PDA

Zobacz pełną wersję : Usterki w pakietach instalacyjnych



zwiastun
17-09-2007, 20:11
Wpakietach instalacyjnych JIE! zdarzyły się jednak drobne usterki, które mogą powodować nieprzewidziane problemy. W skryptach instalujących bazy danych (skryptach sql) jest niepoprawnie oznaczone kodowanie. Dziś podmienię pakiety instalacyjne. Spróbuje także znaleźć metodę naprawienia ewentualnych błędów w już wykonanych instalacjach (u mnie zdarzył się po zainstalowaniu Acajoom , choć wcześniej przetestowałem około 30 komponentów).

haponiuk
17-09-2007, 20:23
Ponad 200.000 pobranych kopii Joomlaka. I wszystkie z niespodzianką.
Nie wiem jak teraz chcesz przeprosić tych wszystkich ludzi, którzy zaufani tobie i systemowi?
:(

stone
17-09-2007, 20:49
Toś chyba trochę przesadził, Zwiastun jest ostatnią osobą która powinna przepraszać. Już pomijam to że w tym konkretnym przypadku wogole nie ma mowy o przeraszaniu. Jak sam zuważyłeś pobranych zostało tyle kopii a jakoś nikt nie zgłosił błędu, a przynajmniej się nie natknąłem na taki post, czyli nie jest to jakiś błąd krytyczny. Im drobniejsza usterka tym trudniej ją wychwycić, i naprawdę tyle co Zwiastun włożył pracy i serca w to aby polska Joomla była tym czym jest to chyba tylko on sam wie. I za to mu się należą wyrazy uznania, a nie wytykania czegoś co i tak najpradopodniej 90% osób nie zuważy. Więcej wyrozumiałości i pokory

haponiuk
17-09-2007, 21:09
Kupiłbyś samochód (z małą usterką), który przy prędkości 60 km, przy włączonych światłach, lewego kierunkowskazu, włączonego radia i uchylonej szybie sam skręca w lewo?
Chyba nie?

Oczywiście Joomla to nie samochód, ale chcąc się rozwijać i dążyć do perfekcyjności trzeba od czasu do czasu dostać przysłowiowego "kopa". To pomaga i motywuje.

PS: Zgadzam się z tym, że zwiastun robi dobrą robotę i wkłada w nią serce ale powinien przeprosić za swoją nieuwagę.

stone
17-09-2007, 21:13
Czy mógłbyś mi przypomnieć za ile kupiłeś Joomlę?

haponiuk
17-09-2007, 21:29
Przypomnij sobie o ruchu Open Source.
Do czego on służy i jakie ma zadania, a zrozumiesz że trwa walka i każde nawet najmniejsze potknięcie to osłabienie Open Source a wzmocnienie gigantów i małych gigancików.

PS: nie ma co ukrywać zwiastun po prostu chciał dobrze ale mu nie wyszło.

stone
17-09-2007, 21:40
Powiem szczerze, że tego zabardzo nie rozumiem. Natomiast jak już przy ideach jesteśmy to według mnie podstawą projektów takich jak Joomla nie jest jeden człowiek, czy nawet garstka, ale cała społeczność. To prawdziwa siła OS. Niestety w naszej przypadku niestety nie mamy odpowiedniego wsparcia jak chodzi o zgłaszanie błędów czy sugerowanie poprawek, Jak kiedyś Zwiastun przyponiał wersje 1.0.10 i 1.0.11 funkcjonowały z błędami, drobnymi bo drobnymi, ale jednak zawsze, które napewno były zauważane ale nikt nie zgłaszał. Nie można oczekiwać iż jesteśmy w stanie sprawdzić funkcjonowanie skrypty w każdej możliwej konfiguracji z każdym możliwym dodatkiem przed wypuszczeniem do obiegu. To od użytkowników zależy czy zechcą dzielić się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania czy nie. I chodzi mi tylko o to aby nas zrozumieć, że błędy mogą się zdarzyć i zamiast wytykać, co może w końcu zniechęcić nawet świętego, pomóc.

