PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja - eliminacja spambotów



kgonta
15-09-2007, 20:53
Witam.

Jak radzicie sobie z tym aby w Waszych serwisach nie rejestrowały się spamboty?

Wiem, że jest captcha ale obrazki są mało skuteczne i uciążliwe dla userów.

Czy można by zrobić np. coś takiego, że aby rejestracja się dokonała ten, który rejestruje się, musi odpowiedzieć na pytanie np. "Jak na imię ma Małysz?"?
Powyższe rozwiązanie można zastosować na forum phpbb2 i ponoć jest to skuteczne - podaję linka do instrukcji - http://blog.daszkiewicz.net/2007/04/05/spam-na-forum/
Czy można coś takiego zrobić w Joomli?

Sova
16-09-2007, 00:46
Witam.

Jak radzicie sobie z tym aby w Waszych serwisach nie rejestrowały się spamboty?
Wiem, że jest captcha ale obrazki są mało skuteczne i uciążliwe dla userów.
Użytkownik w serwisie rejestruje się raz, jak jest normalny-wyrozumiały, zależy mu na rejestracji i przynależności do danej "społeczności" to nie będzie marudził na przepisanie tekstu z okienka... chyba, że tekst jest mało czytelny - wtedy należałoby pomyśleć nad poprawieniem tego elementu.
Ponadto, rejestracja w J! wymaga podania adresu email i ewentualnego potwierdzenia poprzez kliknięcie w otrzymany link....

Mam nieodparte wrażenie, że masz problem z wpisami komentarzy.

kgonta
16-09-2007, 00:56
Ponadto, rejestracja w J! wymaga podania adresu email i ewentualnego potwierdzenia poprzez kliknięcie w otrzymany link....

Właśnie to boty doskonale potrafią robić a podanie imienia Małysza w 99% eliminuje bota, 99% dlatego bo może lecieć brutal force'm po całym słowniku w co wątpię :)



Mam nieodparte wrażenie, że masz problem z wpisami komentarzy.

Nie, chodzi o rejestrację.

mery_master
05-10-2007, 20:44
Mam ten sam problem...moze jakies nowe pomysły ?