PDA

Zobacz pełną wersję : Wykorzystanie logo Joomla!



Rlyeh
23-09-2007, 03:01
Czołem żołnierze,

Zgodnie z tytułem tematu, chciałem podjąć wątek wykorzystania loga Joomla! w... hm, żeby to chociaż cokolwiek z jakimś portalem wspólnego miało.

http://allegro.pl/item243359098_strefa_goodram_ddr_2gb_2x1gb_2048_du al_ch_kit.html

Użytkownik ewidentnie uczynił sobie z tego znak handlowy:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1810899


The Joomla! logo is NOT copyright free.
- ze strony projektu.


A co wy o tym myślicie?

noodles
23-09-2007, 05:41
Co ja myśle, że to jakiś cwaniaczek "sklep"
Ja mam pomysl!!!
Wszyscy Ci co maja konto na allegro, jako cala społeczność Joomla (ja nie mam)
wysla do niego to sama tresc coś ustalonego... ze łamie w ten spsób prawo (o ile je łamie),
oraz wyslać również do adminów allegro "wiadomości z tą samą treścią-tematem"
(jak dostana dużo wiadomosci z tym samym tematem to moze szybko przeczytają)
o tym, że on tak ma i żeby go przycisneli/zablowkowali... zeby miał nauczke...

Portale musza jakoś współpracować ;)

Nie czytalem nigdy dokładnie licencji. Ale z tego co sie orientuje uzywanie
czyjegoś loga jako swojego remlamowego jest wbrew prawu.
Można podać go do sondu...

Śledze postęp sytuacji. Ciekaw jestem co powie na to "zwiastun"

zwiastun
23-09-2007, 14:43
Prawdę mówiąc, nawet nie wiem, co napisać.
Na Allegro interweniowałem już kilkakrotnie w innych przypadkach naruszenia regulaminu Allegro związanych z Joomla! Także w przypadku naruszenia moich praw własności. Mają wszelkie takie uwagi gdzieś!

Znak firmowy podlega ochronie, ale oficjalnie w tej sprawie może wystąpić tylko CoreDev czy Fundacja OpenSourceMatters, właściciel praw.

Sova
24-09-2007, 02:10
Mogłoby to "buraczane towarzystwo" chocby kolorystykę zmienic... nie biło by tak po oczach.
Allegro - wiadomo, od pewnego czasu postępuje jak każda firma posiadająca dominującą rolę na rynku: olewa zasady.

PeFik
24-09-2007, 11:32
Ja nie odpuszczam takim burakom z Warszawki o xywce melia_ (http://allegro.pl/show_user.php?uid=1810899)

Chętnie bym coś kupił i uzyskał jego adres, a potem przesłał gdzie trzeba!!!
A tymczasem przesłałem stronę o nim z jego aukcjami także do fundacji OpenSourceMatters. Niech oni się nim zajmą.

PeFik
25-09-2007, 07:44
No i ...allegro mi wczoraj odpisało (Ticket#: 12922095) cyt "
Witam, Dziękuję za list. Uprzejmie informuję, że interwencje w tego typu sprawach podejmujemy wyłącznie na wniosek Użytkownika, którego prawa autorskie zostały naruszone. Ponieważ dotychczas nie otrzymaliśmy zgłoszenia od właściciela wspomnianych materiałów, uznajemy, że nie doszło do naruszenia zasad. Nie mamy bowiem pewności, że wskazany Użytkownik nie posiada pisemnej zgody właściciela na wykorzystanie w opisie aukcji materiałów jego autorstwa."

Czyli jak mawiał mój znajomy z LO "**************** blada"...

Ciekawe, czy jeżeli chodziło by o znak BMW czy logo Microsoft - to allegro odpisało by tak samo.

p.s.
Sorry za oburzenie

noodles
25-09-2007, 07:56
Eh, nie przyczyniłem sie nic do rozwoju "joomla"
ale nie otym... bo mojej osobie postepowanie tego "allegrowicza" jest hmm nie bede sie rozpisywal bo "Stefan Wajda / ukłony dla Ciebie ;)" mnie zlinczuje za moj język na forum.


PeFik
Nie mam konta na allegro (sux hahaha Może Ssać P** wszyscy to banda ***) wyslij do tych "tuków" list ze łamia prawo i podaj im linka do forum ;) niech zajrza, że coś sie z tym robi i że jest to nie wporzadku.
ps. taka nota prawna tuków - nie wiem co to znaczy, ale pisze zeby te tłuki sie nie przyczepiły do mnie choć i tak mi moga skoczyć ;)