PDA

Zobacz pełną wersję : flash rotator zamiast loga w jpg



szinu
12-03-2006, 22:36
Witam. Mam takie pytanie do znawców php. Czy jest możliwe przeniesienie bannera we flashu z modułu Flash Rotator na pozycje loga które jest w jpg. Czy możecie poinstruować jako to zrobić??

stone
12-03-2006, 23:28
co do sposoby osadzania flasha w html było już na forum i sądze że powinienś znaleść:)

Chyba że chodzi Ci o coś innego?

szinu
13-03-2006, 00:03
Nie chodzi mi o to jak się osadza flasha w html ale o to jak przenieś flash rotator z pozji np. banner w temlatce rhuk_solarflare_ii na pozycję loga

zwiastun
13-03-2006, 01:39
Wyedytowac plik index.php i umieścić flasha w miejscu nagłówka. Innego sposobu nie ma - nagłówek jest stałym elementem szablonu (podobnie jak stopka), nie jest umieszczony w "pozycji" modułu, bo to nie moduł.

szinu
13-03-2006, 21:49
Wyedytowac plik index.php i umieścić flasha w miejscu nagłówka. Innego sposobu nie ma - nagłówek jest stałym elementem szablonu (podobnie jak stopka), nie jest umieszczony w "pozycji" modułu, bo to nie moduł.

Hmm no i mam problem bo w index.php brak jakiegokolwiek odnośnika do nazwy loga jaką jest subhead_bg. Ani idex templatki ani w indexie całej strony nie ma takiego odnośnika jest natomiast w css w kilku miejscach, ale co podmienić?.
Od razu uprzedze, wiem jak się wstawia flash w html i to nie jest dla mnie problemem, dla mnie przeszkodą jest to że nie wiem, który pasek w indexie bądź css podmienić na kod do swf-a??

szinu
13-03-2006, 22:54
Przepraszam nazwa loga to header_short.jpg, mimo wszystko nie mogę jej odnaleźć w index.php

stone
13-03-2006, 23:19
a może przeniesc lub dodać lokalizację w nagłówku w której można by opublikować moduł?
Daj link do strony także abyło zobaczyć to live

szinu
13-03-2006, 23:39
www.maszynopis.pl ten bannerek pod logo maszynopisu chce powiększyć i wrzucić na miejsce loga.
Hmm przenieść lokalizaję, z chęcią bym to zrobił tylko jak zmieniam

<div id="header_outer">
<div id="header">
&nbsp;
</div>
na adres swf to wtłacza mi tylko część bannera a połowa loga zostaje nie wzruszona na swoim miejscu i rozjeżdża mi się strona

danieladrianka
14-03-2006, 00:05
zamiast <div id=header> wpisz samo <div> a w tym divie <?php mosLoadModules ('user9'); ?> i już masz w tym miejscu nową pozycję user9. Teraz wstaw sobie w tej pozycji dowolny moduł z flashem i gotowe ;)
lub nawet lepiej by templatka się nie rozjechała zostaw to id=header tylko w cssie wyrzuć wyświetlanie tła loga z klasy header, wstaw tam poprosu bgcolor zamias loga

szinu
14-03-2006, 00:25
Brak słów. Jestem Ci ogromnie wdzięczny, nie pierwszy i mam nadzieję nie ostatni raz pomogłeś mi w pracy nad stroną. Wielkie dzięki. Wszystko gra jak chciałem

thompheus
14-03-2006, 12:17
Brak słów. Jestem Ci ogromnie wdzięczny, nie pierwszy i mam nadzieję nie ostatni raz pomogłeś mi w pracy nad stroną. Wielkie dzięki. Wszystko gra jak chciałem
Gratulujemy sukcesu ale mam pytanko o to jakie pliki edytowałeś i czy header_short.jpg zostało usunięte czy też swf jest nakładany na grafikę?
Pozdro:)

szinu
14-03-2006, 20:58
zamiast <div id=header> wpisz samo <div> a w tym divie <?php mosLoadModules ('user9'); ?> i już masz w tym miejscu nową pozycję user9. Teraz wstaw sobie w tej pozycji dowolny moduł z flashem i gotowe ;)
lub nawet lepiej by templatka się nie rozjechała zostaw to id=header tylko w cssie wyrzuć wyświetlanie tła loga z klasy header, wstaw tam poprosu bgcolor zamias loga

Właśnie to zrobiłem, jeśli pytasz co trzeba edytować to index.php w templatce któej użwyasz oraz css tej templatki jak wyżej.

thompheus
16-03-2006, 13:15
A czy da się zrobić coś takiego żeby tłem była animacja swf a na tym grafika w formacie png z przeźroczystym tłem np:
swf - zmieniające się kwiaty, a png - napis wiosna i to wszystko jako logo?

danieladrianka
16-03-2006, 14:07
Z tego co wiem to się nie da ;)
A nie możesz tego napisu Wiosna poprostu dać we flashu ??

thompheus
16-03-2006, 20:07
Z tego co wiem to się nie da ;)
A nie możesz tego napisu Wiosna poprostu dać we flashu ??
Problem w tym, że plik mam w swf, a nie mam programu, który by edytował gotowy film i tu jest klops:(

livio
16-03-2006, 20:15
Produkt firmy Sothink pozwala na eksportowanie kawałka SWF-a w postaci grafiki, dźwięku, ale wersja trial nie przyda ci się na nic.
Inny program, Selteco FlashDesigner pozwala na wstawienia (jeśli się nie mylę) gotowego SWF-a.

