PDA

Zobacz pełną wersję : Specyficzne zakładki.



rob_roy
16-09-2007, 17:36
Chodzi mi o takie zakładki.

Zakładka pokazuje treść artykułu z danej kategorii. Treść jest wygrywana dopiero po kliknięciu na zakładkę. Przeładowanie następuje tylko w obszarze zakładek, które są zainstalowanie w Joomli jako moduł.

Czyli nie są ładowane treści wszystkich zakładek, tylko pierwszej, a po kliknięciu na inną ładowana jest ta, którą wybraliśmy. Podczas ładownia zakładki, nie jest przeładowywana cała strona, tylko moduł z zakładkami i obszarem wyświetlanej treści.

Próbowałem już następującego rozwiązania, wstawiłem moduł z takim kodem:


<style type="text/css"><!--
#menu td { border-bottom:1px solid black; }
#menu .p { font-size:0px; width:5px; }
#menu .m { border:1px solid gray; padding:5px; background:#f6f6f6; }
#menu a { text-decoration:none; color:black; }
#menu a:hover { color:red; }
#DivExample { width:600px;}
--></style>


<table cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" id="seria">
<tr>
<td>
<div id="DivExample">
ttttt
</div>
</td>
<td>
<table cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" id="menu">
<tr><td class="p" style="width:10px;">&nbsp;</td> </tr>
<tr><td class="m" id="Milan" onclick="javascript:zmien_obrazek('Milan');zmien_klase('Mil an');">Milan</td></tr>
<tr><td class="p">&nbsp;</td>
<tr><td class="m" id="Lazio" onclick="javascript:zmien_obrazek('Lazio');zmien_klase('Laz io');">Lazio</td></tr>
<tr><td class="p">&nbsp;</td>
<tr><td class="m" id="Parma" onclick="javascript:zmien_obrazek('Parma');zmien_klase('Par ma');">Parma</td></tr>
<tr><td class="p">&nbsp;</td>
<tr><td class="m" id="Juventus" onclick="javascript:zmien_obrazek('Juventus');zmien_klase(' Juventus');">Juventus</td> </tr>
<tr> <td class="p">&nbsp;</td>
<tr><td class="m" id="Inter" onclick="javascript:zmien_obrazek('Inter');zmien_klase('Int er');">Inter</td></tr>
<tr> <td class="p" style="width:50px;">&nbsp;</td>
</tr>
</table>
</td>
</tr>
</table>


var druzyna_global;
var wybrany = 'red';
var niewybrany = 'white';
function zmien_obrazek(druzyna) {
druzyna_global = druzyna;
document.getElementById('DivExample').innerHTML = "<iframe src='"+druzyna+".html'></iframe>";
}

function zmien_klase(druzyna) {
document.getElementById('Milan').style.background= niewybrany;
document.getElementById('Lazio').style.background= niewybrany;
document.getElementById('Parma').style.background= niewybrany;
document.getElementById('Juventus').style.backgrou nd=niewybrany;
document.getElementById('Inter').style.background= niewybrany;
if(druzyna==druzyna_global){
document.getElementById(druzyna).style.background= wybrany;
}

}I w poszczególne pliki z drużynami, dałem kod php z modułu newsflash, jednak problem jest z dostępem do artykułów.

Może mógłby ktoś podpowiedzieć mi jak obejść ten problem z dostępem, albo wskazać lepsze rozwiązanie. Oczywiście najlepiej by było gdyby istniał taki moduł jakiego potrzebuję.

Aha, i jeszcze jeden moduł, który by mi się bardzo przydał, wyświetlający artykuły z kategorii, z rozwijaną listą na której znajdują się tytuły. Po wybraniu tytułu wyświetlany jest artykuł.

Dzięki.