PDA

Zobacz pełną wersję : Failed to change the permissions of the uploaded file.



p0ldek
22-09-2007, 18:34
Podczas instalacji komponentu Groupjive wyświetla mi się taki oto własnie komunikat

Failed to change the permissions of the uploaded file.

Generalnie wiem co to oznacza pytam czy ktoś wie jak to ominąć/naprawić. Instalacja ręczna nie wchodzi w raczej w grę ponieważ w pliku xml jest polecenie

<installfile>install.groupjive.php</installfile>

jeżeli ktoś wie jak ręcznie wykonać akurat to polecenie to też by mnie użądzało. Używam joomli 1.0.10 Satble Fireborad 1.0.3 Stable CB 1.1

stone
22-09-2007, 20:01
hmm, ale jestes pewien ze sie komponent nie instaluje, moze to tylko ostatni ktor ktory nie jest az tak istotny

zwiastun
22-09-2007, 20:23
Komponent się instaluje zarówno z pakietu, jak i z katalogu.
Wskazany plik zawiera instrukcje instalacji
Nie można wprowadzić zmian do pliku ze względu na brak uprawnień. Może to być spowodowane zmianą właściciela pliku przez Apache

p0ldek
24-09-2007, 15:07
Jakiś pomysł jak to ominąć, albo coś z tym zrobić osobiście jestem w dużej desperacji i zamierzam przenieść joomle na inny serwer i tam zainstalować, następnie wrócić na stary serwer.

zwiastun
24-09-2007, 17:47
Ciągle podkreślamy, żeby się nie pakować na serwery, na których włączony jest tryb bezpieczny (safe_mode=ON). Potem do rozwiązywania problemy, przepraszam, dla idiotów.
Wrzuć np. do katalogu media/instaluj na serwerze i spróbuj z rozpakowanego. Jeśli się nie uda, niech administrator z łaski swojej poprawi właściciela plików w tym katalogu na takie, jak wszystkie inne w Joomla (prawdopodobnie Apache)