PDA

Zobacz pełną wersję : Rsgallery2



Musso87
13-09-2007, 18:11
Witam.

Jako, że ostatnio zarywam noce spędzając każdą wolną chwilkę dla Dźumli... chciałbym stworzyć galerię fotograficzną. Pomijając prawo i ze cokolwiek znajduje się na stronie jest tylko dla przykładu aby było cokolwiek, to najwięcej galimatiasu sprawia wyżej wymieniony komponent.

Jest to genialne dzieło, z którym mam trzy problemy:

1. chciałbym skorzystać z wyświetlania znaku wodnego - mimo, iż potrzebne biblioteki są "niby" zainstalowane aby to obsługiwać, to zamiast znaku wodnego nie ma wcale zdjęcia. Gdy nie korzystam z tej funkcji zdjęcie jest wyświetlane... O ile przeżyję gdy nie da się tego uaktywnić, to:

2. Jak zrobić, aby wyświetlane powiększone zdjęcie nie możliwe było do pobrania jako oryginał (czyli oryginalnej wielkości?), ale żeby zostawało na serwerze?

3. Bardzo irytującym problemem są tworzone miniaturki. O ile domyślne rozmiar 80px jest wg. stanowczo za mały, to gdy pięknie tworzone już na np. akceptowalne 120px mają w tle napisy działu, kategorii, autora itp.?
Ciekawostką jest że przy IE jest wszystko ok, ale opera i FF zwala sprawę... Jak mogłbym się do tego zabrać, i dlaczego koślawy IE dobrze interpretuje ten komponent?

Bardzo proszę o pomoc.
Muss.


ps. nie zawracajcie sobie głowy zawartością - prócz "zapraszam do galerii". Wszystko co znajduje się na stronie jest tylko i wyłącznie w celach edukacyjnych i testowych. Do tego szablon jest jeszcze nie dopracowany. Ps.x. Jak się wam to wszystko widzi?

Chciałbym tylko dopisać, iż komponent jest w wersji 1.13.1 alpha, i Jommla również ostatnia 1.3 + Admin PL (iso).

Musso87
15-09-2007, 14:45
Nikt nie pomoże? :(

Ps. zamontowałem na dole galerię zoom. Ale nie pasuje mi jej niestabilność. Nie można użwać polskich "ogonków" i jeszcze pare rzeczy trzeba dopracować. w końcu to wersja alpha...

Musso87
17-09-2007, 23:43
Wrociłem, tutaj, iż nie poradziłem obie z problemem, natomiast chciałbym napisać, iż fajną galefią fotograficzną może okazac się komponent "pony gallery".