PDA

Zobacz pełną wersję : Przycisk "Czytaj dalej"



wicy
21-09-2007, 13:09
Witam,
Mam stronę startową i 2-3 artykuły na niej. Mam też lewą kolumnę z menu i prawą kolumnę z komponentami, przypisanymi wyłącznie do strony startowej (konkretnego elementu z menu głównego - start).
Artykuł otwierany przyciskiem "Czytaj więcej" otwiera się na 2 sposoby. Jeśli ze strony startowej to posiada też prawą kolumnę, która mi się rozjeżdża poza ekran. Jeśli z innego menu ("artykuły"), w którym nie ma już przypisanych do pozycji menu "artykuły" komponentów wyświetlanych w prawej kolumnie, artykuł wyświetla się dobrze od lewej kolumny do prawego brzegu ekranu (i tak mam dopasowane obrazy w artykule).
Jak i gdzie ustawić, by przycisk "Czytaj więcej" otwierał artykuł bez prawej kolumny z komponentami??

REGE
01-10-2007, 00:07
Jest to znany problem, a powoduje go różnica w wyliczaniu wartości zmiennej Itemid, na stronie frontowej i na innych podstronach. Błąd został naprawiony dla Joomla! v 1.5 - poprawka zaimplementowana w Nightly Builds (http://dev.joomla.org/content/view/17/60/#nightly), bodajże w niedzielę 28 sierpnia 2007:


Fixed frontpage duplicate content issues with readmore links. Read more links now redirect correctly.
Fixed issues with relative links in feeds, added xml:base tag to Atom and added relative to absolute link convertor to RSS.Dodam tylko, że widziałem kilka hacków naprawiających ten błąd, ale niestety nie pamiętam gdzie... :(

floyd
01-10-2007, 08:41
Temat szerzej poruszony w tym (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=50310#post50310) wątku.

konradkostka
23-01-2010, 10:33
Witam mam wersje Joomla! 1.5.14 Stable. Również pojawił się problem z przyciskiem "więcej" na stronie startowej. Kiedy wstawiam w artykule tą czerwoną linię, i wyświetlę startową - prawa kolumna z modułami zjeżdża na sam dół, jakby do lewej strony środkowej kolumny. Co zmienić aby poprawnie się wyświetlało?

rcz
15-03-2010, 22:18
u mnie problem pojawiał się jak miałem wstawiony podział strony w momencie jak coś punktowałem i na końcu sobie klikałem więcej wtedy u mnie rozjeżdżała się stopka, poradziłem sobie z tym tak, że podział strony (więcej) wstawiam do pustego wiersza wtedy mi się juz nic nie rozjeżdża a i zauważyłem też jedną, że IE pokazywał mi w tym wypadku rozjechaną templatkę, natomiast Firefox wyświetlał stronę prawidlowo.
A coś jeszcze drugiego przyszło mi na myśl, sprawdz jakie masz moduły zainstalowane bo u mnie na jednej z moich stron moduł imieniny powodował problemy po wyłączeniu jego wszystko zaczęło chodzić bezproblemowo.