ps. a, i nie mogę zrozumieć czemu żeś się czepił akurat Zwiastuna. Cały zespół testował 1.0.13 i obecnie na niej pracuje, wiec jak już coś to kieruj pretensje do zespołu a nie personalnie

Dylek
17-09-2007, 21:49
Artur daj spokoj, poczekamy az chlopiec zrobi cos z sensem poza gadaniem na forum wtedy zobaczymy jak jemu poszlo. Po co sie wdawac w bezsensowne dyskusje z kims, kto nie wniosl nic do polonizacji zarowno Joomli, jak i skladnikow.

zwiastun
17-09-2007, 21:52
Najpierw, to rzeczywiście przepraszam wszystkich i każdego z osobna, komu z powodu tej usterki zdarzyły się jakiekolwiek rzeczywiste problemy, kłopoty czy cokolwiek złego.

Koledze Haponiukowi pragnę przede wszystkim uzmysłowić coś, o czym zdaje się zapominać: otrzymuje oprogramowanie na warunkach GNU GPL, w której ma także wyraźne zastrzeżenie:
BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI i JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI za ewentualne szkody, jakie korzystanie z programu może spowodować.

Tym bardziej, że nigdy i nigdzie nie napisałem że to, co wychodzi spod mojej ręki jest usterek wszelkich pozbawione. Wręcz przeciwnie.

Pragnę również koledze Haponiukowi uzmysłowić, że polscy użytkownicy - nie ujmując tutaj nikomu żadnej najmniejszej nawet zasługi i wyrażając równocześnie słowa uznania dla każdego pożytecznego wkładu, w tym szczególnie dla tych którzy pierwsi przeszczepili na polski grunt poprzednika Joomla - Mambo, tworzyli pierwsze tłumaczenia, że:
a) to Zwiastun a nie kto inny dał polskiej społeczności najpierw w pełni polskie Mambo a potem Joomla!
b) to Zwiastun, a nie kto inny przygotował w pełni spolonizowane dystrybucje prawie wszystkich wydań poczynając od Mambo 4.5.1a do 4.5.2.3 i od Joomla! 1.0.3 do JIE 13; dwa wydania Joomla! zostały przygotowane dzięki pracy Stone i Frodo.
c) to Zwiastun przetłumaczył, a niejednokrotnie także poprawił błedy i usterki w około 100 komponentach w tym wszystkich dużych (forum, CB dla przykładu) i kilkudziesięciu modułach.
d) to Zwiastun, a nie kto inny dał polskim użytkownikom najpierw pierwszy podstawowy podręcznik, a potem kompletny zestaw opracowań w serwisach pomocy kiedyś Mambo, potem Joomla!.

Zatem przepraszam indywidualnie i tylko kolegę Haponiuka, że został narażony przez Zwiastuna nie na jeden - ale zaręczam dziesiątki różnych błędów i usterek, których uniknąć nie sposób mimo dokładania wszelkich starań, by było ich jak najmniej.

Na koniec pragnę jeszcze koledze Haponiukowi uzmysłowić, że jego post zachęca wszystkich działających na rzecz udostępniania Joomla w Polsce do dalszej wytężonej i żmudnej pracy za którą potem jeszcze należy przepraszać!

sogo
18-09-2007, 00:19
Przypomnij sobie o ruchu Open Source.
Do czego on służy i jakie ma zadania, a zrozumiesz że trwa walka i każde nawet najmniejsze potknięcie to osłabienie Open Source a wzmocnienie gigantów i małych gigancików.

PS: nie ma co ukrywać zwiastun po prostu chciał dobrze ale mu nie wyszło.
No to żeś chłopie wojownik pierwszej kategorii. Taki przy tym pryncypialny.:o
Odsyłam Cię do mojej sygnaturki.
Wybacz mu Zwiastunie bo nie wie co czyni.....
pozdr.

Sova
18-09-2007, 02:18
haponiuk - jak już przy motoryzacji jesteśmy...