PS: 2. program znaleźć można na płytach czasopisma Enter.

danieladrianka
16-03-2006, 21:58
hmm skoro masz sam swf to zakładam że to nie twoja "praca" ;) plik jest zabezpieczony hasłem ?? ściągnij macromedia flash MX albo nowszego wersje Trial, jest w pełni sprawna, lub poszukaj sobie na stronach z programami jest sporo takich co potrafią z swfa wyciągnąć niemal wszystko i go przerobić
ale takie cusik podpada pod plagiat i hmmm łamanie praw autorskich autora tego flasha ;)

webmario
17-03-2006, 19:42
Podziękowania dla danieladrianka! Jestem noga z tymi css i php... Ale Na forach dzięki wam wyjadaczom można wiele się nauczyć. Byle tak dalej:)

seal6
04-04-2006, 03:23
zamiast <div id=header> wpisz samo <div> a w tym divie <?php mosLoadModules ('user9'); ?> i już masz w tym miejscu nową pozycję user9. Teraz wstaw sobie w tej pozycji dowolny moduł z flashem i gotowe ;)
lub nawet lepiej by templatka się nie rozjechała zostaw to id=header tylko w cssie wyrzuć wyświetlanie tła loga z klasy header, wstaw tam poprosu bgcolor zamias loga

Witam:)
skorzystalem z twojej porady dotyczacej wstawienia modułu flash rotator w nagłowek strony. Wszystko niby jest ok ale... okazuje sie ze w IE rozjezdza sie strona w firefox i operze wszystko ok ale niestety IE cos sie pierniczy:) . co to może być?kod wygląda tak:
<div id="header_outer">
<div id="header" >
<?php mosLoadModules ( 'user9'); ?>
</div>
adres na którym staram sie cos wykombinowac to www.jedi.nazwa.pl/pl

seal6
06-04-2006, 01:09
Jak się okazuje niezbadane jest działanie IE :) Po paru godzinach walki wywalilem caly moduł Flash Rotator i zainstalowałem go od nowa...i co się okazało? ano to że w końcu przestało się ustrojstwo rozjeżdzać :) tajemnica tkwiała w tym że z nieznanych mi przyczyn IE dopiero poprawnie wyswietlal witrynę kiedy zmniejszyłem wysokość wyświetlania modułu do 145px... Nie wiem do konca dlaczego tak jest ale w przy pozostawieniu ustawien header'a (635 na 150 px) w FF i Operze wszystko wyswietlalo ok a w IE była kicha...

KoL!n
10-04-2007, 21:42
heh wiem że było, ale ja cały czas mam z tym problem
używam templatki, 247-portal-blue i chciałem obok nazwy portalu umieścić banner flashowy i nie daje sobie z tym rady :(

wiem że w pliku indexphp trzeba zmienić <div id=header> ale ja w tej templatce nie mam nic takiego :(
bardzo proszę o łapatpologiczne wytłumaczenie co i jak zmienić i co umieścić aby to wreszcie zadziałało, dużo czasu nad tym siedziałem i nie udało mi się
dodam że mam też zainstalowany flashrotator

bardzo proszę o pomoc:eek:

seal6
11-04-2007, 00:05
w wielkim uproszczeniu cała sztuczka polega na umieszczeniu w miejscu grafiki -np header.jpg , ale może być to każda inna grafika-kodu który pozwoli na wyświetleniu w tym miejscu modułu. W 247 w miejscu o które ci chodzi chyba jest wyświetlany baner. Można trochę w tym pogrzebać i przerobić to

KoL!n
11-04-2007, 20:25
ano grzebię tam i nic do przodu, więc bardzo proszę o pomoc

seal6
13-04-2007, 00:59
nie za bardzo kumam o co ci chodzi.w miejscu w którym chcesz żeby się wyświetlał baner flashowy jest miejsce na wyświetlanie standardowych banerów. Opublikuj w tym miejscu flash rotatora i powinno być cacy

seal6
13-04-2007, 01:29
Dobra-chyba wiem o co ci chodziło. w lini nr 55 wywal cały kod i wpisz <?php mosLoadModules( "banner" ); ?> potem skonfiguruj poprawnie wysokość pokazywanego banera. U mnie wyglądało ok. Pokombinuj też z szerokością poszczególnych stref w których znajduje się tytuł strony i miejsce na flash. całość tego odcinka wygląda u mnie tak :

<table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td width="9%" style="padding-left:10px;"><a href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>">
<?php echo $mosConfig_sitename; ?>
</a></td>
<td width="91%"><a href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>" title="<?php echo $mosConfig_sitename; ?>">
<?php mosLoadModules( "banner" ); ?>
</a></td>
</tr>
</table>

mam nadzieje że ci się to przyda

KoL!n
17-04-2007, 00:33
ok, coś mi wyszło, ale kurcze jak zlikwidować prerwę między zaczynającym się bannerem a niebieskim polem?? Chciałbym aby banner zaczynał i kończył się na początku i końcu niebieskiego pola.

www.kolinweb.prv.pl (http://www.kolinweb.prv.pl)