znaleźć. I nie jest to kwestia "nieuctwa", braku wiedzy, czy co sobie jeszcze wymyślisz, tylko lekceważenia innych użytkowników tego forum, a szczególnie osób pomagających. Zamiast czytać niepotrzebnie Twój post, a teraz odpowiadać na kolejny, mógłbym w tym czasie odpowiedzieć komuś, kto ma rzeczywisty problem albo zrobić coś innego, a pożytecznego.
Pytałeś o poradnik na temat projektowania szablonów - na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) około 100 artykułów na ten temat! Mało - dostępnych pod główną opcją menu!

Skoro uznałeś, że należy mi złożyć publicznie "życzenia", sądzę, że będzie Cię teraz również stać na "przepraszam".

NewbieWan Kenobi
12-09-2007, 10:06
Moim zdaniem ta sprawa została potraktowana niewłaściwie;

Wcale nie chodzi mi o projektowanie szablonów, tylko o konwersję do formatu joomli i nadal szukam wskazówek na ten temat. Większość forów, z którymi do tej pory miałem do czynienia działa na zasadzie sympatycznego pomagania osobie, która dopiero zaczyna się borykać z problemem i nie wie jak się za to zabrać. Odpowiadać takiej osobie nie musi ekspert, tylko ktoś choćby średnio-zaawansowany, chcący się odwdzięczyć za pomoc, którą sam uzyskał od innych.

Imci zwiastunowi zarzucam, że choć narzeka na brak czasu w natłoku "prawdziwych problemów" to zamiast z wyżyn swojej mądrości np. zignorować mój post, zechciał mnie niesympatycznie obsztorcować i zamknąć wątek.
Jest oczywiste, że cała wiedza została już gdzieś zapisana i że odpowiednio długo szukając można znaleźć dowolną informację. Z drugiej strony rozumiem, że są pytania nadmiernie prostackie. W funkcjonowaniu forum powinien istnieć kompromis między postawą "read the f-ing manual" a odpowiadaniem na każdy, nawet durny post. Tutaj moim zdaniem potencjometr jest nadmiernie skręcony w kierunku "nie-pomocności".
I pewnie się to nie zmieni, także widać że nic tu po mnie.
Pa.
NWK.

zwiastun
12-09-2007, 19:09
Nadal jednak źle odczytujesz. Ale dyskutowanie na ten temat sensu nie ma.
Narzędzia do konwersji nie istnieją. Możesz spróbować wczytać taki "css-owski" szablon do Dreamweawera czy Nvu z wtyczkami dla Joomla. Ale nie korzystałem z tych narzędzi, więc Ci tiu nie pomogę za bardzo.
Natomiast "ręczna" konwersja dla wprawnej osoby nie jest aż tak skomplikowana.
I choć nie wprost - wszystko znajdziesz w serwisie pomocy.
a) struktura szablonu (katalog, pliki)
b) budowa pliku index.php, umieszczanie modułów, ukrywanie kolumn i modułów
c) znakowanie w Joomla!, css

NewbieWan Kenobi
12-09-2007, 22:32
Szacun! Dziękuję i będę dalej próbował.
NWK

Viking
22-09-2007, 21:49
Bardzo pouczające :)

NewbieWan Kenobi
22-09-2007, 23:28
Myślałem, że ta sprawa już przyschła, a jednak powraca, więc czuję się zmuszony odpowiedzieć.

Biję się w piersi: pytanie które wtedy pierwotnie zadałem - dziś już to wiem - było głupie.

Dostałem zadanie stworzenia strony, wszystko było dla mnie nowe, nic nie rozumiałem, pytanie zadałem... i był kubeł zimnej wody. Poczułem się bardzo nieprzyjemnie. Chciałem iść na skróty. Teraz, po uruchomieniu mojej pierwszej strony i nabyciu mikro-doświadczenia smak gorzkiej pigułki pokory już nie jest taki straszny.

W uruchamianiu mojej pierwszej instalacji joomli liczne pliki pomocy autorstwa zwiastuna były nieocenione. Bardzo dziękuję.

A przy okazji, jakby ktoś miał chwilkę odwiedzić: www.furda.pl (http://www.furda.pl) to zapraszam i chętnie przyjmę wszelkie uwagi, nie tylko techniczne.

Pozdrawiam,
NWK

Sova
24-09-2007, 02:24
Żeby choc polowa forumowiczów dochodziła po pewnym czasie do takich wniosków, jak Ty doszedłeś...
Gratulacje!