Przypadek 1.
Dostałeś właśnie za friko od dealer'a jeden z najnowszych modeli aut na rynku, jeździłeś i było pięknie. Po pewnym czasie, dealer sam uprzejmie informuje Cię, że wykryto w tym modelu drobną usterkę, której dotychczas nikt z ludzi, którym sprezentowano te auta nie zauważył. Jednak dealer zobowiązał się, że sam to naprawi i na dodatek postara się o to, abyś poniósł w związku z tym jak najmniejsze straty....

Przypadek 2.
Są ludzie, którzy "ciułane" przez lata pieniądze inwestują w auto sprowadzone z zagranicy od handlarza chwalącego się swoim wieloletnim doświadczeniem. Jeżdżą tym autem i świat jest kolorowy, mimo tego że auto po wyjechaniu z kałuży zostawia 3 ślady... - o tym handlarz ich nie poinformował. Prawie nikt z nich nie idzie do tego handlarza reklamować usterki, a nawet jak pójdzie, to może się tylko dowiedzieć, że ten ma jego problemy w d... Ewentualnie, za sowitą dopłatą usunie usterkę.

Masz wolny wybór w kwestii doboru auta.... i jego serwisantów.

haponiuk
18-09-2007, 08:33
Tak na koniec to chciałbym podziękować użytkownikom Stone, Dylek, Sogo, Sova i Zwiastunowi za wkład i trud wkładany w projekt Joomla Polska. Myslę że dla wielu ludzi, którzy używają Joomla jesteście "matką", "ojcem", "żoną" i "kochanką".

Dziekuję za dyskusję i pozdrawiam.

PS: Potknięcia się zdarzają nawet najlepszym. "Z.S.S.D.S."

chinek
18-09-2007, 19:02
Panowie!
Wasza dyskusja jest suuuuupppppppeeeeer interesujaca. :rolleyes:
Moze trzeba te pliki wycofac z downloadu, bo dzisiaj je zladowalismy i zainstlowalism dwa serwisy dla klientow. Ale uciecha to wszystko teraz poprawiac. No i lipa straszna w stosunku do klientow. :(
Pozdrawiam serdecznie

wrs
18-09-2007, 19:13
no toś chłopie (jak nasz premier mawia) przegiął!
Jak sie Joomla PL nie podoba to przesiądź się na phpnuka albo coś w tym stylu, tam na pewno będziesz miał mniej usterek i drobnych błędów HE HE

a co do Zwiastuna i jego Drużyny to im sie coś od wszystkich należy; pomnik jakiś albo gwiazda w alei sław w Łodzi :) ale to może temat na osobny wątek

pozdrawiania z Zakopanego Drużyno Zwiastuna !!!

chinek
18-09-2007, 19:29
Ty Zakopianczyk,
zamiast stawiac pomniki (ktore sie Zwiastunowi naleza!!), zabierz sie do poprawiania bledow w kodowaniu.
Pozdrawiam z Berlina i czekam z utesknieniem na rozwiazanie problemow UTF-8.

josh
18-09-2007, 19:48
Ty chinek, to moze ty bys pomogl? czekamy z utesknieniem

pozdr

zwiastun
18-09-2007, 20:19
1. Paczka jest poprawiona. Jedna i druga, choć druga błedu nie miała (ale przy okazji parę drobiazgów zostało udoskonalonych).
2. W sprawie "usterki" - przestańcie Panowie drzeć szaty nad czymś, co powtarzam po raz kolejny - nie sprawiło jak na razie nikomu widocznych kłopotów. Komponent, który mi wywalił komunikat o błędzie też mimo niego działał. Co ni jest oczywiście jakimś usprawiedliwianiem.

Za głosy wsparcia dziękuję. Przyznam, że wolałbym jednak, gdyby ktoś z setek użytkowników, wśród których są również m.in. znawcy baz danych, php i paru innych zagadnień przyczynili się do ich rozwiązywania.

Problemy związane np. z przenosinami związane właśnie z dziwacznym czasem kodowaniem na różnych serwerach przyprawiają niejednego użytkownika o palpitacje - naprawdę nie ma nikogo wśród rzeszy użytkowników, kto by to metodycznie przeanalizował i dał sensowny wykłąd, jak w różnych sytuacjach postąpić.
Problemy związane z PDF-ami - od lat wszyscy czekają, aż ktoś siądzie i rozwiąże, gdyby w pewnym momencie Vikingowi, który nie jest programistą, nie starczyłoby dość sił i samozaparcia by szukać i sprawdzać, jak to zrobić, to pewno do dziś oglądałibyśmy tylko krzaczki w UTF-ie. Nie mówię już o tym, że gdyby się komuś chciało przysiąść to rozwiązany byłby dawno problem lepszego wyświetlania obrazków, tabelek, bo można to zrobic.

Itd

Dylek
18-09-2007, 22:58
To sie chinek na niemiecka wersje Joomli przerzuc jak Ci polska nie pasuje :D

chinek
19-09-2007, 14:07
Panowie, Wy nie wiecie o co prosicie!!! Mnie o pomoc??? Ja jestem w tym cienki jak dratewka i bez Was, to ja nie wiedzialbym jak sie joomle instaluje.
Bez Was Panowie jestem nikim. ;)
A tak serio, to wielkie dzieki za Wasza prace.
Andrzej

Gdzie znajde te poprawione pliki?? Na joomla.pl??
Wlasnie teraz pobralem Jomla! 1.0.13 JIE-utf8 i niestety po instalacji znowu mam problemy z polskimi znakami. HILP!!

zwiastun
19-09-2007, 21:00
Poczytaj dokładnie o instalacji. Ta usterka NIE POWODOWAŁA żadnych problemów, a już na pewno nie wywoływała krzaczków. Sprawdź, czy masz MySQL w wersji >4.1
Pliki zostały po prostu podmienione

haponiuk
19-09-2007, 21:14
Widzę że dyskusja się trochę rozkręciła :D i dobrze. Należy dyskutować i zmuszać do dyskusji ale myślę że już powinniśmy zakończyć ten temat i go zamknąć a zająć się innymi sprawami na forum.

A tak przy okazji zwiastun, myślę że popełniłeś trochę mała gafę i lepiej byłoby poprawić pakiety instalacyjne, podmienić je i dać informację na forum że nastąpiła poprawa pakietów instalacyjnych i napisać co zostało poprawione. Ale ... to ty jesteś administratorem i wiesz lepiej ode mnie "co i jak" bo ja to jestem mały żuczek.

zwiastun
19-09-2007, 21:25
Ale o czym Ty piszesz:?
1. Pakiet jest podmieniony już dawno, zgodnie z tym co zapowiedziałem w pierwszym poście
2. Zawracanie ludziom w głowach, na czym polegał błąd nic nie da. Kto się na tym zna, to na podstawie tego, co napisałem, sprawdzi i bez trudu znajdzie. Kto się nie zna, to podanie mu informacji spowoduje jedynie do niczego nieprowadzące zamieszanie.
3. Napisałem również, że jeśli znajdę sposób na naprawienie błędu, to go podam.

Sposób, nie wytrych.

chinek
23-09-2007, 22:03
Dzieki Zwiastun.
Blad byl na moim serwerze. Juz wszystko smiga. :)
Jeszcze raz dzieki za zaangzowanie.
Pozdrawiam ze Szwablandu

Randal
28-09-2007, 21:11
cienki jak dratewka
No tak .. bo szef wszystkich szefów Boss i Master _ Master powtarzam _
Urodził sie i juz wszystko wiedział.

Czy Ty wiesz ile trzeba wydać czasopism i poradników Harcerskich żeby zaspokoić rynek ZHP w Polsce lub choćby regionie, a przy tym wyrobić w sobie taką POTĘŻNĄ mrówczą pracowitość?! Mało tego.. mrówki pracują na własny użytek. Zwiastun na wszystkich tu obecnych..

"No i lipa straszna w stosunku do klientow."

I kogo za o winimy? Chyba własną tylko głupotę i nadgorliwość w biegu za nowinkami i w instalowaniu wszystkiego co świeże.

Abc..
Ktoś juz gdzieś o tym napisał: 10 najgłupszych posunięć administratora?