PDA

Zobacz pełną wersję : Podwujne wyswietlanie nazwy kategorii - problem



kmr
11-03-2006, 22:05
Witam, mam maly problem i nie wiem jak go rozwiazac;

tworze sekcje tytulo nazwie przykladowo 'poezja', sekcja nazwa: 'poezja'

teraz tworze kategorie artykulow, tytul kategori: 'poezja', nazwa kategori 'poezja' i teraz tworze link w menu do kategori tez o nazwie 'poezja'

wszystko jest okej ale jak klikam w link w menu to w pasku u gory w przegladarce wyswietla mi sie podwojnie cos takiego 'poezjapoezja'

Jak zrobic aby bylo tylko jedno 'poezja'

Zaowazylem ze pierwsze poezja w pasku to jest nazwa odnosnika w menu a drugie poezja to jest nazwa kategori.

Jak zrobic aby bylo tylko jedno poezja, gdzies trzeba cos zaznaczyc?

Prosze o pomoc.

Edit: (przepraszam za byka w tytule posta, powinno być * 'podwójne')
admin: Byka nie wystarczy zauważyć. Można poprawić także. Po to jest opcja Przejdź zaawansowanych

magic
12-03-2006, 16:50
Domyślam się, że masz na myśli tag Title (jego zawartość jest pokazywana na górnej belce okna przegladarki).
Joomla! buduje ten tag właśnie w oparciu o nazwę linku w menu + (w zalezności od miejsca na stronie) nazawy sekcji, kategorii, nazwy artykułu.
Są 2 rozwiązania:
- nie używaj powtórzeń w nazwach menu, sekcji, kategorii;
- zmień sposób w jaki Joomla! generuje tag Title; ten link (http://forum.joomla.org/index.php/topic,31041.msg197113.html#msg197113) może ci się przydać

kmr
12-03-2006, 18:35
Zobaczyłem tego posta co Podałeś...

Pierwszy sposób z dodaniem ':' pomiedzy nazwe linka w menu a nazwą kategori nie jest do konca satysfakcjonujący jak dla mnie. W poscie Napisałeś jeszcze drugi wariant który zdecydowanie by mi odpowiadał jednak zbytnio nie wiem jak to wyedytowac :)


In case of the most of the rest of functions in content.php you can use $row->category for this (example below):
Code:
// page title / magic uwaga
// $mainframe->setPageTitle( $row->title );
$magicVariable = $row->category.' : '.$row->title; // magic : added
$mainframe->setPageTitle( $magicVariable ); // magic : changed
In effect (eg. function showItem) your Title will look like: "Site Name - Category Name : Item Title"

Have fun!


Nie wiem zbytnio co mam tutaj zrobić??

magic
12-03-2006, 19:21
1. Pierwszy sposób (w poście do którego link podałem) nie dotyczy jedynie dodania ":" pomiedzy nazwą w menu, a nazwą kategorii, ale sposobu jak mozna dodać nazwę kategorii do Title w miejscu na stronie, gdzie standardowo Joomla! wyświetla jedynie nazwę linku z menu
2. Drugi wariant j.w. pokazuje skąd i jak mozna pobrać nazwę np. kategorii w poszczegónych funkacjach Joomla! odpowiedzialnych za wyświetlanie treści na stronie; to nie wyczerpuje tematu, to tylko przykład
3. Jeśli te przykłady nie mówią ci dostatecznie dużo jak można i gdzie i czego szukać, żeby sobie poprawić / zmienić w kodzie (taki jest ich jedyny cel - to nie "gotowiec" na wszelkie potrzeby) - użyj porady związanej z odpowienim nazewnictwem pozycji w menu, sekcji, kategorii, artykułów. To nie tylko rozwiąże twój problem, ale również np. ułatwi poruszanie się na twojej stronie, czy tez np. pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach ...