PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrrobić coś takiego w Docman ??



przemek_kow
12-03-2006, 02:41
Generalnie chodzi mi o to bym wiedział ile plików użytkownicy na mojej stronie dodali danego typu. Np. Jan kowalski dodał 3 pliki *.doc, 10 *.mid a 100 *.kar I tak dla każdego użytkownika, bo chciał bym mieć kontronę nad tym do jakich grup będą należeli, właśnie jest to uzależnione od ilości zamieszczanych plikó, a i aby każdy z użytkowników po kliknięcu w swój profin widział ile umieścił plików danego tu, aby np. wiedział ile musi jescze dodać by awansować. Czy jest coś takiego, a jak nie to jak mogę to zrobić najprościej. ??? Poszę o odpowiedź,

zwiastun
12-03-2006, 03:24
No cóż, najprościej to siąść i policzyć. Trochę trudniej - dopisać swoje funkcje do skryptów Docmana. Docman jest programem do zarządzania dokumentami, a nie prowadzenia konkursu dodawaczy do plikowni. Chociaż, możesz pomysł zgłosić do Autorów. :D

A ponadto: następnym razem nie proś o odpowiedź, bo tu się po to pyta, aby ewentualnie ktoś odpowiedział.

I jeszcze jedno: autor postu ma możliwość edycji swojego pytania. Wypada więc po napisaniu przeczytać je ze trzy razy, popatrzeć - a nuż, da się coś poprawić, zmienić, uczynić czytelniejszym.

przemek_kow
12-03-2006, 16:33
A czy jest możliwość aby użytkownicy mogli komentować pliki w docmanie ?? Bo na tym też by mi zależało.

livio
12-03-2006, 16:35
W każdym pliku rób linki do artykułu o danym pliku.
PS: Musisz mieć AkoComment i AkoComment Bot.

przemek_kow
12-03-2006, 16:44
Jest tylko mały problem, mam obecnie w bazie 600 Plików, lato by mnie zastało jak bym miał twozyć do każdego pliku artykuł. Nie ma innej opcji ?? Albo inny genedżer bobierania tylko nie remository. Potrzebował bym czegoś naprawdę zaawansowanego, aby np. dało sie udostępniać pliki np czasowo, np na m-c i każdemu użytkownikowi z osobna ??

livio
12-03-2006, 16:46
Jest jeszcze komercyjny MTREE użyty np. na extensions.joomla.org

przemek_kow
12-03-2006, 16:58
Nie wiesz może gdzie jest polski opis instalacji. Bo może gdzieś na P2P dostanę ten moduł :D

livio
12-03-2006, 17:03
To jest komponent.
Wiesz chyba, jak się je instaluje?

przemek_kow
12-03-2006, 17:06
wiesz jak by to był zwykły komponent to spoko ale niestety przy instalacji wyskakuje mi jakieś okno białe tło i pisze po angielsku że nie jest coś zainstalowane, i trzeba coś zainstalować.

zwiastun
12-03-2006, 17:12
I chyba dobrze! Kupiłeś Mtree? Bo to nie jest komponent Open Source!
Pomijam już fakt, że tak się ma do twoich potrzeb, jak piernik do wiatraka.

To, czego potrzebujesz, zleć do opracowania dobremu programiście! I przygotuj ładnych, ale to ładnych parę złotych. Dużo więcej, niż na MTree!

I jeszcze jedno: O nielegalnym korzystaniu z oprogramowania tutaj można pisać co najwyzej źle!

przemek_kow
12-03-2006, 17:33
OK dzięki za informację. :p

przemek_kow
13-03-2006, 19:18
Sprawa wygląda następująco, mam na stronie pliki część w grupi Zarejestrowani czyli konta użytkowników po zarejestrowaniu się i część plików w grupie utworzonej w DOCMANie. natomiast mam pytanie czy da się tak zrobić aby użytkownicy z grupy Register widzieli wszystkie dokumenty w dokmanie nawet te z grupy Aktywni, jednak mieli dostęp tylko do plików ze swojej grupy, czyli register, potrzebne mi to jest gdyż użytkownicy nie widząc plików z grupy aktywnych dodają pliki które już są, a puki co narazie nie mają dostępu do grupy aktywnych. Z góry dziękuję za pomoc.

p.s. ewentualnie jak zrobić by wyświetlał się cały spis samych nazw plików z docmana na stronie, wtedy by użytkownicy sprawdzali na liście czy taki plik jest, tylko aby ta lista się sama aktualizowała po każdym nowym dodaniu pliku. Pozdrawiam.

zwiastun
14-03-2006, 08:00
Przemku, pokombinuj z uprawnieniami w docmanie, skorzystaj też z komponentu do zarządzania grupami (JACL)

przemek_kow
14-03-2006, 13:52
A skąd mogę pobrać tego JACL ??

livio
14-03-2006, 13:54
A ja myślałem, że Google jeszcze funkcjonuje...

zwiastun
14-03-2006, 16:56
Niekoniecznie google
extensions.joomla.org (http://extensions.joomla.org/)
joomla.pl - komponenty, moduły i inne dodatkowe skłądniki Joomla/Mambo (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,55/)

przemek_kow
16-03-2006, 01:02
Dziękuje za info jednal zainstalowałem to wszystko i tak nic konkretnego nie wymyśliłe. Poprostu muszę poszukać jakiegoś skrypta nie końiecznie portalowego ale do czystego downloadu i puloadu, byle miał dużo opcji tylku statystyki ile użytkownicy dodają a ile pobierają, i tak każdy z osobna :D

Jak byście wiedzieli o takowym czekam na pomysły. POzdrawiam