PDA

Zobacz pełną wersję : Przycisk "czytaj więcej" (readmore)



wicy
22-09-2007, 22:30
Jak, co i gdzie ustawić, by przycisk "czytaj dalej" działał tak samo w artykule publikowanym na stronie głównej i w blogu artykułów??

Mam jeden artykuł na stronie głównej i przycisk "czytaj więcej" otwiera pełny tekst linkiem
.../index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=1
ten sam artykuł w blogu otwiera się do pełnej treści linkiem
.../index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=55

Zależy mi by artykuł otwierał się w całości wraz ze zmianą bieżąco aktywnego menu (właśnie na ...&Itemid=55) gdyż od tego zależy układ strony i rozmieszczenie komponentów, które przy wywołaniu Itemid=1 burzą mi układ artykułu.

Proszę o pomoc

Qbitsu
23-09-2007, 13:31
Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to we wstępie artykułu wstawić na sztywno link z Itemid jakie Ci odpowiada, a na stronie głównej ukryć wyświetlanie przycisku "czytaj więcej". Mankament tego rozwiązania jest taki, że jak wejdziesz już w artykuł, link nadal tam będzie.
Ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam

wicy
23-09-2007, 18:52
No nie całkiem. Już pomógł mi atb80. Problem polega na nie do końca właściwej definicji funkcji Itemid() w pliku components/com_content/content.html.php. Nie rozumiem jeszcze tego do końca, ale jak mam właściwy przykład rozgryzę to sobie na spokojnie.
Po ingerencji w kod źródłowy wszystko zaczyna chodzić jak należy.

zaru
29-09-2007, 11:25
Rozwiązanie tego problemu tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=50310#post50310).